Aktualności i nowe informacje z naszej szkoły

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

czwartek, 1 września 2011r.

Plan Pracy Samorządu Szkolnego został opracowany w oparciu o Plan Pracy Szkoły z uwzględnieniem propozycji i pomysłów uczniów

Obraz wyróżniający aktualność

Twórczość w Moszczance rozkwita!

poniedziałek, 20 czerwca 2011r.

Twórczość w Moszczance rozkwita! Na przełomie roku 2010/2011 dzieci ze szkoły w Moszczance brały udział w zorganizowanych przez nauczycieli warsztatach, w których uczestniczyły zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każdy nauczyciel jak zawsze z pasją, oferował mnóstwo ciekawych zajęć i aktywności, nie tylko dotyczących swojego przedmiotu. Każdy uczeń mógł wybrać taką formę warsztatu, która mu odpowiadała, w której czuł się dobrze i pewnie. A chętnych nie brakowało!

Obraz wyróżniający aktualność

Społeczność szkolna uczestniczy w debatach przygotowanych przez uczniów

piątek, 10 czerwca 2011r.

Społeczność szkolna uczestniczy również w debatach przygotowanych przez uczniów klas III ? VI. Uczniowie wraz z wychowawcami na początku roku szkolnego wybierają wspólnie jeden temat debaty do którego pilnie przygotowują się podczas wybranych godzin wychowawczych. Celem debat jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do śmiałej wymiany poglądów na dany temat. Uczestnictwo w debatach uczy dzieci kultury dyskusji, ciekawego wypowiadania się na forum szkolnym, współpracy oraz sztuki wypracowania kompromisu.

"Szkoła Obywateli"

niedziela, 5 czerwca 2011r.

Szanowni Państwo, Laureatką wojewódzkiego etap konkursu dla Dyrektorów szkół o nagrodę im. Anny Radziwiłł ?Szkoła Obywateli? została pani Marzena Kędra

KONKURS JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego

niedziela, 5 czerwca 2011r.

Konkurs JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego w kategorii: dzieci do lat 13 wygrał Michał Górski z klasy V, natomiast Weronika Tabaka z klasy VI otrzymała za swój utwór wyróżnienie. Kolejne gratulacje!!!

Z wizytą w Polsce

niedziela, 5 czerwca 2011r.

Na przełomie maja i czerwca 2011 r. Szkoła Podstawowa w Moszczance gościła grupę nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Turcji, Walii, Rumunii, Włoch i Hiszpanii. Od września 2010 r. razem realizują program Comenius ?Uczenie się przez całe życie?, którego głównym celem jest stworzenie europejskiego muzycznego portfolio.

VIII Festiwal Literackiej Twórczości

niedziela, 5 czerwca 2011r.

I miejsce dla Karoliny Worożańskiej, II miejsce dla Julii Cieśli w VIII Festiwalu Literackiej Twórczości Dziecięcej. Laureatki cieszyły się z nagród, tym bardziej, że były one kolorowe i duże. Znalazły tam wartościowe książki i słodkości na dalszą drogę pisania. Młodzi autorzy ze wzruszeniem, odświętnie ubrani prezentowali swoje utwory przy mikrofonie. Swój wiersz mógł też powiedzieć każdy uczestnik konkursu.

Rok odkrywania talentów

czwartek, 2 czerwca 2011r.

W ramach realizacji projektu ?Rok Odkrywania Talentów? zostały zorganizowane w szkole i poza nią spotkania z ciekawymi ludźmi dla młodych pasjonatów. Celem tych spotkań było utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że ich pasja jest wartością, czymś co je wyróżnia, nadaje sens ich życiu.

Gminne konkursy

środa, 25 maja 2011r.

25 V 2011 odbył się Gminny Konkursu Ortograficzny dla klas I ? III, nasza uczennica Hanna Stocka z klasy I zajęła III miejsce Tego samego dnia odbył sie Gminny Konkurs Matematyczny klas I-III, uczeń klasy I Oskar Sobieszczański zajął III miejsce.

Obraz wyróżniający aktualność

?Idzie jesień z wielkim koszem?- konkurs plastyczny

czwartek, 5 maja 2011r.

Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym klas I-III i IV ?VI ?Idzie jesień z wielkim koszem?, nagrody otrzymały:

Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej

czwartek, 14 kwietnia 2011r.

14 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mini Olimpiadzie Wiedzy Przyrodniczej w Głuchołazach.

Wierszykowy sezam

wtorek, 5 kwietnia 2011r.

Nasi uczniowie w kolejnym konkursie otrzymali nagrody i wyróżnienia I miejsce - Paweł Kossowski- Skop natomiast Julia Cieśla otrzymała wyróżnienie

Watra Szkolna Przez Moszczankę

środa, 5 stycznia 2011r.

W piątkowy wieczór przez Moszczankę przeszła gromada wesołych rozśpiewanych kolędników. Byli nimi uczniowie, nauczyciele i rodzice z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Moszczance.

Sukcesy sportowe

wtorek, 14 grudnia 2010r.

14.12.2010r. w PSP w Moszczance odbyły się indywidualne mistrzostwa miejsko-gminne w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Sukcesy sportowe

środa, 17 listopada 2010r.

Uczniowie naszej szkoły często biorą udział w zawodach sportowych, w których odnoszą liczne sukcesy

Dyrektor roku

poniedziałek, 8 listopada 2010r.

8 listopada 2010 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Prudniku pani dyrektor Marzena Kędra z rąk Piotra Pakosza przewodniczącego NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego odebrała statuetkę ?Dyrektor Roku?.

Przeczytaj

Dziś: środa, 8 maja 2024r. r., 129 dzień roku.

Imieniny: Stanisława, Lizy, Wiktora

Przychodzą takie momenty, kiedy najmniejsze zdarzenie, ot, drobiazg zupełny, głupstwo byle jakie, wywoła rewolucję i rozpęta wojnę.

- Ryszard Kapuściński