Twórczość w Moszczance rozkwita!

Twórczość w Moszczance rozkwita! Na przełomie roku 2010/2011 dzieci ze szkoły w Moszczance brały udział w zorganizowanych przez nauczycieli warsztatach, w których uczestniczyły zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każdy nauczyciel jak zawsze z pasją, oferował mnóstwo ciekawych zajęć i aktywności, nie tylko dotyczących swojego przedmiotu. Każdy uczeń mógł wybrać taką formę warsztatu, która mu odpowiadała, w której czuł się dobrze i pewnie. A chętnych nie brakowało!

"Karuzela kreatywności”, zajęcia przygotowane przez nauczycielki języka polskiego i muzyki, zachęcały do udziału w warsztatach muzycznych i polonistycznych, na których dzieci mogły uczyć się teorii i praktyki baletu oraz flamenco, tworzyły hymn Comeniusa, oraz przygotowywały przedstawianie teatralne, które mieliśmy szansę zobaczyć w trakcie watry szkolnej na terenie Moszczanki.

Jak tworzyć origami bez sklejania, budowle z klocków trójkątnych lub wygrać w pokera kartami matematycznymi? Na te pytania bez problemu odpowiedzą uczniowie biorący udział w warsztatach matematycznych. Również zręcznie radzą sobie te dzieci, które uczestniczyły w zajęciach z szydełkowania. Serwetki misternie zdobione pięknymi koralikami o bajecznych wzorach możemy podziwiać u wychowawcy klasy trzeciej.

Gotowanie wcale nie jest takie trudne, o czym przekonali się uczniowie na zajęciach kulinarnych. Wymyślnymi ciastami, przystawkami i innymi pysznościami mogliśmy delektować się tuż po upieczeniu, a wspaniałe zapachy długo unosiły się po całej szkole. Opiekun grupy, a jednocześnie wychowawczyni klasy szóstej nauczyła nas również etykiety, czyli jak powinniśmy zachowywać się w czasie posiłku i jak nakryć do stołu, aby zachwycić naszych gości.

Dlaczego warto zwiedzić Londyn? Co ciekawego możemy znaleźć w Zamku Buckingham? Jakie są zwyczaje w czasie Halloween w Wielkiej Brytanii? Na te i inne pytania dzieci otrzymały odpowiedź w na warsztatach z angielskiego- „Angielski na wesoło”. Uczniowie mieli okazję oglądać filmy edukacyjne oraz tworzyć własne projekty i prezentacje, aby utrwalać poznane wcześniej słownictwo.

Otaczający nas świat jest piękny i fascynujący, pełen zagadek i wciąż niezgłębionych pytań. Warsztaty przyrodnicze pomogły dzieciom lepiej zrozumieć otaczający ich świat, faunę i florę. Uczniowie pod opieką nauczyciela przyrody odkrywały powoli tajemnice natury, tworzyły własne projekty oraz miały szansę oglądać egzotyczne zwierzęta, co z pewnością bardzo ucieszyło małych przyrodników.

A teraz coś dla najmłodszych. Uczniowie pod opieką Pani pedagog oraz wychowawcy klasy pierwszej tworzyły różnorodne prace plastyczne, którymi udekorowały swoją klasę i świetlicę szkolną. Niezwykle interesujące i zabawne były wykonane z papieru maski, które zachwycają kolorami i fantazją swoich twórców.

Nasze zajęcia i cała twórczość została utrwalona przez uczniów biorących udział w warsztatach filmowych. Pod opieka nauczyciela historii rejestrowali nasze działania, a następnie z wybranych fragmentów montowali film, który mięliśmy okazję obejrzeć w czasie zajęć podsumowujących naszą półroczną pracę.

Warsztaty dały dzieciom możliwość rozwijania swojej pasji oraz pogłębiania zainteresowań. Przyniosły również ze sobą mnóstwo radości, a uczniowie mogli dać upust swojej fantazji. Bo przecież o to właśnie chodzi w duchu frenetowskiej twórczości!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia warsztatowe w drugim półroczu.

Dziś: poniedziałek, 20 maja 2024r. r., 141 dzień roku.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Nie słupa to wina, że ślepiec go nie widzi

- Szekspir