Zmartwienia Aniołów w Moszczance
Przedstawieniem o takim tytule pracownicy szkoły i rodzice powitali 7grudnia 2012r. po mszy roratniej dzieci wsi Moszczanka.
Krótki spektakl teatralny uczulał dzieci na to, aby umiały dawać, a nie tylko brać. „Światełkiem” dobrej nowiny dla skrzydlatych świętości były prośby dzieci o wartości niematerialne, takie jak: zdrowie, miłość, czy szacunek, zawarte w listach, które przywiózł listonosz. Za niebylejakie prośby, św. Mikołaj ze swoimi pracownikami – elfami obdarował wszystkie dzieci prezentami.
Po skończonym spektaklu uczniowie udali się do szkoły na warsztaty, przygotowane przez nauczycieli :plastyczne, techniczne, matematyczne. Uczestnicy warsztatów wykonali stroiki, kartki świąteczne, ozdoby choinkowe oraz obliczyli trasę przejazdu św. Mikołaja z Laponii do Moszczanki. Zapoznali się z europejskimi tradycjami świątecznymi.
Wykonane atrybuty świąt staną się prezentami świątecznymi, które członkowie Klubu Aniołów zaniosą z życzeniami do osób samotnych.
Ogromną radość uczniom przyniosła : „Cisza Nocna” czyli nocowanie w szkole.
Sukces corocznych(od ośmiu lat organizowanych)mikołajek zawdzięcza się zaangażowaniu rodziców, którzy dostarczają drzewka choinkowe, zakupują słodycze do paczek, pakują je, przygotowują kolację, sprzątają po warsztatach, czuwają nad bezpieczeństwem dzieci przez całą noc.
Impreza przygotowana przez Radę Rodziców i pracowników szkoły jest jednym z zadań Planu Pracy Szkoły. Mikołajkowe szaleństwo zaowocowało zacieśnieniem więzi z mieszkańcami wsi, rodzicami, rozwinięciem kontaktów interpersonalnych społeczności uczniowskiej i kolejnymi cennymi pomysłami na najbliższe miesiące.
Rada Rodziców
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance