WYCIECZKA INTEGRACYJNA DO ZOO W OPOLU P.P. W ŁĄCE PRUDNICKIEJ

Dnia 20.05 pojechaliśmy autokarem na wycieczkę z rodzicami do ZOO w Opolu. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, dzielenie się własnymi spostrzeżeniami, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt, kształtowanie świadomości ekologicznej oraz integracja środowiska rodziców dzieci przedszkolnych ze środowiskiem przedszkolnym.

Wycieczka przedszkolaków do Zoo była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej oraz przestrzegania ogólnych zasad bezpieczeństwa. Dzieci miały okazję obejrzeć zwierzęta zarówno te dzikie, jak i te udomowione w mini zoo, które można było obejrzeć z bardzo bliska, a nawet pogłaskać. Dzieci zwiedziły także Oceanarium, gdzie spacerowały wśród rekinów, płaszczek oraz innych egzotycznych wodnych stworzeń. O godzinie 11.30 mieliśmy zamówiony ciepły posiłek, był to też czas na chwilę odpoczynku przed dalszym zwiedzaniem. Przedszkolaki dzielnie i z entuzjazmem przeżywały wszystkie atrakcje podczas wycieczki, po czym pełne wrażeń i wspomnień powróciły do domów.

Katarzyna Babiak

Dziś: sobota, 27 lipca 2024r. r., 209 dzień roku.

Imieniny: Lilii, Julii, Natalii

Nie mieczem, lecz krzyżem uczynił Chrystus ziemię sobie poddaną

- Aureliusz Augustyn