Uwolnij Książkę - Bookcrossing w szkole

W naszej szkole rozpoczynamy akcję „Wędrująca książka” czyli bookcrossing.

Jest to forma ruchomej biblioteki, mającą na celu popularyzację czytelnictwa.

Bookcrossing („Książka w podróży”, „Książkokrążenie”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regał) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole stolik bookcrossingowy z książkami znajdują się na górnym korytarzu przy bibliotece. Każdy może wziąć wybraną książkę, a w jej miejsce zostawić inną – przyniesioną z domu. Książkę należy przeczytać, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu.

Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców.

Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. Uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.  Miejmy świadomość, że książka leżąca na półce jest tylko ozdobą, jest martwa, może tak stać latami, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika.

Marta Borko-Ciesielska

REGULAMIN UDZIAŁU W AKCJI „BOOKCROSSING”

1. Z akcji może skorzystać każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły oraz rodzic.
  2. Akcja jest bezpłatna.
  3. Własną książkę, którą - za zgodą rodziców - chcesz uwolnić, należy położyć na regale bookcrossingowym znajdującym się na korytarzu szkolnym lub przekazać bibliotekarce.
  4. Szanujemy się nawzajem, więc postaraj się, by przyniesione z domu książki nie były zniszczone.
  5. Książkę, którą chcesz zabrać, możesz najpierw sobie przejrzeć na miejscu.
  6. Jednorazowo możesz zabrać do domu 1 książkę.
  7. Zabraną książkę po przeczytaniu należy przynieść z powrotem na nasz regał.
  8. Szanuj uwolnioną książkę.
  9. Ufamy Ci! Wierzymy, że będziesz odpowiedzialnie angażował się w naszą wspólną akcję.

Dziś: sobota, 27 lipca 2024r. r., 209 dzień roku.

Imieniny: Lilii, Julii, Natalii

Nie z obawy przed karą, lecz z poczucia obowiązku, należy wystrzegać się złych uczynków.

- Demokryt