Wskazówki dotyczące bezpiecznego komunikowania zdalnego

Uczniu/uczennico!

     W związku z wprowadzeniem nauki zdalnej dla klas IV-VIII szkoły podstawowej, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance w dniach od 26 października 2020 r. do dnia 8 listopada 2020 r. wprowadza obowiązkowe nauczanie na odległość z wykorzystaniem nowoczesnych technologii do zdalnego prowadzenia zajęć.

     To, że musisz przebywać teraz w domu, nie oznacza, że jesteś poza swoją klasą szkolną. To dobry czas, abyś nabyte umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii (serwisów społecznościowych, smartfona, tabletu czy komputera) wprowadził na wyższy poziom.

     Informuję, że nauczyciele przygotowują dla Ciebie materiały i aktywności, które pozwolą Ci kontynuować naukę.

Mam nadzieje na współpracę i zaangażowanie!

Jak zorganizujemy obowiązkowe zdalne nauczanie i jak uczyć się będziesz teraz w naszej szkole?

  1. Zapoznaj się z informacjami przesłanymi przez wychowawcę/nauczycieli poszczególnych przedmiotów na temat  sposobów i narzędzi, które będą wykorzystywane do prowadzenia nauczania.
  2. Sprawdź działanie swoich urządzeń komputerowych; przygotuj swoje zeszyty i podręczniki, gdyby potrzebna była dodatkowa notatka poza materiałami elektronicznymi.
  3. Zapoznaj się z instrukcjami przekazanymi przez wychowawcę/nauczycieli, jak pobrać materiały do nauki. Uważnie czytaj polecenia – jeśli masz wątpliwości, wykorzystaj dostępne formy komunikacji, by wyjaśnić je z nauczycielem.
  4. Uczestnicz aktywnie w zdalnym nauczaniu – pamiętaj, aby kilka minut wcześniej zalogować się w odpowiednim miejscu.
  5. Możesz zawsze poprosić o przedłużenie terminu wykonania danego zadania/aktywności w razie potrzeby – napisz sam lub z pomocą rodziców e-mail do nauczyciela.
  6. Udzielaj odpowiedzi i zadawaj pytania przez sieć; pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej formy grzecznościowej przy ich formułowaniu.
  7. Staraj się maksymalnie wykorzystać czas nauki i nie przedłużaj niepotrzebnie czasu spędzonego przy komputerze.
  8. Systematycznie odrabiaj zadania domowe i wykonuj wymagane przez nauczyciela aktywności w termie wskazanym przez nauczyciela; prześlij rozwiązanie (plik) w wyznaczonym terminie i upewnij się, że dotarło do nauczyciela.
  9. Przechowuj pliki z rozwiązaniami zadań z poszczególnych przedmiotów. W przypadku trudności poproś o pomoc nauczyciela, rodziców lub kolegów.
  10. Przestrzegaj zasad bezpieczeństwa w Intrenecie i higieny pracy z komputerem/innymi urządzeniami elektronicznymi. Informuj rodziców (opiekunów) o wszystkich sytuacjach, które wzbudziły Twój niepokój.
  11. Pomagaj kolegom i nauczycielom, jeśli mają trudności techniczne.
  12. Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, dbaj o swoje dane wrażliwe, przestrzegaj zasad kulturalnego zachowania w sieci, dbaj o wizerunek własny i innych użytkowników. 

 z up. Dyrektora
ZSP w Moszczance

Anna Król

 


Powrót do listy


Baner Ministerstwa Edukacji Baner Kuratorium Oświaty Baner FB Baner FB Baner gmina Prudnik Baner galerie zdjeć

Kartka z kalendarza

Dziś: piątek, 7 listopada 2025r. r., 311 dzień roku.

Imieniny: Antoniego, Zytomira, Ernesta

Wschód słońca: 06:48
Zachód słońca: 16:16

Człowiek zapatrzony w siebie jest małym człowiekiem

- Benjamin Franklin

Nowe galerie zdjęć

Miniaturka

BohaterON w naszej szkole 2022

35 zdjęć
Zobacz
Miniaturka

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu „Pod Kasztanem”

24 zdjęcia
Zobacz

Najlepsze przedszkole i najlepsza szkoła, to ta w Moszczance.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance ©. Copyright 2025

Zaprojektowane przez: Firma WebInspiracje. Najlepsze strony dla szkół i przedszkoi.

Wyskakujące okno - grafika robota ostrzegająca przed otwarciem nowego okna

Ostrzeżenie przed otwarciem nowego okna

Kliknięty element przeniesie Cię do nowej karty lub okna przeglądarki. Czy chcesz to zrobić?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poemat_Boga-Cz%C5%82owieka#Poemat_Boga_Cz%C5%82owieka_a_Stary_Testament