WDROŻENI W NOWOCZESNE TECHNOLOGIE KOMPUTEROWE

Zajęcia pn. „Nowoczesne technologie komputerowe”, prowadzone w ramach projektu Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Prudnik, są skierowane do osób dorosłych, które mają podstawowe umiejętności dotyczące obsługi komputera, lub też dotychczas w ogóle nie używały komputera i chcą nauczyć się jego obsługi. Program zajęć obejmuje:

• zapoznanie się z budową komputera, obsługą klawiatury,
  • pakiet Microsoft Office,
  • obsługę panelu sterowania,
  • nabycie umiejętności poruszania się w Internecie,
  • zakładanie, wysyłanie oraz odbieranie poczty elektronicznej,
  • obsługę portali społecznościowych,
  • zasady bezpieczeństwa w sieci.

Każdy dorosły człowiek powinien posiadać umiejętność obsługi komputera i Internetu, który ułatwia życie na wielu płaszczyznach, dlatego też omawiane zagadnienia mają pomóc dorosłym w życiu codziennym. LOWE to przyjęta przez szkołę dodatkowa funkcja, polegająca na aktywizacji środowiska lokalnego na rzecz umiejętności osób dorosłych. Zadaniem LOWE jest dotarcie z ofertą edukacyjną dla dorosłych zarówno z zakresu umiejętności podstawowych, jak i innych kompetencji kluczowych, będących fundamentem dla uczenia się przez całe życie. Uczestnicy zajęć nabywają świadomość, że korzystanie z technologii i treści cyfrowych wymaga refleksyjnego i krytycznego, a zarazem pełnego ciekawości, otwartego i perspektywicznego nastawienia do ich rozwoju. Wymaga również etycznego, bezpiecznego i odpowiedzialnego podejścia do korzystania z tych narzędzi. Efektem zajęć jest wsparcie aktywnej postawy obywatelskiej i włączenia społecznego uczestników, współpraca z innymi osobami oraz kreatywność w realizacji celów osobistych i społecznych.

Tomasz Wójtowicz

Dziś: środa, 8 maja 2024r. r., 129 dzień roku.

Imieniny: Stanisława, Lizy, Wiktora

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysiące kombinatów fabrycznych, ale żadna z tych budowli nie ma w sobie życia wiecznego

- Stefan Wyszyński