UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Utworzenie lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Zepole Szkolno – Przedszkolnym w Moszczance pozwala na wykorzystanie zasobów do pozaformalnej edukacji dorosłych w zakresie efektywnego nabywania umiejętności sprawnego posługiwania się komputerem oraz dostępnymi technologiami cyfrowymi.

W zajęciach uczestniczą osoby, które dotychczas rzadko używały komputera i chcą nauczyć się jego obsługi. Dzięki indywidualnemu podejściu do uczestników, każdy ma możliwość zorganizowania swojego systemu pracy w komputerowym świecie. Podczas zajęć obowiązuje zasada bezpośredniego kontaktu z prowadzącym, analiza potrzeb uczestników oraz poszukiwanie odpowiedzi na wszystkie istotne pytania. Uczestnicy mają już opanowaną budowę systemu operacyjnego Windows 10 oraz potrafią sprawnie posługiwać się edytorem tekstu Microsoft Office Word. W ramach kształtowania tych umiejętności powstało wiele tekstów, które zostały odpowiednio zmodyfikowane, wraz ze wstawioną grafiką, nagłówkiem, stopką oraz tabelami.  Realizacja założeń projektu jest ogromnym wyzwaniem dla naszej szkoły przy współpracy z Partnerami Projektu. Szkoła w Moszczance pełni innowacyjną rolę we współczesnym społeczeństwie i stała się nowoczesną instytucją edukacyjną i społeczną, której celem jest zwiększenie udziału osób dorosłych w edukacji ustawicznej. Takie innowacyjne podejście do potrzeb lokalnej społeczności przyczynia się do kształcenia i wzmacniania kompetencji kluczowych oraz umiejętności społecznych osób dorosłych, które mogą wykorzystać na rynku pracy, w życiu osobistym, czy nawiązywaniu nowych relacji społecznych. Wykorzystanie nowatorskich metod i środków pracy sprawia, że uczestnicy projektu postrzegają szkołę jako miejsce, gdzie można uzyskać wsparcie w rozwoju własnych kompetencji.

Rozwinięte w ramach oferty LOWE kompetencje kluczowe, wzbogacone o nowoczesne technologie komputerowe można wykorzystać między innymi w poszukiwaniu ofert pracy lub zmiany pracy, załatwianiu spraw urzędowych, nawiązywaniu nowych kontaktów społecznych, uczestniczeniu w grupach społecznych, poprawianiu relacji w rodzinie  i poszukiwaniu wielu, nieznanych dotąd ścieżek.

Tomasz Wójtowicz

Dziś: środa, 8 maja 2024r. r., 129 dzień roku.

Imieniny: Stanisława, Lizy, Wiktora

Nawet największy sukces w życiu publicznym nie wynagrodzi porażki w domu.

- Benjamin Disraeli