Finansowe podboje w Kole fortuny

Odkrywamy tajemnice świata finansów w realizacji kolejnych zadań projektu „Finansowe podboje”. Członkowie akademii finansowej opracowali reguły gry pn. „Koło fortuny”. Za każdym razem udział bierze trzech uczestników. Gra polega na losowaniu kwot na tytułowym kole, dobieraniu odpowiednich liter i odgadywaniu haseł. Niezbędnymi składowymi powodzenia w grze są spostrzegawczość i szczęście.

Pola na kole:

• Kwoty pieniężne – pieniądze za odgadnięcie każdej spółgłoski. Wartości obowiązujące to (w PLN): 400, 600, 800, 900, 1000, 1200, 1500, 2000, 3000.
  • STOP –pole, po którego wylosowaniu gracz traci jedną kolejkę w grze, ruch przejmuje następny gracz. W każdej rundzie jest jedno takie pole.
  • BANKRUT – czarne pole, po którego wylosowaniu zawodnik traci wszystkie nagrody i pieniądze zdobyte w danej rundzie. Bankrut oznacza również utratę kolejki. Nie ma możliwości odzyskania straconych pieniędzy.
  • NAGRODA – pola z nagrodą rzeczową.
  • -500 – pole, na którym traci się z konta 500 zł. W przypadku, gdy na koncie jest 0 zł, wówczas gracz traci tylko kolejkę.
  • BONUS –pole pojawiające się we wszystkich rundach, po wylosowaniu którego zawodnik wybiera jedną z trzech opcji: podanie spółgłoski bez narażania się na utratę kolejki (wartej 500 zł razy liczba wystąpień w haśle), podanie darmowej samogłoski (również bez kary w przypadku nietrafienia) albo możliwość odgadnięcia hasła bez ryzykowania utraty kolejki.

Zarząd Akademii Finansowej

Dziś: środa, 8 maja 2024r. r., 129 dzień roku.

Imieniny: Stanisława, Lizy, Wiktora

Dyscyplina jest pomostem między celami a osiągnięciem.

- Jim Rohn