Tutaj jesteś: strona główna  |  AKADEMIA FINANSOWA  |  LEKCJA Z LOKALNYM PRZEDSIĘBIORCĄ

LEKCJA Z LOKALNYM PRZEDSIĘBIORCĄ

Rozwój przedsiębiorczości to jedno z podstawowych zadań, niezbędnych do rozwoju ekonomicznego i gospodarczego naszego miasta i regionu. Nasi uczniowie stanowią ogromny potencjał, który za kilka lat będzie miał ważną rolę do odegrania w tworzeniu lokalnej ekonomii i finansów. Istotną rolę odgrywają impulsy, które mogą zaprocentować w przyszłości. Takim impulsem do podejmowania inicjatyw oraz promowania aktywnych postaw przedsiębiorczości było spotkanie w dniu 30 maja br. w Prudnickim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Grupa członków Akademii Finansowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Moszczance wzięła udział w lekcji pokazowej z p. Magdaleną Sękowską – założycielką szkoły języka angielskiego Oxford School.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Zanim wydam… O finansach w szkołach i przedszkolach”. Celem przedsięwzięcia było nabycie przez uczniów wiedzy na temat zakładania działalności gospodarczej. Prowadząca podkreśliła znaczenie inicjatyw tworzenia własnych firm, zapoznała uczniów z zasadami, na jakich działa rynek lokalny oraz omówiła szanse i zagrożenia, jakie niesie ze sobą prowadzenie własnej firmy. Ważną rolę stanowiły również pomysły na działalność oraz możliwe źródła finansowania otwarcia własnej firmy. Uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których mogli na żywo zobaczyć, skąd brać inspiracje i motywacje do tworzenia własnej firmy. Zarówno prelegentka, jak i uczniowie zwracali uwagę na rolę własnych zainteresowań w procesie tworzenia firmy oraz jej późniejszego funkcjonowania. W celu poznania mocnych i słabych stron prowadzenia biznesu, uczniowie podczas zajęć przekonali się, że własna firma wymaga wiele wysiłku, czasu, zaangażowania oraz nawiązywania relacji z ludźmi.

Tomasz Wójtowicz