Tutaj jesteś: strona główna  |  AKADEMIA FINANSOWA  |  BANKOWE PODBOJE

BANKOWE PODBOJE

Z  szeroko pojętym tematem finansów i bankowością spotykamy się każdego dnia. Niezbędne jest posiadanie nie tylko  wiedzy, ale i doświadczenia, by  udało  się   doskonale  na tym  polu  radzić. Dlatego konieczne  jest   przygotowanie się  do świadomego uczestnictwa w mądrym planowaniu, zdobywaniu, gromadzeniu, a następnie wydawaniu posiadanych środków.

Dnia 17 maja br. na zaproszenie szkoły i wsparcie w realizacji projektu „Finansowe podboje” pozytywnie odpowiedziała p. Joanna Witkowska, menadżer ds. jakości i relacji z klientami w oddziale banku BNP Paribas w Prudniku.

Podczas nietypowej lekcji uczniowie klasy VI zapoznali się z różnymi terminami: przelew internetowy, stałe zlecenie, Wytwórnia Papierów Wartościowych, akcje, inwestycje, limit płatności kartą, płatności zbliżeniowe, terminal płatniczy, budżet.

Efektem zajęć było opracowanie przez uczniów 5 kapitalnych pomysłów na oszczędzanie pieniędzy, które będą mogli w przyszłości przetestować. Dodatkowo uczniowie wymienili zasady bezpiecznego obchodzenia się z produktami bankowymi i mądrego gospodarowania kieszonkwym. Całość zakończono quizem, którego wyniki wskazują na wzrost świadomości uczniów w zakresie wiedzy o finansach i posługiwania się narzędziami służącymi do wykonywania operacji finansowych. Działania uczniów przyczyniły się również do poznania ciekawych sposobów na  radzenie sobie z planowaniem i gospodarowaniem własnymi finansami.

Tomasz Wójtowicz