Tutaj jesteś: strona główna  |  AKADEMIA FINANSOWA  |  FINANSOWE PODBOJE

FINANSOWE PODBOJE

Pod takim hasłem uczniowie klasy VI z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance realizują zadania projektowe w konkursie na najlepszy scenariusz i realizację zajęć edukacyjnych pt. „Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach”, ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski. Konkurs był adresowany do szkół podstawowych, przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Haliny Semenowicz w Moszczance jest jednym z laureatów konkursu. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu autorskiego scenariusza, a następnie – w przypadku, gdy scenariusz zostanie nagrodzony w Konkursie – realizacji zajęć w oparciu o nagrodzony scenariusz.

„Finansowe podboje” to cykl zajęć edukacyjnych z zastosowaniem nowoczesnych metod przekazywania wiedzy. Chcemy premiować przede wszystkim działania wprowadzające elementy edukacji finansowej od najmłodszych lat, a także kształtować pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami.

Za nagrodzony scenariusz otrzymaliśmy Nagrodę w wysokości 4000 złotych.

Każdy scenariusz zajęć musiał dotyczyć tematu przewodniego Konkursu oraz minimum jednego z niżej wymienionych obszarów tematycznych:

• Moje pierwsze pieniądze
  • Pierwsze oszczędności