Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  |  Nie tylko o brytyjskiej pogodzie

Nie tylko o brytyjskiej pogodzie

Ostatnie spotkania obfitowały w różnorodną tematykę dotyczącą funkcjonowania i radzenia sobie w typowych sytuacjach dnia codziennego.  

Przyswojenie słownictwa odnoszącego się do pór roku i warunków pogodowych pozwoliło porównać pogodę charakterystyczną dla naszego kraju z tą panującą w krajach anglojęzycznych.

Odwiedziliśmy różne instytucje w mieście i dowiedzieliśmy się jak zapytać o drogę i udzielić informacji, w jaki sposób dojść do wskazanego miejsca. Ponadto, opisywaliśmy swoje domy, pomieszczenia i wyposażenie mieszkań. Wizyta u lekarza była dobrą okazją do tego, aby poszerzyć słownictwo na temat dolegliwości, urazów oraz nauczyć się, jak udzielać rad.

Układając dialogi i scenki tematyczne, poznawaliśmy nowe struktury gramatyczne, takie jak: czasowniki modalne, określenia ilości, sposoby wyrażania teraźniejszości i przyszłości. Zajęcia miały charakter aktywny, nie brakowało zabaw, gier, piosenek i innych metod aktywizujących. Uczestnicy warsztatów z ogromnym zaangażowaniem przygotowują się do zajęć i zawsze z radością wykonują proponowane im zadania.

Małgorzata Gibek

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4480536