Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  69  ,   70   ,  71  , (...)  140  , (...)  187  , (...)  277  ,  278   | następna strona »

Spotkanie z panem Janem Mansonem, wokalistą zespołu rokowego ,,Manson Band” 05.02.2020 r. w Przedszkolu w Łące Prudnickiej

News Pan Jan Manson (prywatnie dziadek Anastazji) ku wielkiemu zadowoleniu dzieci i kadry przyjął zaproszenie pani Marzeny Michalik i przybył do przedszkola. Na początku dokonał prezentacji instrumentu, na którym gra – gitary elektrycznej. Opowiedział również czym kierować się przy wyborze instrumentu oraz o tym jak  ważna jest cierpliwość i pracowitość podczas nauki gry na instrumencie. Następnie zaprezentował utwory ze swojej płyty min. piosenkę o mamie. Przy akordach gitary dzieci odśpiewały wspólnie piosenkę ,,Wlazł kotek na płotek” (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-02-23

Bal karnawałowy w Przedszkolu w Łące Prudnickiej dnia 05.02.2020 r.

News Temat przewodni tegorocznego balu brzmiał: ,,W indiańskiej wiosce”. Rodzice okazali się niezawodni i pzygotowali dla dzieci piękne stroje. Własnoręcznie uszyta sukienka i strój indianina czy samodzielnie wykonany pióropusz zrobiły duże wrażenie. Na bal przybyły indianki i indianie oraz inne równie barwne postacie min. policjanci, kosmonauta, ninja. Bal rozpoczął się od opowieści ruchowej o plemieniu ,Tiki Taki”. Następnie dzieci wspólnie odtańczyły tradycyjny indiański taniec. Nie zabrakło iście indiańskich zabaw zręcznościowych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-02-23

Dzień Babci i Dziadka w Publicznym Przedszkolu w Łące Prudnickiej

News Dnia 28 stycznia o godzinie 16.00 w Wiejskim Domu Kultury w Łące Prudnickiej odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grupy 5-6 latków zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełny uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-02-23

Tłusty Czwartek u „Biedronek” [Łąka Prudnicka] 20.02.2020 r.

News „Jak tradycja stara każe w domu, sklepie, biurze, w barze, wszędzie pączek dziś króluje, każdy chętnie go smakuje. Z dżemem, z cukrem, z wisienkami, wszędzie pączek dzisiaj z nami. Dziś kalorii nikt nie liczy, wszędzie moc pysznych słodyczy. W Tłusty Czwartek przez dzień cały słodkim królem – pączek mały!” To był słodki dzień w grupie Biedronek. Od samego rana w przedszkolu  roznosił się zapach smażonych pączków, które przygotowywały  panie kucharki. Czekając na słodkości , dzieci wysłuchały (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-02-20

Przez zabawę - do poznawania królowej nauk

Można bawić się matematycznie na różne sposoby… liczyć kasztany, kamyki, koraliki, można przebierać palcami...
News O nowe matematyczne doznania zadbała p. Edytka z przedszkola, która zaprosiła pierwszaków na zajęcia do grupy starszaków w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Zabawa z matematyką”. Były czarodziejskie guziczki z dwiema, trzema i jedną dziurką. Plastikowe, drewniane, małe i duże, a wszystkie po to, aby w działaniu grupowym spełnić warunki klasyfikacji. Pograliśmy na kamyczkach, pobawiliśmy się papierowymi talerzykami, zaznaczając wyniki działań drewnianymi spinaczami, zbudowaliśmy „rolkowe” budowle. Najtrudniej było z (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-02-14

Już czytasz i…. jesteś czytelnikiem!!!

„Obowiązków czytelnika będziemy przestrzegać pilnie i z twych rad i twych mądrości korzystać od dziś usilnie”
News Pierwszoklasiści doświadczyli miłych chwil w naszej szkolnej bibliotece, kiedy to pani Marta B.C. – bibliotekarka, przyjęła wszystkich do grona czytelników. Zaspokoiła ciekawość dzieci odpowiadając na szereg pytań, a przede wszystkim wspólnie z pierwszakami omówiła, jak należy dbać o książki (nie tylko te wypożyczone w bibliotece). „Prośby książki” tak jasno sformułowane dały uczniom wiele do myślenia. Wszyscy złożyli „obietnicę czytelnika” i wypożyczyli swoją pierwszą książeczkę. Na pamiątkę otrzymali dyplom, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2020-02-14
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  69  ,   70   ,  71  , (...)  140  , (...)  187  , (...)  277  ,  278   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4054553