Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  72  , (...)  143  , (...)  190  , (...)  277  ,   278   ,  279  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

Podziękowanie dla sponsorów

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne wspólnota uczniowska oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance pragnie wyrazić gorące i serdeczne podziękowania za pomoc, życzliwość zrozumienie i ofiarność WSZYSTKIM SPONSOROM AKCJI MIKOŁAJKOWEJ

Realizacja planu pracy w listopadzie ?Troska o życie i zdrowie zwierząt domowych?

Uczniowie naszej szkoły to dzieci mieszkające głównie na terenie wsi Moszczanka i Pokrzywna.
News  W każdym gospodarstwie domowym wśród ludzi żyją zwierzęta. Są to najczęściej psy i koty, ale wiele dzieci opiekuje się również chomikami, świnkami morskimi, szynszylami, królikami miniaturkami, żółwiami i papużkami. W szkole mamy uczniów, których pasją są nawet zwierzęta egzotyczne. Dzieci kochają zwierzęta i  chcą być dla nich dobrymi opiekunami, ale częste są jednak przypadki niewłaściwego traktowania naszych czworonogów. Wynikać to może z niewiedzy, niefrasobliwości, czasem nawet  z okrutnej bezmyślności (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-01-03

Uczniowie ze szkoły w Moszczance studentami Politechniki Opolskiej

Od rozpoczęcia roku szkolnego minęło już ponad dwa miesiące, tymczasem dla dwóch uczniów Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance: Pawła Kossowskiego-Skop z kl. V oraz Michała Górskiego z kl. VI rozpoczął się również rok akademicki w ramach Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Mają oni zaszczyt być w gronie 200 studentów, przyjętych w tym roku na DPO.
News Zapisując dzieci na zajęcia kierowaliśmy się słowami C. Freineta, które mówią, że ''Dziecko chce i potrafi się samodzielnie uczyć, jeżeli tylko stworzy się mu warunki sprzyjające rozwojowi''. Dnia 05.11.2011r  wzięli oni udział w wykładzie inauguracyjnym pt: ''Fabryka dźwięków'', prowadzonym przez pracownika naukowego Politechniki Opolskiej. Uczestnictwo w tym projekcie jest dla dzieci nie tylko wspaniałą zabawą, ale pozwoli również spojrzeć im na naukę z zupełnie innej strony. W wielu kręgach istnieje (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-12-17

Osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2011/2012.

Szkolni sportowcy z naszej szkoły odnoszą spektakularne sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych
News 13.12.2011r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne zawody w unihokeja dziewcząt i chłopców. - II miejsce zdobyły dziewczęta w składzie: Edyta Dacenko, Nikola Masztalerz, Nikola Zimoch, Martyna Konieczna, Paulina Adamska, Klaudia Frukacz, Agnieszka Zagawa, Aleksandra Tabaka, Marlena Karcz. - II miejsce zdobyli również chłopcy w składzie: Karol Mazepa, Iwo Rogowski, Dominik Kraus, Mateusz Sękarski, Dawid Lempart, Mateusz Prochera, Rafał Kowalski, Mateusz Partyczny, Mateusz Łaszczak.   12.10.2011r. w Lasocicach odbyły się wojewódzkie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-12-13

A w Moszczance jak zwykle Mikołaj niezwykły

Kiedy zakończyły się zajęcia artystyczne pani dyrektor Marzena Kędra odczytała list od Mikołaja, w którym ten zapraszał wszystkich do ?Rybaczówki?.
News W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance,  jak co roku  odbyły się „Mikołajki”. Tym razem nie była to noc z Mikołajem w szkole, ale równie ciekawa zabawa zorganizowana przez rodziców  i nauczycieli. Impreza rozpoczęła się w piątkowe popołudnie 2 grudnia zajęciami artystycznymi w różnych grupach wiekowych. Klasy najmłodsze tj.I-III pod opieką rodziców i nauczycieli wykonywały  dekoracje i ozdoby choinkowe, a następnie ubierały piękny świerk stojący w holu szkoły. Uczniowie klasy IV malowali, przygotowane (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-12-12

Spotkanie z p. Dorotą Świtalską nt. ?Pomysł na ciekawą fryzurę andrzejkową?

28 listopada odbyło się pierwsze z cyklu spotkań ?I ty możesz zostać mistrzem?.
News  Pani Dorotka Świtalska przybliżyła dzieciom tajniki fryzjerstwa, opowiedziała też wiele ciekawostek dotyczących historii tego zawodu. Udzieliła cennych rad, jak należy się odżywiać, by mieć piękne i lśniące włosy. Uczniowie mieli okazję zapytać jak należy dbać o fryzurę, co szkodzi a co pomaga naszym włosom.   Był też czas, aby zaprezentować najnowsze i najmodniejsze uczesania. Karolina, Ola i Asia wyglądały urzekająco po uczesaniu przez panią Dorotkę. Chłopcy podpatrywali jak nasz gość robił irokeza naszemu koledze Igorowi. Każdy marzył (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-12-05

Realizacja planu pracy w październiku ?Prezydencja Polski w Unii Europejskiej?

Od 1 lipca Polska rozpoczęła prezydencję w UE. Wielka polityka tylko czy w takiej małej miejscowości jak Moszczanka wszyscy zdają sobie sprawę jakie to wielkie wyróżnienie.
News Od 1 lipca Polska rozpoczęła prezydencję w UE. Wielka polityka tylko czy w takiej małej miejscowości jak Moszczanka wszyscy zdają sobie sprawę jakie to wielkie wyróżnienie. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie mogli obok tego przejść obojętnie, dlatego postanowiono, że październik będzie poświęcony kształtowaniu postaw patriotycznych i popularyzacji wśród uczniów i ich rodziców wiedzy na temat prezydencji w Unii. Opracowaliśmy pakiet zadań do zrealizowania przez każdą klasę pod kierunkiem wychowawców.   Pierwszym (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-12-01
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  72  , (...)  143  , (...)  190  , (...)  277  ,   278   ,  279  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190295