Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  ,   3   ,  4  , (...)  72  , (...)  143  , (...)  190  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH PAŃSTWOWYCH

News      2 maja z okazji Święta Flagi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we Mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża w Moszczance. Następnie udaliśmy się pod Pomnik 1000- lecie Państwa Polskiego w Moszczance. Poczet sztandarowy reprezentowali uczniowie klasy VIII: Julia Szpara, Julia Biernat, Aleksandra Kania, Zuzanna Lewkowicz, Jakub Bar oraz Szymon Sadło.       Kolejnego dnia w 232. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele p.w. Michała Archanioła w Prudniku (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-05-04

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2023

News Tegoroczny Festiwal Piosenki Angielskiej odbył się 27 kwietnia. Do jego udziału zgłosiło się 22 uczniów naszej szkoły. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III-IV oraz klasy V-VIII. W kategorii klas starszych uczniowie prezentowali się solo, w duetach i zespołach. Wydarzenie to miało na celu popularyzowanie piosenek obcojęzycznych oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka angielskiego. Podczas zmagań nie zabrakło twórczej tremy, zdrowej rywalizacji oraz doskonałej zabawy. Jury wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-04-28

Świętujemy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. To również doskonała okazja, aby zwrócić uwagę dzieci na ekologiczne wyzwania i zachęcić uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska.
News Uczniowie klas młodszych naszej szkoły, wzięli udział w podchodach ekologicznych po Moszczance. Idąc wyznaczoną strzałkami trasą, dzieci zatrzymywały się w wyznaczonych miejscach, aby wykonać zadania przyrodnicze.  Przy bocianim gnieździe zgłębiały wiedzę na temat tych ptaków: m. in. sposobu odżywiania się, trasy lotu, opieki nad młodymi.  Na łowisku pstrąga dzieci wykonywały zadania przyrodnicze, uzupełniały test „Ekoludek”, bawiły się z  chustą animacyjną. Elżbieta Bury             (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-04-27

Korespondencja zagraniczna

„Wielkanoc w oczach dzieci i młodzieży”
News W marcu i kwietniu ponad 40 uczniów naszej szkoły wzięło udział w międzynarodowym projekcie „Wielkanoc w oczach dzieci i młodzieży”. Celem projektu było przedstawienie zagranicznym rówieśnikom tradycji i zwyczajów tych niezwykłych Świąt. Listy powędrowały do Meksyku, Grecji i Hiszpanii. Forma korespondencji była uzależniona od wieku i umiejętności językowych uczniów. Najmłodsi wykonali kartki zawierające symbole wielkanocne i proste życzenia świąteczne w języku angielskim. Uczniowie klasy VI opisywali swoim korespondencyjnym przyjaciołom (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-04-20

Sukcesy !!! 68 OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE GMINNE - wyniki naszych uczennic

News kategoria: teatr jednego aktora  -  I miejsce: Miriam Pustelniak kategoria: turniej recytatorski   -  II miejsce: Marta Włodarczyk                                                                                                                          (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-04-19
« poprzednia strona |   1  ,  2  ,   3   ,  4  , (...)  72  , (...)  143  , (...)  190  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190226