Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  73  , (...)  145  , (...)  187  ,   188   ,  189  , (...)  193  , (...)  286  ,  287   | następna strona »

?Wakacje, znowu są wakacje...?

W końcu nadszedł czas letniego wypoczynku. Czas beztroskiej zabawy, poznawania nowych miejsc, przeżywania przygód w gronie przyjaciół.
News Dzieci ze szkolnej świetlicy rozpoczęły tegoroczne wakacje wyjątkowo. W dniach od 28.06 do 30.06 odbył się III rajd szlakami Gór Opawskich „Karolinka”. Tym razem udało nam się zdobyć najwyższy szczyt Gór Opawskich (po polskiej stronie) – Kopę Biskupią. Pomimo upału nasi wychowankowie dzielnie pokonywali kolejne podejścia, nagrodą za trudy podróży były przepiękne widoki roztaczające się z wieży na Biskupiej Kopie. Wieczorem, tradycyjnie już odbyło się ognisko z pląsami, skeczami, zabawami i oczywiście z pieczoną kiełbaską (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-07-04

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca 2016 r. o godzinie 8.00 w kościele parafialnym odprawiona została przez księdza proboszcza msza święta, a o 9.30 w szkole rozpoczęły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2015/2016.
News Poloneza czas zacząć … Galę rozpoczęli kończący edukację w naszej szkole szóstoklasiści - tańcem narodowym.   Część oficjalna Prowadzące uroczystość: Kinga z klasy czwartej i Asia z klasy piątej, po przywitaniu gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, oddały głos pani dyrektor Jolancie Brudniak, która pięknymi słowami podsumowała rok szkolny 2015/2016, a następnie w asyście wychowawców wręczała świadectwa i dyplomy wyróżniającym się w nauce uczniom oraz  listy gratulacyjne ich rodzicom (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-07-04

Azymut na morze

?Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która się otwiera na coraz to nowe horyzonty do zdobywania? C. Freinet
News Na realizację ostatniego modułu całorocznego projektu „Drogi do szczęścia” w miesiącach maj i czerwiec czekała cała społeczność uczniowska. Ten wyjątkowy czas dla wielu kojarzy się z nadchodzącymi wakacjami. Dla naszych dzieci była to wspaniała przygoda łącząca wcześniejsze intensywne przygotowania i pobyt podczas „Zielonej szkoły” w Rewalu. Przygoda, podczas której uczniowie mogli w sposób kreatywny rozwijać swoje twórcze predyspozycje powiązana została z kolejną próbą zrozumienia, jaką wartość w życiu stanowi (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-07-02

?CZAR NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ CZASEM NA ZDROWIE? ?podsumowanie ogólnopolskiego projektu ?Czas na zdrowie?

W sobotę 18 czerwca 2016 odbył się festyn sportowo-kulinarny zakończony sobótką.
News „Czas na zdrowie”…      W tym roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Drużyna szkoły składała  się 10 osób, którzy nazwali się Poszukiwaczami Zaginionej Ekologii. Festyn był jednym z etapów konkursu pod hasłem: „Czas na Zdrowie”.      Zdaliśmy sobie sprawę, że żyjemy w czasach, kiedy modyfikuje się rośliny, nawozi się pola środkami chemicznymi, kiedy do pasz dla zwierząt dodaje się antybiotyki i hormony wzrostu, kiedy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-06-27

SPOTKANIE Z PANEM BURMISTRZEM

22 czerwca 2016 r. odbyło się spotkanie z Panem Burmistrzem, w którym uczestniczyli: Agnieszka Matuszak ? najlepszy uczeń i Kuba Zbaraszczuk ? najlepszy sportowiec.
News

Spotkanie odbyło się w POK. Po wręczeniu dyplomów gratulacyjnych i drobnych upominków burmistrz i dyrektor Maria Strońska złożyli zebranym podziękowania i życzyli radosnych, pełnych przygód wakacji.

Jolanta Brudniak
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-06-26

?CZAR NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ CZASEM NA ZDROWIE? ?podsumowanie ogólnopolskiego projektu ?Czas na zdrowie?.

Od kilku lat, zawsze w czerwcu, prastara słowiańska tradycja Nocy Świętojańskiej odradza się w Moszczance i magia związana z tym dniem ogarnia uczniów, rodziców i mieszkańców naszej miejscowości. To radosne święto żywiołów: ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju i płodności jest okazją do wspólnej zabawy.
News Płoną  roziskrzone pochodnie,  rozbrzmiewają głośne rytmy muzyki na letniej scenie, dziewczęta wyplatają kolorowe wianki,  boisko szkolne wypełnia się „straganami” i krzątającymi się wśród nich uczestnikami  pikniku. Wszystko staje się pretekstem do wspólnej zabawy. Wieczorem  rusza korowód z wiankami, aby puścić wianki z nurtem rzeki. Młode dziewczęta uważnie obserwują wirujące w wodzie i odpływające daleko wianki, którym w tym roku towarzyszyły śpiewy i okrzyki wodnych stworków zanurzonych po kolana (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-06-26

TURNIEJ INTERDYSCYPLINARNY

Wszechstronna wiedza, jej zrozumienie i wykorzystanie w sytuacjach praktycznych ? tym mogą się pochwalić uczniowie naszej szkoły. Dowodem na to są rezultaty Turnieju Interdyscyplinarnego, który został zorganizowany w dniu 22.06.2016r. przez nauczycieli matematyki na podsumowanie kończącego się roku szkolnego 2015/2016. W rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele klas IV-V.
News Gospodarze  jak  zawsze  przygotowali  zadania  z  różnych  dziedzin  wiedzy  i  w  różnych  formach, w takich konkurencjach jak: ortografia, matematyka, przyroda, wiedza ogólna. Obie drużyny wykazały się ogromną wiedzą w różnych dziedzinach nauki. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zagadnieniami, ponieważ  przygotowywali się do nich przez cały rok szkolny. Zabawa  była  bardzo udana,  a  to  najbardziej  liczy  się  w  tego  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-06-23
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  73  , (...)  145  , (...)  187  ,   188   ,  189  , (...)  193  , (...)  286  ,  287   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4480586