Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  72  , (...)  143  , (...)  186  ,   187   ,  188  , (...)  190  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

News

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów klas II i III. Krzysztof Trybel uczeń klasy II zajął w tym konkursie III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Zaworska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI Z TURCJI I WŁOCH

W kwietniu klasa IV i V nawiązała kontakt z rówieśnikami z dwóch szkół: z Turcji oraz Włoch. Założeniem przedsięwzięcia było szlifowanie języka angielskiego poprzez indywidualną korespondencję. Na początku współpracy każdy z uczniów wybrał swojego bliźniaka korespondencyjnego i w pierwszym liście opisał swoją osobę, rodzinę, upodobania i ciekawostki dotyczące najbliższego środowiska. Do listów dzieci dołączyły rysunki, zdjęcia, a nawet drobne upominki.
News Już po otrzymaniu pierwszej korespondencji uczestnicy projektu odkryli, że język, którego uczą się w szkole daje wiele możliwości. Od włoskich kolegów dowiedzieli się, że Ci mieszkają w dwóch miasteczkach Laterina i Ponticino, zaś tureccy uczniowie pochodzą z miasteczka o nazwie Zonguldak. Informacje te zainspirowały uczniów, aby sprawdzić na mapie, gdzie znajdują się te miejsca i jak daleko są oddalone od Moszczanki. Tego typu współpraca pozwala rozwijać umiejętności uczniów w wielu obszarach. Dzieci poszerzają wiedzę na temat (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

XIII Małe Konfrontacje Teatralne przyniosły Actusowi? d u ż o szczęścia

Grupa teatralna ,,Actus? w składzie: Hanna Stocka, Agnieszka Matuszak, Laura Malinowska, Sara Olejnik, Kinga Żurakowska, Oliwia Niesłuchowska, Iwona Krupa, Marta Włodarczyk, Lena Tabaka, Martyna Darowska, Maja Szkwarek, Zuzanna Dańko - zdobyła I Nagrodę w XIII Małych Konfrontacjach Teatralnych w Prudniku.
News         O „Czarodziejską Lampę Alladyna 2016” w maju tego roku zabiegało aż sześć formacji teatralnych z naszej gminy. Piękna i wymarzona przez dzieci statuetka, w dowód uznania za autorski repertuar, interpretację i technikę wykonania, kreatywną scenografię oraz wyraz artystyczny widowiska, trafiła do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego za spektakl „Teatr jest cool” w reż. Małgorzaty Żuk.         Jury konkursu, na czele z przewodniczącą panią Beatą Puzia z Centrum Kultury w Głuchołazach, dodatkowo (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-22

Książka marzeń, czyli co warto przeczytać

20 maja w Publicznym Gimnazjum nr 1w Prudniku, w ramach podsumowań działań czytelniczych w szkołach naszej gminy, odbyła się impreza pod hasłem ?Książki naszych marzeń?.
News        Reprezentanci szkół podczas tej uroczystości prezentowali wybraną przez siebie jedną książkę, która dzięki ministerialnemu programowi trafiła (wraz z dziesiątkami innych książek) na półkę biblioteczną ich szkoły.       Ulubioną książką naszych uczniów okazało się "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki. To na jego temat Emilka Furgała, Asia Bandurowska i Amelia Sitek, uczennice klasy piątej, przygotowały autorską prezentację multimedialną i miały okazję przedstawić (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-21

II Miejsce Świerszczyków spod Kopy

News        Po raz drugi w tym roku szkolnym przedszkolny zespół muzyczny z Moszczanki zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki „Złota Nutka”, organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury w Prudniku. Nasz zespół w składzie: Patrycja Kwiatkowska, Martynka Darowska, Kamilka Żabska, Zuzanka Dańko, Zuzanka Bolibrzuch, Maja Czarnobrewa zaprezentował dwie piosenki: „Mały człowiek” i „Panie Janie”. Gratulujemy. Edyta Worożańska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-21

Rekreacja w Ośrodku Wczasowym u Państwa Gorzelanych

Kolejny raz dzieci z przedszkola zastały zaproszone do Parku Rozrywki w Pokrzywnej mieszczącego się w Hotelu Gorzelanny.
News Z wielką radością dzieci przyjęły zaproszenie.  Wiedziały bowiem, że czeka je tam wspaniale spędzony czas. Kino, zabawy w Parku Linowym i na Dmuchanym Zamku, a dla ochłody lody świderki – to gwarantuje uśmiech  i zadowolenie przedszkolaków. Do przedszkola odwiózł dzieci Wesoły Pociąg, co było dodatkową atrakcją. Dziękujemy Pani Beacie i Tomaszowi Gorzelanym za niezwykle spędzony czas. Edyta Worożańska   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-21

KONCERTOWY ZAWRÓT GŁOWY ? czyli spotkanie z muzyką poważną na wesoło.

"Koncertowy zawrót głowy" to temat muzycznego spotkania z panem Jackiem Woźnicą ? wirtuozem gry na skrzypcach i altówce.
News

Podczas tego muzycznego wydarzenia dzieciaki Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Moszczance przekonały się, że muzyka poważna może być również wesoła.

Alicja Niedbalska  

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-214.html
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-16

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  72  , (...)  143  , (...)  186  ,   187   ,  188  , (...)  190  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190348