Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  72  , (...)  143  , (...)  185  ,   186   ,  187  , (...)  190  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

Czytanie na trawie, czyli piknik czytelniczy

Letni czas sprzyja piknikom, wylegiwaniu się na trawie i, jak się dzisiaj okazało, również czytelnictwu.
News 2 czerwca, gdy tylko na dworze zniknęła poranna rosa, szkolne trawniki zapełniły się kolorowymi kocami. To jeszcze nie plaża w Rewalu, to… piknik czytelniczy! Wbrew stwierdzeniom, że zanika chęć czytania wśród najmłodszego pokolenia, nasze dzieci dostarczyły nam dzisiaj innych przesłanek.   Naprawdę miło było patrzeć, jak na świeżym powietrzu, około stu młodych osób, w jednym czasie czytało. Ten widok napawał nas, dorosłych opiekunów, dumą, radością i wiarą w dziecięcą miłość do niezastąpionej niczym książki. Anna (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-06-03

NIECHAJ SŁONKO ŁADNIE ŚWIECI, BO DZIŚ ŚWIĘTO WSZYSTKICH DZIECI !

1 czerwca 2016r. bez żadnych przeszkód, przy pięknej, słonecznej pogodzie ulicami Moszczanki odbył się kolejny marszobieg pod hasłem: ?Jestem pod dobrą opieką?. Wzięła w nim udział najstarsza grupa przedszkolaków, wszyscy uczniowie klas I ? VI oraz nauczyciele z Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance. Zabezpieczenie pokonywanej trasy zapewniła Powiatowa Komenda Policji, nauczyciele i rodzice.
News      Przed marszobiegiem uczniowie uczestniczyli w pogadance na temat przykładów promujących dobre wzorce opieki nad dziećmi. Ponadto w ramach akcji zostały przeprowadzone akcje promujące prawidłowe nawyki żywieniowe, ostrzegające przed szkodliwym wpływem papierosów i alkoholu.      Po krótkiej rozgrzewce, dzieci z przedszkola i klas I – VI wraz z opiekunami ubrani w żółte, odblaskowe kamizelki, wyznaczoną trasą po Moszczance, rozpoczęli marszobieg. Wszyscy uczniowie i nauczyciele bezpiecznie dotarli do mety. Bardzo (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-06-03

MAŁE KONFRONTACJE SZEKSPIROWSKIE W MOSZCZANCE

31 maja, we wtorek przed południem, na scenie letniej, w otoczeniu już prawie kwitnących i pachnących lip, odbyły się Małe Konfrontacje Szekspirowskie ? wielka impreza, która oficjalnie zwieńczyła działania projektu ?Mamy świra na punkcie Szekspira?.
News Wstęp płatny? Dla „wkręconych” w projekt, czyli : przedszkolaków pod opieką pani Edytki, uczniów klasy czwartej, piątej i szóstej, wstęp na konfrontacje był wolny. Pozostali widzowie, zgodnie z informacją zamieszczoną na afiszach, winni byli „opłacić” wstęp na imprezę… jednym wygłoszonym z pamięci cytatem z Szekspira.   Repertuar Publiczność, mimo płatnego wstępu, nie zawiodła artystów. Ale i oni nie zawiedli się na artystach, bowiem mieli okazję jednego dnia obejrzeć „Romea i Julię” (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-31

?Dzień Matki?

20 maja dzieci z naszego przedszkola wystąpiły w Kościele Parafialnym w Moszczance z okazji zbliżającego się święta ?Dnia Matki?.
News Jest to dzień szczególny, dlatego był bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny dla swoich rodziców oraz mieszkańców Moszczanki. Dzieci miały w ten sposób okazje pokazać swoje uzdolnienia i talenty na forum wsi. Na wstępie sześcioletnia Maja przepięknie zaśpiewała piosenkę, która wszystkich zgromadzonych bardzo poruszyła. Dzieci również recytowały wiersze wyrażając w ten sposób miłość, szacunek i wdzięczność za trud ich wychowania. Przedszkolaki zaprezentowały też (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-30

Szekspiromaniacy do pracy!

Już wkrótce w naszej szkole odbędą się Małe Konfrontacje Szekspirowskie, do których intensywnie przygotowują się uczestnicy projektu ,, Mamy świra na punkcie Szekspira?.
News

Castingi na odtwórców bohaterów Szekspirowskich już za nami. Do ról wybrani zostali uczniowie, którzy w opinii Klasowych Komisj Artystycznych najlepiej wypadli w przesłuchaniach. Na scenie letniej reżyserzy i aktorzy podczas intensywnej pracy.

Małgorzata Żuk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

ŚWIĘTO NASZYCH MAM

News 26 maja to dzień, o którym pamiętają wszystkie dzieci -  to Dzień Matki. Uczniowie klasy 2 uczcili to święto już dziś - 24 maja, zapraszając mamy na słodki poczęstunek. Były też prezentacje literackie, portrety mam, na których szukały swojej podobizny oraz wspólne pisanie swobodnych tekstów. Było wiele radości i wzruszenia, w sympatycznej i miłej atmosferze.                                                                                                           Małgorzata (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

KLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY

News

Krzysztof Trybel zwycięzcą Klasowego Konkursu Matematycznego i to właśnie on będzie reprezentował klasę 2 na Gminnym Konkursie Matematycznym w Prudniku.

Miejsce II zdobyła Maja Giemzik, a III Agata Osiecka. Życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Zaworska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  72  , (...)  143  , (...)  185  ,   186   ,  187  , (...)  190  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190280