Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  73  , (...)  145  , (...)  185  ,   186   ,  187  , (...)  193  , (...)  286  ,  287   | następna strona »

30 września ? Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Wrzesień to miesiąc, w którym na początku każdej lekcji matematyki kilka minut poświęcano na utrwalanie znajomości tabliczki mnożenia.
News Wśród uczniów są tacy, co o każdej porze dnia i nocy podają prawidłowy wynik mnożenia oraz tacy, którym po przerwie wakacyjnej ta wiedza po prostu ulatuje z głowy. I właśnie myśląc o tych ostatnich, cały miesiąc powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia, czy to pamięciowo, czy poprzez wierszyk, czy na palcach.  Ważne było to, żeby dzieci ćwiczyły jej znajomość. Punktem kulminacyjnym tych treningów był udział w szkolnym konkursie o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”, który odbył się dokładnie w dniu obchodów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-10-03

Miejsca bliskie a tak niezwykłe?

Wycieczka, jak to wycieczka ? zawsze cieszy. Jednak wycieczki eksploracyjne ? cieszą podwójnie. Podsycają ciekawość poznawczą, zmuszają do nieszablonowych hipotez, budzą w małym człowieku pasje odkrywcze.
News Klasa II zaopatrzona w lupy (prezent dla chłopców z okazji ich święta), wyruszyła do lasu w Pokrzywnej. Dzieci odkrywały, badały, obserwowały, dociekały… „Dlaczego mech rośnie nawet na kamieniu?  Czy żaba jest trująca i parzy? Co mieszka w jamach, norach i wykrotach?”  Na te i inne pytania usiłował odpowiedzieć nauczyciel, czasem koleżanka lub kolega. Gościnna gospodyni Parku Rozrywki - pani Beata Gorzelanna uatrakcyjniła nam pobyt w Pokrzywnej zabawą w parku linowym, kinem 3D i pysznym poczęstunkiem. A do szkoły wróciliśmy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-10-02

AKADEMIA KREATYWNEJ ORTOGRAFII

News „Zaufajcie dzieciom - to one są twórcami przyszłości!”                                                                                              C (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-10-02

TAK ŚWIĘTUJE SIĘ DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE III

30 września w ciepły, słoneczny poranek uczniowie klasy 3 wybrali się na pieszą wycieczkę do państwa Giemzik.
News Było ognisko, wspólna zabawa i gra w piłkę oraz spacer po lesie w poszukiwaniu kolorowych liści. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciepłe i serdeczne przyjęcie i dostarczenie dzieciom chwil pełnych radości i uśmiechu. Małgorzata  Zaworska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-234.html (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-09-30

Jestem przedszkolakiem fajnym dzieciakiem - ?Światowy Dzień Przedszkolaka? [Łąka Prudnicka]

Po raz kolejny w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Światowy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu zebraliśmy się w sali grupy starszaków, aby wspólnie celebrować ten wyjątkowy dzień.
News Dzieci wraz z paniami odśpiewały piosenki, takie jak: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Mały przedszkolak”. Wiele radości i uśmiechu można było zobaczyć na twarzach naszych przedszkolaków podczas zabaw tanecznych w języku obcym, jak i przy tańcu w parach z balonem i na gazecie. Niezwykłe doznania oraz ogromne zainteresowanie wzbudziło zadanie, gdzie dzieci tworzyły przedszkolaka, odrysowując postać kolegi. Podczas tego zadania można było dostrzec twórczość i ekspresję  naszych maluszków. Na naszych dzielnych przedszkolaków (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-09-27

Bądźmy bezpieczni ? wizyta policjanta w przedszkolu [Łąka Prudnicka]

W dn.21.09.2016r. nasze przedszkole odwiedził policjant z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, pan Tomasz Kukułka. Celem wizyty było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród przedszkolaków.
News Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe, tj.112 i 997. Policjant uświadomił dzieciom, jak ważna jest  konieczność jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także  niezawieranie znajomości z obcymi osobami. Na zakończenie spotkania  przedszkolaki otrzymały kolorowe książeczki, a pan policjant pamiątkowy dyplom. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. M. Michalik (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-09-27

KLASA PIĄTA ZNÓW NA KOPIE

Tradycją naszej klasy stały się coroczne piesze wycieczki na Kopę Biskupią. Tak też rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.
News W tym roku po raz pierwszy towarzyszył nam nowy uczeń, który dopiero co dołączył do naszej klasy. Mieliśmy okazję zaprezentować mu nie tylko piękno naszych gór, ale i piękno nas samych, bo okazywana sobie życzliwość, wsparcie i pomoc koleżeńska to stałe zalety uczniów tejże klasy. Pomocy również nie odmówili  rodzice, którzy licznie towarzyszyli dzieciom w pieszej wędrówce na szczyt góry, a później przy rozpalaniu ogniska i pieczeniu kiełbasek nad ogniem. Znaleźli się i tacy, co nie wstydzili się śpiewania (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-09-25
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  73  , (...)  145  , (...)  185  ,   186   ,  187  , (...)  193  , (...)  286  ,  287   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4480526