Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  73  , (...)  142  ,   143   ,  144  ,  145  , (...)  193  , (...)  286  ,  287   | następna strona »

Wycieczka do kina i na lodowisko

Korzystając z zimowej aury uczniowie klasy IV-VI i V-VII wybrali się razem z opiekunami na wycieczkę do Opola. W programie wyjazdu znalazły się lodowisko oraz kino.
News     Prezentowany film był opowieścią o tym, że nie łatwo być innym. Film pt.” Cudowny chłopak” powinien obejrzeć każdy – od malucha do dorosłego, ponieważ niesie on w sobie ponadczasowe przesłanie i ukazuje właściwe drogi postępowania dla wszystkich. Jest dawką niezapomnianych wrażeń, a wzruszenie i łzy są nie do opanowania.     Wizyta na lodowisku okazała się solidną rozgrzewką i potężną porcją pozytywnych emocji. Wszyscy uczniowie, nawet ci najbardziej sceptycznie nastawieni do pomysłu jazdy na lodzie, nie pozostali bierni (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-23

WARSZTATY DECOUPAGE – WALENTYNKOWE SERCA [Łąka Prudnicka 20.02.2018 r.]

Dziś do naszego przedszkola zaprosiliśmy panią Krystynę Mielecką, której hobby jest papierowa wiklina i dekoracje wykonywane metodą decoupage.
News Pani Krysia pokazała przedszkolakom papierowe rurki z których wyplata różne przedmioty między innymi: koszyczki, wazoniki, kwiaty, wianki… omówiła jak metodą decoupage ozdobić drewniane pudełko na chusteczki do nosa, jak ciekawie ozdobić wazon szklany czy świecę. Dzieci z uwagą słuchały i śledziły etapy powstawania bazy pod wianek, który pani Krystyna wyplatała jako prezent dla przedszkolaków( ozdobiony w odpowiednim czasie przez starszaków będzie stanowił ozdobę na drzwiach wejściowych do naszego przedszkola). Na koniec (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-21

SPRAWILI RADOŚĆ INNYM

Karl Barth powiedział: „Radość przeżywa się wtedy, gdy sprawia się ją innym”. Kolejny raz przeżywamy radość mając możliwość spełnienia marzeń dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance.
News     Stało się tak w dniu 3 lutego, po niezwykle emocjonującej imprezie, tym razem pn. Kotylionowy Bal Charytatywny, zorganizowanej przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance. Same przygotowania do zabawy przerosły oczekiwania organizatorów. Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród rodziców, ale i sympatyków naszej szkoły. Zaczęło się od ilości chętnych! Co dzień, im bliżej balu, tym wydłużała się lista chętnych. Bal rozpoczął się (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-20

Konferencja pt: „Nasze zwierzaki”

Maja Giemzik i Daria Szkwarek ucz. kl IV to autorki kolejnej przepięknej konferencji , która miała miejsce w naszej szkole.
News     Dziewczynki w mistrzowski sposób zadbały o detale. Nie tylko przygotowały salę i jej wystrój, ale w piękny sposób opowiadały o życiu i potrzebach swoich pupili. Zgromadzona publiczność w zaciekawieniu słuchała i oglądała przygotowaną  prezentację, jak również  z zainteresowaniem  przyglądała się specjalnym  gościom, którymi byli: Żółw Masza, Kot Bella i pies Wi-fi. Pod koniec konferencji pojawiły się nawet zagadki, na które dzieciaki chętnie udzielały odpowiedzi. W nagrodę były słodkie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-19

Przedszkolaki dbają o zdrowie - spotkanie z pielęgniarką [Łąka Prudnicka]

09.02.2018 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią Iwonę Grubiak, przyszłą pielęgniarkę.
News     Pani Iwona zapoznała dzieci z opowiadaniem „ Wizyta u lekarza” w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Następnie opowiadała dzieciom o higienie, zasadach dbania o zdrowie, zachowaniu podczas choroby i zasadach przyjmowania leków. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Dzieci mogły również zobaczyć co znajduje się w walizce którą przyniosła pani (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-19

„Dziadek do Orzechów. Klasyka i Lód”

16 lutego, w mroźny, piątkowy wieczór wybraliśmy się do Domu Tańca i Muzyki w Zabrzu.
News Tam uczestniczyliśmy w przepięknym widowisku baletowym Piotra Czajkowskiego, pod tytułem „Dziadek do Orzechów”, w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu pod kierownictwem Hasana Usmanowa. Artystami tego baletu są soliści Teatru Wielkiego w Moskwie i Teatru Maryjskiego w Petersburgu. Wraz z bohaterami przedstawienia: Klarą-Maszą, czarodziejem Drosselmeyerem oraz tytułowym Dziadkiem do Orzechów przenieśliśmy się w niezapomnianą podróż do bajkowego świata legend i czarów i niekończącej się wyobraźni. Przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-18
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  73  , (...)  142  ,   143   ,  144  ,  145  , (...)  193  , (...)  286  ,  287   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4480592