Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  72  , (...)  139  ,   140   ,  141  , (...)  143  , (...)  190  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

NIESAMOWITY EKSPERYMENT

Zabawa i nauka jednocześnie – hodowla kryształów
News      Na jednej z ostatnich lekcji przyrody, uczeń klasy VI, Jakub Zbaraszczuk zaprezentował kolegom i koleżankom swoją niezwykłą pasję – hodowlę kryształów. Młodzież z wielkim zainteresowaniem słuchała o sposobie, w jakim powstają przepiękne ciała stałe o różnych kształtach i zabarwieniu. Mogliśmy także podziwiać piękno i różnorodność kryształów, które wyhodował Jakub.      Wzrost kryształów to nie tylko niesamowity eksperyment, ale także zabawa, która poszerza wiedzę (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-12

„W karnawale same bale”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.
News     Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Zabawy karnawałowe to przede wszystkim, możliwość przeistaczania się w inne osoby. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, która dostarcza im wiele przeżyć i radości. W naszym przedszkolu bal karnawałowy odbył się 7 lutego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu było gwarnie, kolorowo i radośnie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-09

Jak karnawał, to karnawał…

07.02.2018r. w naszej szkole odbył się bal przebierańców dla klas I-III.
News

    Wśród księżniczek, piłkarzy i aniołków pojawili się również rycerze i wiele postaci bajkowych. Dzieci bawiły się doskonale. W przerwie czekał na nie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

 

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-367.html
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-08

Koncertowo w klasie 1

Ostatni tydzień w klasie pierwszej poświęcony był tematyce koncertowej.
News     Uczniowie rozmawiali o muzyce i instrumentach. Na instrumentach perkusyjnych tworzyli akompaniamenty do piosenek. Podsumowaniem modułu tematycznego był występ dziesięcioletniej Magdy - uczennicy 3 klasy Szkoły Podstawowej w Bodzanowie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali kilku utworów muzycznych wykonanych na skrzypcach. Poznali budowę skrzypiec, zadawali pytania na temat nauki gry. Wielu uczniów postanowiło, ze już wkrótce rozpocznie naukę gry na instrumencie. Małgorzata Zaworska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-07

UROCZYSTOŚĆ DNIA BABCI I DZIADKA [ŁĄKA PRUDNICKA]

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas, na każdy smutek mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie.
News Wnuki to czują i wiedzą, dlatego w dniu 31 stycznia 2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola w Łące Prudnickiej  zaprosiły do Wiejskiego Domu Kultury swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i bezgraniczną miłość.    Zaproszeni goście – frekwencja nie byle jaka, bo 100 procentowa , mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieci bardzo przeżywały występ, ale pod czujnym okiem wychowawczyń recytowały wiersze, śpiewały (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-05

„Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda”

Przedszkolaki z Moszczanki od czterech lat należą do Akademii Zdrowego Przedszkolaka.
News     Uczestnictwo polega na aktywnej postawie w działaniach Akademii poprzez w udział w akcjach związanych z promocją zdrowego żywienia i promocją zdrowego stylu życia. W tym roku należało zrealizować podane scenariusze zajęć, które zostały przygotowane w oparciu o najnowszą wiedzę z zakresu żywienia dzieci, opierającą się na aktualnie obowiązującej Piramidzie Żywienia i Aktywności Fizycznej. Całość składała się z sześciu części. Pierwsza z nich stanowiła wprowadzenie do tematu. Dzieci zapoznały się z budową Piramidy Żywienia, zasadami układu (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-01

Dzień uśmiechu i radości

25 styczeń to, w przedszkolu w Moszczance, dzień uśmiechu, radości, to dzień spotkania Babć, Dziadków i wnuków.
News     Dzieci niecierpliwie wyczekiwały tej chwili, gdy ich ukochani Dziadkowie odwiedzą ich w przedszkolu i zobaczą to wszystko co od dłuższego czasu przygotowywały. Punktualnie o godzinie 13.00 w sali gimnastycznej ZSP, gdy wszyscy zaproszeni goście przybyli, rozpoczęły się prezentacje dzieci. Grupa maluszków zaprezentowała się w dwóch tańcach – Groziku i Trojaku, w inscenizacji wiersza „Mój dziadek”, w ilustracji ruchowej piosenki o Babci i Dziadku. Starszaki natomiast wystawiły przedstawienie teatralne „Legenda o smoku Wawelskim” (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-01-30
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  72  , (...)  139  ,   140   ,  141  , (...)  143  , (...)  190  , (...)  282  ,  283   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190414