« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  50  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

„Spotkania biblioteczne z panią Magdaleną Grzywacz” [Łąka Prudnicka]

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła." - Wisława Szymborska
News Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Grzywacz za całoroczną współpracę, za  propagowanie u dzieci czytania książek, prowadzenie konkursów i quizów związanych z przeczytanymi utworami oraz za prezentację teatrzyków Kamishibai. Życzymy udanych wakacji i wypoczynku . Grupa „Misie’ i „Biedronki”… do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym. Marzena Michalik ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-567.html (...)
Data: 2019-06-23

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, czyli o podstawach profilowania

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza... Słowa Alberta Einsteina odzwierciedlają tematykę, z którą zapoznali się 7 czerwca br. uczniowie klas VI-VIII. W podstawy profilowania kryminalnego wprowadził nas Michał Jaśkowiec – absolwent prawa Uniwersytetu Opolskiego.
News Tutaj nie ma złych odpowiedzi… Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się czym jest profilowanie, jakimi elementami różni się od typowania, a interdyscyplinarność zagadnienia sprawiła, że mówiliśmy również o kryminologii, kryminalistyce i medycynie sądowej. Nasz gość wprowadził nas również w tajniki wnioskowania indukcyjnego i dedukcyjnego. Finalnie odpowiedzieliśmy na pytanie, dlaczego ludzie popełniają przestępstwa i jakimi motywami się kierują. Spotkanie zakończyliśmy kazusem „Mad Bomber” – sprawą przestępcy, (...)

„Dzień Dziecka 2019” [Łąka Prudnicka]

News Z okazji ich święta przez cały tydzień  w naszym przedszkolu odbywały się różne konkurencje zarówno w sali (układanie puzzli na czas, teatrzyki w zespołach, prace plastyczne, prezentacje multimedialne podczas których dzieci poznały swoich rówieśników żyjących na całej kuli ziemskiej), dyskoteka i lody, jak i w ogrodzie przedszkolnym: konkurencje sportowe, plastyczne – ozdabianie kredą chodnika przedszkolnego i swobodne zabawy na kocykach lub na sprzęcie ogrodowym i w cieniu pod parasolami w piaskownicy. Wszyscy bawili się znakomicie (...)
Data: 2019-06-16

Spotkanie z pisarką w grupie „Misiów”

Już drugi raz w tym roku przedszkolnym, w ramach DKK (Dyskusyjny Klub Książki), dzieci z grupy „Misiów” miały przyjemność spotkać się z pisarką.
News Tym razem pani Magda Grzywacz zaprosiła do nas panią Anną Czerwińską - Rydel, autorkę wielu książek dla dorosłych, jak i również dla dzieci. Jedną z nich autorka zaprezentowała dzieciom, jest to „Sekretnik Matyldy”. Opowiadała również o Orderze Uśmiechu, który przyznawany jest przez dzieci różnym dorosłym osobom. Autorka jest jednym z członków  kapituły rozpatrującym zgłoszenia przysyłane  przez dzieci. Spotkanie było bardzo miłe, dzieci zadawały mnóstwo ciekawych pytań. Podziękowały pani Annie dyplomem (...)

OGÓLNOPOLSKI SOKRATES

W marcu uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Sokrates dla szkół podstawowych.
News Wyniki z biologii: Dyplom laureata I miejsca otrzymała Emilia Furgała z kl. VIII. Dyplom laureata II miejsca otrzymał Kamil Mykita z kl. VII. Dyplom laureata III miejsca otrzymali: Marta Pawka z kl. VII, Joanna Bandurowska z kl. VII, Kinga Żurakowska z kl. VII oraz Tymoteusz Nowak z kl. VII. Dyplom finalisty otrzymali: Oliwia Cieśla – kl. VIII, Karolina Masztalerz – kl. VIII, Miłosz Sadło – kl. VII i Łucja Stonoga – kl. VII. Wyniki z WOSu: Dyplomy finalisty otrzymali uczniowie klas VIII: Joanna Bandurowska, Amelia Sitek, Oliwia Cieśla (...)

Spotkanie najlepszych

12 czerwca w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie najzdolniejszych uczniów i najlepszych sportowców ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
News     Podczas spotkania pan Burmistrz Grzegorz Zawiślak i pani dyrektor  Maria Strońska wręczali wszystkim wyróżnionym dzieciom dyplomy, puchary i nagrody. Nagrodę za najwyższą średnią w naszej szkole uzyskała Joanna Bandurowska, natomiast najlepszym sportowcem została Weronika Trembecka.    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w następnym roku szkolnym. Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2019-06-13

„Policjanci i dzieci – dzieciom”

Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych tut. KPP zorganizowali w szkołach naszej gminy zbiórkę zabawek, książeczek, puzzli, gier planszowych, artykułów papierniczych.
News

Nasza szkoła jak zwykle aktywnie włączyła się do akcji. Zebraliśmy bardzo dużą ilość zabawek, kolorowanek, gier itp., które następnie przekazaliśmy wychowankom Domu Dziecka w Głogówku. Mamy nadzieję , że te skromne upominki sprawiły dzieciom ogromną radość i szczery uśmiech na twarzy, który jest przecież  dla nas największym podziękowaniem.

Bożena Sajewicz
Data: 2019-06-12