« poprzednia strona |   1  ,   2   ,  3  , (...)  51  , (...)  100  , (...)  133  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

„Kto zjada witaminki, nigdy nie ma smutnej minki” [Łąka Prudnicka]

Dzieci nie zawsze są miłośnikami owoców i warzyw, choć to dzięki nim mogą prawidłowo się rozwijać.
News Przez dwa tygodnie „Biedronki” – grupa maluszków poznawała różne owoce i warzywa, zapamiętując ich nazwy i walory smakowe. Wesołą częścią doświadczania przez dzieci, oprócz  „witaminowych” piosenek i prac plastycznych, było wykonanie owocowych szaszłyków dla siebie i kolegów ze starszej grupy oraz cudaki – ziemniaki, czyli wymyślone przez dzieci „ stworki” z warzyw. Dziękuję rodzicom za bogate zaopatrzenie dzieci w owoce i warzywa, ich nadmiar pozwolił na stworzenie kącika przyrody, (...)

Wesołe zabawy z Weroniką i Nikolą [Łąka Prudnicka 10.10.2019]

Miłą niespodzianką dla wszystkich dzieci było spotkanie z animatorkami sali zabaw „Espero” w Prudniku.
News Panie zaproponowały dzieciom zabawy z chustą  i tunelem animacyjnym klanza, taniec z Julianem, przeciąganie liny oraz znaną dzieciom zabawę „Głowa, ramiona…” była to mała część oferty, którą proponuje sala zabaw dla dzieci. Dziękujemy za spotkanie i wesołą zabawę. Marzena Michalik   ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-581.html (...)

Kasztanowa matematyka u Biedronek [Łąka Prudnicka]

W związku z nadejściem jesieni maluszki rozwijały i rozwijają umiejętności matematyczne wykorzystując do tego materiał przyrodniczy, który uprzednio samodzielnie zebrały z pod naszego przedszkolnego kasztanowca.
News Z zebranych kasztanów tworzyły zbiory, przeliczały i dodawały poszczególne elementy, a także określały ich położenie na kartce papieru. Dzieci miały również okazję rozwijać swoją inwencję twórczą poprzez układanie z kasztanów dowolnych wzorów.  Marzena Michalik ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-580.html (...)
Data: 2019-10-13

„NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”

To hasło tegorocznej kampanii „Sprzątania Świata”. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do akcji i posprzątali mały kawałek Polski. Również w tym roku o nasze bezpieczeństwo na drodze zadbali Ochotnicy Straży Pożarnej w Moszczance.
News Celem tegorocznej akcji było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Pamiętajmy jednak, aby „Sprzątać Świat” nie tylko podczas corocznej akcji, ale codziennie, bo tylko w taki sposób przyczynimy się do poprawy otaczającego nas środowiska. Na zakończenie akcji na uczniów czekało ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Był czas na odpoczynek, wspólne rozmowy i dobrą zabawę. Anna Król ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http (...)
Data: 2019-10-08

Złoto, arszenik i … szalony kat

2 października klasy 1-4 odbyły fascynującą podróż, nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie…
News W Złotym Stoku-najstarszym ośrodku górniczo- hutniczym w Polsce, czekało na nas wiele niespodzianek i atrakcji.  Zaczęliśmy od płukania złota. Zaopatrzeni w profesjonalny sprzęt, pełni nadziei na znalezienie dużego samorodka, wpatrywaliśmy się w szary, mokry piasek, by znaleźć w nim cenny kruszec. W „Sztolni Gertruda” pokonywaliśmy 500-metrowy chodnik kopalni poznając po drodze:  mapy i plany kopalni (w tym tajemniczą mapę Sztolni Czarnej), dawne narzędzia górnicze i hutnicze, laboratoryjny piec, w którym wytapiano złoto, oraz wózek (...)
Data: 2019-10-07

Gratulacje dla Marty Włodarczyk, naszej zdobywczyni 1 miejsca w wojewódzkim konkursie plastycznym

News ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-577.html (...)
Data: 2019-10-06

Mistrzowie Sztafetowych Biegów Przełajowych

W czwartek uczniowie naszej szkoły zdobyli Mistrzostwo Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców.
News Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII i VIII (Kamil Mykita, Jakub Zbaraszczuk, Tymoteusz Nowak, Wiktor Leśniak, Jakub Darowski, Miłosz Sadło, Andrzej Oszywa, Franciszek Grzywacz oraz Szymon Augustyn). Zdobywając Im awansowali do zawodów wojewódzkich. Wszystkim serdecznie gratulujemy  i życzymy powodzenia na wyższym szczeblu. Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2019-10-04

Licznik odwiedzin: 2099070