Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI Z TURCJI I WŁOCH

W kwietniu klasa IV i V nawiązała kontakt z rówieśnikami z dwóch szkół: z Turcji oraz Włoch. Założeniem przedsięwzięcia było szlifowanie języka angielskiego poprzez indywidualną korespondencję. Na początku współpracy każdy z uczniów wybrał swojego bliźniaka korespondencyjnego i w pierwszym liście opisał swoją osobę, rodzinę, upodobania i ciekawostki dotyczące najbliższego środowiska. Do listów dzieci dołączyły rysunki, zdjęcia, a nawet drobne upominki.

Już po otrzymaniu pierwszej korespondencji uczestnicy projektu odkryli, że język, którego uczą się w szkole daje wiele możliwości. Od włoskich kolegów dowiedzieli się, że Ci mieszkają w dwóch miasteczkach Laterina i Ponticino, zaś tureccy uczniowie pochodzą z miasteczka o nazwie Zonguldak. Informacje te zainspirowały uczniów, aby sprawdzić na mapie, gdzie znajdują się te miejsca i jak daleko są oddalone od Moszczanki. Tego typu współpraca pozwala rozwijać umiejętności uczniów w wielu obszarach. Dzieci poszerzają wiedzę na temat innych krajów, poznają imiona charakterystyczne dla danego kraju, dowiadują się, jakich przedmiotów uczą się ich anglojęzyczni koledzy, jak spędzają wolny czas oraz czym sie interesują.  Cieszy fakt, że w dobie różnorodnych nowinek technologicznych, to właśnie tradycyjne listy dostarczają uczniom tak wiele radości i zadowolenia. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne listy, a po ich otrzymaniu chętnie dzielą sie uzyskanymi informacjami. Ten rodzaj kontaktu z językiem, oparty na samodyscyplinie, chęci zaprezentowania siebie w interesujący sposób oraz umiejętność przekazania zdobytych informacji sprawia, że uczniowie rozwijają kompetencje językowe w naturalny sposób.

Kto wie, być może niektóre z tych korespondencyjnych znajomości przetrwają próbę czasu i któregoś dnia penpals będą mieli okazję poznać się osobiście.

Małgorzata Gibek

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4480584