Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

?APRIL 23 INTERNATIONAL CHILDREN`S DAY CARDS EXCHANGE?

Europejski Project ?April 23 International Children`s Day Cards Exchange? był realizowany w kwietniu w ramach programu eTwinning. Uczniowie klasy VI przystąpili do tego przedsięwzięcia wraz ze swoimi rówieśnikami z innych krajów Europy m.in. z Turcji, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Serbii.

Tytuł i czas realizacji projektu wywołał wśród uczniów nieco konsternacji, ponieważ Dzień Dziecka obchodzony jest w Polsce w czerwcu. Ta niepewność sprawiła, że uczniowie sięgnęli do Internetu, by poszukać informacji o obchodach tego święta w innych krajach europejskich. W ten oto sposób dowiedzieli się, że niektóre kraje celebrują to święto 23 kwietnia.

Głównym celem tego projektu było wirtualne zjednoczenie dzieci z różnych stron Europy w tym jakże ważnym dla nich dniu. Jednym z zadań było wykonanie kartek z okazji tego święta. Nasi uczniowie pod czujnym okiem Pani Ali przygotowali ilustracje dla swoich rówieśników. Na lekcji języka angielskiego powstały życzenia w języku ojczystym i angielskim.

 Kolejnym zadaniem było wspólne przygotowanie i nagranie filmu z przesłaniem  i życzeniami dla całej Europy. I tym razem uczniowie z zapałem przystąpili do pracy, ucząc się piosenki All around the world oraz przygotowując krótką scenkę. W celu przybliżenia krajom partnerskim swojej szkoły na zajęciach komputerowych z Panią Anią przygotowano prezentację w programie PowerPoint. Umieszczono w niej najciekawsze informacje i wydarzenia z życia szkoły. Tekst pisany urozmaicono starannie dobranymi fotografiami.

Materiały przygotowane przez każdą ze szkół zostały umieszczone na platformie TwinSpace. Na lekcji języka angielskiego uczniowie oglądali i podziwiali wytwory pracy przygotowane przez ich europejskich kolegów i koleżanki.

Z przyjemnością obserwowaliśmy naszych uczniów aktywnie uczestniczących w tych działaniach, podejmujących z entuzjazmem wyzwania i przełamujących barierę językową. Projekt pozwalał na łączenie treści z zakresu różnych przedmiotów – uczniowie poznawali ciekawe informacje o krajach partnerskich, doskonalili zdolności językowe, artystyczne i sceniczne oraz posługiwali się nowoczesnymi technologiami komunikacyjno – informacyjnymi. W ten sposób nauka języka angielskiego była samą przyjemnością i sprawiała uczniom wiele satysfakcji.

https://www.youtube.com/watch?v=bO4g-nvBf1U&feature=youtu.be

                                                                                                                                     Małgorzata Gibek

 

CERTYFIKAT

 

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190232