Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Święto Ziemi w Przedszkolu w Łące Prudnickiej

Dnia 21.04.2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy ?Dzień Ziemi?. Ten dzień przypomniał wszystkim, że Ziemia, na której żyjemy potrzebuje ochrony i opieki. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, na znak tego, że chcemy, aby nasza planeta była zielona i czysta.

W każdej grupie odbyła się pogadanka na temat ziemi oraz krótki quiz ekologiczny dla dzieci. Aktywność dzieci podczas odpowiedzi świadczyła o tym, iż bardzo dobrze przyswoiły sobie wcześniej zdobytą wiedzę na temat ochrony środowiska. Przedszkolaki pamiętały o segregowaniu śmieci, o oszczędzaniu wody .

Wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie:

Przyrzekamy:

  • nie męczyć owadów, ptaków i zwierząt
  • nie niszczyć drzew ani kwiatów
  • w lesie zachowywać ciszę i spokój
  • dokarmiać ptaki zimą
  • zawsze chronić przyrodę

Punktem kulminacyjnym było wspólne sprzątanie dwóch ogródków zabaw – jeden przedszkolny, drugi wiejski. Nagrodą za solidne wykonanie zadania był smaczny, zdrowy poczęstunek od Ekoludka w postaci owoców i warzyw …oczywiście zielonych i pamiątkowe dyplomy „Przyjaciel przyrody”.

To był wyjątkowy dzień, którego celem było propagowanie u dzieci postaw proekologicznych, rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania, szacunku do przyrody oraz poznanie znaczenia recyklingu dla ochrony środowiska.

                                                                                                                                  M. Michalik

Foto

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190276