Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Z WIZYTĄ W MUZEUM ZIEMI PRUDNICKIEJ

21 marca uczniowie klasy VII uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii nt. dziejów naszego regionu. Wszystko za sprawą wycieczki do Muzeum Ziemi Prudnickiej.

W progu Arsenału powitała nas przemiła pani Ewa, która poprowadziła dla młodzieży warsztaty zdobienia jaj techniką batikową. Podczas spotkania zostaliśmy oprowadzeni po ekspozycji przedstawiającej różnorodne techniki dekorowania jaj wielkanocnych i dowiedzieliśmy się, co oznaczają poszczególne kolory jaj i kogo nimi obdarowywano. Patrząc na zgromadzone tam eksponaty, trudno uwierzyć, że można wyczarować takie arcydzieła.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie stałej ekspozycji „Trzy źródła – jedno miasto”.  Ciekawy i barwny sposób prezentacji oraz niezwykłe wystawy pozwoliły młodzieży dowiedzieć się, jak miasto rozwijało się na przestrzeni dziejów i co czyniło Prudnik sławnym w całej Europie.

Na koniec udaliśmy się do Centrum Tradycji Tkackich. W tym niezwykłym miejscu, upamiętniającym tradycje włókiennicze Prudnika i okolic, uczniowie obejrzeli dwa filmy poświęcone historii prudnickich zakładów tekstylnych. Po projekcji filmów zwiedziliśmy ekspozycję przedstawiającą dawne Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Frotex” oraz gościliśmy w gabinetach przedwojennych właścicieli tego zakładu.

Z obserwacji wynika, że młodzież jest zainteresowana historią swojego regionu. Dopytywała i była zaciekawiona tym, jak wyglądało miasto, kiedy należało do Czech, Niemiec, zanim stało się miastem polskim. Mam nadzieję, że dzisiejszy wyjazd zainspiruje wielu z nich do rozmów z rodzicami i dziadkami na temat swoich rodzinnych korzeni.

Małgorzata Gibek

Foto

https://www.facebook.com/photo/?fbid=2380621205447109&set=pcb.2380621748780388

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190142