Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Wizyta leśników przedszkolu [ŁĄKA PRUDNICKA]

07.12. zaprosiliśmy do naszego przedszkola Komendanta Straży Leśnej - pana Artura Fiałkowskiego i leśnika pana Rafała Kaszę.

Po przywitaniu gości, dzieci przystąpiły do postawionego im zadania przez pana Rafała Kaszę, było to grupowe układanie puzzli o zachowaniu bezpieczeństwa w lesie. Następnie pan Artur Fiałkowski ciekawie i bardzo obrazowo zapoznał dzieci z regulaminem dobrego i bezpiecznego zachowania się w lesie. Razem z dziećmi i paniami z przedszkola odgrywał różne scenki rodzajowe, podczas których dzieci dowiedziały się, jak należy się zachować, gdy spotkamy samotne zwierzątka opuszczone chwilowo przez swoją mamę, co grozi ludziom wywożącym swoje śmieci do lasu i co czeka ludzi, gdy bez pozwolenia zabiorą drzewo z lasu. Dzieci z uwagą słuchały i oglądały scenki, wyciągały wnioski i obiecały, że nigdy nie będą brały przykładu z niewłaściwych zachowań bohaterów scenek.

Na pamiątkę spotkania przedszkolaki wręczyły gościom pamiątkowe dyplomy a w zamian otrzymały odblaskowe plakietki- wiewiórki.

Bardzo dziękujemy za ciekawie spędzony czas i z niecierpliwością oczekujemy na następne spotkanie.

Marzena Michalik

Foto

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-355.html

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190245