Festiwal Piosenki Angielskiej „Let`s Sing”

Dnia 7 maja miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole - Festiwal Piosenki Angielskiej. Była to okazja dla uczniów do zaprezentowania swoich zdolności wokalnych oraz umiejętności językowych przed szerszą publicznością.

Festiwal rozpoczął się o godzinie 11:30 w auli szkolnej, gdzie zgromadziło się wielu uczestników, nauczycieli i rodziców. Podczas wydarzenia mieliśmy okazję wysłuchać różnorodnych interpretacji popularnych utworów anglojęzycznych, począwszy od klasycznych ballad po dynamiczne przeboje.

Uczniowie prezentowali swoje występy w dwóch kategoriach wiekowych. Każdy występ był wyjątkowy i pełen pasji.

Jury, złożone z pracowników szkoły oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, miało trudne zadanie wyboru zwycięzców. Kryteria oceny obejmowały zarówno jakość wokalną, jak i interpretację utworu, ogólne wrażenie oraz umiejętność porozumiewania się w języku angielskim.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas IV- V

I miejsce – Joanna Włodarczyk „ The Climb”

– Dorota Cieśla „Summertime sadness”

II miejsce – Wiktoria Adamczyk i Nina Mączka „Flowers”

W kategorii klas VI – VIII

I miejsce – Patrycja Kwiatkowska „My heart will go on”

– Martyna Muszyńska i Michał Budzyński „Perfect”

II miejsce – Zofia Lach „ My immortal”

- Martyna Muszyńska „ Riptide”

III miejsce – Amelia Arendarska „Try everything”

- Karolina Hajdecka i Kamila Żabska „Daylight”

Zwycięzcom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa za swoje zaangażowanie i talent.

Festiwal Piosenki Angielskiej był nie tylko okazją do prezentacji umiejętności wokalnych i językowych uczniów, ale również doskonałą okazją do integracji społeczności szkolnej oraz promocji nowych talentów oraz realizacji marzeń i ambicji uczniów.

Konkurs profesjonalnie poprowadziła Marta Włodarczyk z klasy 8. Nad przebiegiem konkursu od strony technicznej czuwał uczeń klasy 7, Jakub Czarnobrewy.

Mamy nadzieję, że konkurs pobudził wśród uczniów zainteresowanie językiem angielskim, zachęcił dzieci i młodzież do rozwijania swoich umiejętności muzycznych oraz dał możliwość zaprezentowania swoich talentów na scenie.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim wykonawcom i do zobaczenia na scenie za rok!

Małgorzata Gibek

Dziś: niedziela, 19 maja 2024r. r., 140 dzień roku.

Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Siebie zwyciężyć, największe zwycięstwo.

- Aleksander Maksymilian Fredro