Dzieci w roli ekspertów

Od 24 kwietnia do 3 marca w naszej świetlicy odbywały się zajęcia poświęcone tematyce związanej z dinozaurami. Okazało się, że nasze dzieci posiadają ogromną wiedzę na temat tych prehistorycznych stworzeń. Stąd też narodził się pomysł, aby Świetliczaki z klasy trzeciej (Michał Salawa oraz Franciszek Gołowkin) wystąpili na forum świetlicy w roli ekspertów. Sprawdzili się doskonale. Chłopcy wyłożyli dzieciom krótki wykład oraz zaprezentowali przyniesione przez siebie eksponaty. Sporą wiedzą w tym temacie wykazała się również uczennica klasy drugiej, Zosia Lisowska.

Jestem pełna podziwu dla Was drogie dzieci! Gratuluję pasji.

Ponadto w ramach tygodnia dinozaurów Świetliczaki m.in. prowadziły wykopaliska w szkolno-przedszkolnej piaskownicy, stworzyły wystawę dinozaurów, wykonały prace plastyczne „Dinozaur z odbicia mojej dłoni” oraz odwzorowały ich ślady.

Zapoznaliśmy się z prezentacją multimedialną na dany temat, zatańczyliśmy taniec „Dinosaur stomp” oraz stworzyliśmy własnego dinozaura, który powstał ze świetlicowych klocków.

Efekty tych działań mogą Państwo podziwiać w fotogalerii, do której serdecznie zapraszamy.

Krystyna Licznar

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

Dziś: poniedziałek, 20 maja 2024r. r., 141 dzień roku.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Nic bardziej nie może ciebie czynić naśladowcą Chrystusa jak troska o innych. Jeśli nie troszczysz się o bliźnich to oddalasz się od obrazu Chrystusa

- Ojciec Pio