OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ANIMATORÓW PEDAGOGIKI C. FREINETA W MOSZCZANCE

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ANIMATORÓW PEDAGOGIKI C. FREINETA W MOSZCZANCE 30. 09 ? 2.10. 2011 Polskie Stowarzyszenie Animatorów Pedagogiki C. Freineta Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji na temat ?Moim laboratorium jest dziecko?, czyli o tym jak można zmieniać szkołę

30 września – 2 października 2011 r.
Miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance
Ośrodek wypoczynkowy Mieszko w Pokrzywnej

Dzień pierwszy
30 września 2011(piątek)

12.00 - 15.00
Rejestracja i zakwaterowanie uczestników Konferencji w ośrodku Mieszko w Pokrzywnej

15.00 – 16.00
Wędrówka po szkolnych zakamarkach

16.00 – 16.30
Działania edukacyjne podejmowane w Publicznej Szkole Podstawowej w Moszczance inspirowane pedagogiką C. Freineta - prezentacja Marzena Kędra

16.30 – 16.45

16.45 – 18.15
Warsztaty w grupach tematycznych (do wyboru przez uczestnika)
Istota i wartości swobodnego tekstu w rozwoju dziecka, możliwości wykorzystania – prowadząca Marzena Kędra.
„Karuzela kreatywności” – swobodna ekspresja artystyczna - prowadzące Alicja Niedbalska, Małgorzata Żuk.
Włączanie rodziców w edukację swoich dzieci – prowadząca Grażyna Wawrzyniak.

Wieczór Przyjaźni – „Smakołyki z różnych regionów Polski”

Dzień drugi
1 października 2011 r. (sobota)

Śniadanie

9.00 – 9.30
Uroczyste otwarcie konferencji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance, powitanie uczestników, wystąpienia gości.

9.30 – 10.15
„Edukacja do współbycia i współdziałania”- wykład prof. dr hab. Gabrieli Kapicy.

10. 15 – 10.30
Przerwa kawowa

10.30 – 12.00 Warsztaty w grupach tematycznych (do wyboru przez uczestnika)
„Włączanie rodziców w edukację swoich dzieci” – prowadząca Grażyna Wawrzyniak.
Doświadczenia poszukujące w nauczaniu matematyki sposobem na samodzielne odkrywanie prawd matematycznych - prowadząca Kazimiera Piwko.

12.00 – 12.15
Przerwa kawowa
12.15 – 13.45 warsztaty w grupach tematycznych (do wyboru przez uczestnika)
Jak realizować program nauczania „Nowoczesna Edukacja – szkoła w działaniu” inspirowany pedagogiką C. Freineta - prowadzące Elżbieta Bury, Bogusława Hawron.
Planowanie pracy w koncepcji pedagogicznej C. Freineta - prowadząca Grażyna Kasprzak –Magiera.

14.00 – 15.30
Przerwa na obiad

16.00 – 17.30
Warsztaty w grupach tematycznych (do wyboru przez uczestnika)
18. 00 – Wycieczka do Farskiej Stodoły w Biedrzychowicach połączona z biesiadą.

Dzień trzeci
2 października 2011 r. (niedziela)
9.00 - Śniadanie.
10.00 – Ewaluacja, zamknięcie konferencji, pożegnanie uczestników.
11.00 – Piesza wycieczka na najwyższy szczyt w Górach Opawskich –
Biskupia Kopa - (dla chętnych we własnym zakresie)

Dziś: niedziela, 19 maja 2024r. r., 140 dzień roku.

Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Nigdy nie osiągnięto niczego wielkiego bez entuzjazmu.

- Ralph Waldo Emerson