Tutaj jesteś: strona główna  |  AKADEMIA FINANSOWA  |  Z WIZYTĄ W SKLEPIE

Z WIZYTĄ W SKLEPIE

Rozwijając tematykę związaną z obliczeniami pieniężnymi, robieniem zakupów i poznawaniem wartości pieniądza, uczniowie klasy VI złożyli wizytę w sklepie spożywczym przy szkole w Moszczance.

Celem zajęć w terenie było:

- poznanie sklepu w najbliższym otoczeniu,

- kształtowanie umiejętności zachowania się podczas robienia zakupów,

- wykonywanie obliczeń pieniężnych,

- zapoznanie się z asortymentem znajdującym się w różnych sklepach,

- zapoznanie z pracą ekspedientki,

- poznanie terminów: cena brutto, cena netto, VAT.

Dzieci w trakcie wizyty pracowały z fiszką prowadzącą. Fiszka prowadząca

Każdy z uczniów zapoznał się z etapami wykonywania zakupów od momentu wejścia do sklepu, aż do momentu końcowego, czyli zapłaty za kupowany towar. Pani ekspedientka pokazała małym klientom wszystkie działy sklepu, poinformowała, gdzie znajdują się ceny towarów, była również mowa o tym, skąd się bierze towar w takim sklepie.

Szczególne słowa wdzięczności należą się pani ekspedientce, która przyjęła nas z dużą serdecznością i sympatią.

Następnie po powrocie do szkoły, uczniowie wykonywali „wirtualne zakupy” tych samych produktów. Wszyscy zgodnie ocenili, że zakupy w sklepie stacjonarnym są tańsze i sprawiają dużo więcej radości niż zakupy przez Internet.

Tomasz Wójtowicz