« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  44  , (...)  87  , (...)  115  , (...)  170  ,  171   | następna strona »

KLASA VIII W ZESPOLE SZKÓŁ MEDYCZNYCH

W piątek ~15 listopada 2018 roku~ nasza klasa była z wizytą w Zespole Szkół Medycznych w Prudniku. Spotkanie zaczęło się od podzielenia nas na 3 grupy (towarzyszyła nam też pani Grażyna - pedagog i pani Gosia - nasza wychowawczyni).
News Pierwsza grupa poszła do klasy, w której dowiedzieliśmy się co nieco o sprzętach związanych z ortopedią, implantach, ortezach, a nawet mogliśmy zobaczyć i spróbować jazdy na wózku inwalidzkim, chodzić o kulach. Druga grupa miała zajęcia z masażu. Można było mieć wymasowaną rękę, dłoń albo nawet plecy! Wyszliśmy stamtąd naprawdę odprężeni. Trzecia grupa udała się na zajęcia, podczas których wykonywaliśmy negatywy i pozytywy, czyli po prostu odlewy kończyn z gipsu. Grupy zamieniały się miejscami, dzięki czemu każdy mógł uczestniczyć (...)
Data: 2018-11-18

Konferencja: „Nasze zwierzaki 2"

Wzięcie do domu dowolnego zwierzaka to z pewnością świetna propozycja dla kogoś, kto chciałby cieszyć się wiernym towarzyszem. Musimy jednak pamiętać, że są to żywe istoty i wiąże się z tym nie tylko sama przyjemność, ale również i ogrom obowiązków.
News      Uczennice Maja, Kaja i Daria Szkwarek podczas kolejnej konferencji opowiadały o tym, w jaki sposób muszą zagwarantować swoim małym podopiecznym najlepszą opiekę, aby czuły się w ich domu naprawdę dobrze i bezpiecznie. Podczas spotkania przedstawiły nam swoje kolejne nowe zwierzątka. Były to:  trzy myszki Karmelka, Kornelka i Łotka, kot Borys, królik Henry, nasi starzy znajomi żółw Masza i pies WiFi.  Pojawiły się nawet rybki akwariowe welonki oraz wąż wodny( trzciniak). Swojego pupila przedstawiła nam Amelia Zdanowicz. Był (...)
Data: 2018-11-18

OD SILNIKA DO ROBOTA

W ostatni wtorek, uczniów klas 4-6 odwiedził Pan Witold Rygorowicz, właściciel m.in. firmy WIRY Edukacja.
News     Nasz gość przygotował prezentację, dzięki której uczniowie uzyskali informacje, w jaki sposób otworzyć i prowadzić własną firmę. Pan Witold opowiedział o warsztatach, które prowadzi z wykorzystaniem klocków Lego Technic, Lego Education, Lego Mindstorms, Lego Boots, WeDo 2.0, Maszyny proste i silnik oraz Energia Odnawialna. Ponadto zaprezentował fragment tworzonego robota do układania kostki Rubika, pojazd terenowy, kota, który reaguje jak prawdziwy kot oraz czujniki odległości, koloru, położenia, a także programowalne kostki (...)
Data: 2018-11-15

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W MOSZCZANCE DLA NIEPODLEGŁEJ

Od trzeciego tygodnia września do końca listopada 2018 r. dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance realizowali projekt patriotyczny „Kolumbowie rocznik 2000”.
News Projekt przewidywał realizację zadań patriotycznych dla dwóch grup wiekowych.     Patrioci z klas I-III podjęli się nauki tańca narodowego, wykonania kokard narodowych. Przyswoili pieśń ze śpiewnika patriotycznego, projektowali kartki urodzinowe, redagowali życzenia dla Polski.         Starsi uczniowie klas IV-VIII oddali szacunek rodzimej kulturze i językowi ojczystemu poprzez udział w Dyktandzie Niepodległościowym pt. „Po polsku o historii”. Redagowali teksty inspirowane tematyką niepodległej Polski, stworzyli (...)
Data: 2018-11-13

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W MOSZCZANCE NA OBCHODACH Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018r. delegacja uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance reprezentowała naszą szkołę podczas prudnickich uroczystości związanych z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.
News Poczet Sztandarowy w składzie: Adam Dziwisz, Paweł Wasyliszyn, Emilia Furgała i Aleksandra Jawoszek punktualnie przybył na Plac Szarych Szeregów, gdzie odbył się uroczysty apel harcerski. Po apelu zgromadzone poczty sztandarowe i delegacje wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Kombatantów Ziemi Prudnickiej w kościele farnym pw. Św. Michała Archanioła w Prudniku. Niezwykle widowiskowym i wzruszającym punktem programu był biało-czerwony przemarsz na Plac Wolności, gdzie rozpoczęła się część oficjalna przy pomniku Żołnierza Polskiego (...)
Data: 2018-11-12

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami! [Łąka Prudnicka] 09.11.2018 r.

Piątek 9 listopada na długo pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. W tym dniu w naszym przedszkolu było tylko i wyłącznie biało-czerwono, a to za sprawą ubioru zarówno dzieci, jak i pracowników…
News Przez cały miniony tydzień uczyłyśmy dzieci patriotyzmu. Stopniowo przedszkolaki poznawały i w miarę swoich możliwości przyswajały wiedzę o historii niepodległości naszego kraju. Priorytetem naszym było, aby każde z dzieci potrafiło wymienić trzy podstawowe symbole Polski: godło, flagę, hymn i wiedziało, że należy im się szacunek i godna postawa. W tych działaniach pomagały nam wiersze: Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”, Małgorzaty Strzałkowskiej „Polska”, Czesława Janczarskiego „Barwy Ojczyste”, Włodzimierza Domaradzkiego „Ojczyzna”, (...)
Data: 2018-11-12