Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Wycieczka do Świata Dinozaurów

W świat dinozaurów wyruszyliśmy wspólnie - przedszkolaki, rodzice i pracownicy przedszkola.
News    Środa - 27 czerwca - zapowiadała się pogodowo nieciekawie. Niebo zasnute było ciemnymi, deszczowymi chmurami. Humory jednak mieliśmy doskonałe i pogoda nie była wstanie nam ich popsuć. Pod szkołę podjechały dwa autobusy z niezwykle sympatycznymi kierowcami i po sprawdzeniu listy obecności, wyruszyliśmy po przygodę.     O dziwo… w Krasiejowie powitało nas słoneczko, które towarzyszyło nam w trakcie zwiedzania Parku Dinozaurów. Epoka tych prehistorycznych zwierząt zawsze była tematem, który dzieci bardzo interesował i zetknięcie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-07-01

Pożegnanie starszaków w przedszkolu w Łące Prudnickiej

I znów nadszedł pożegnania czas. Kolejna grupa przedszkolaków pójdzie do I klasy.
News Dzisiejszego dnia zostali oni pożegnani przez młodsze dzieci, które wraz z paniami przygotowały kolorowy program artystyczny. Przez panią Dyrektor, która w ciepłych słowach życzyła im powodzenia na nowej drodze życia, a także przez rodziców, którzy  przygotowali dla każdego absolwenta pamiątkowy album i tablo. Pani Dyrektor bardzo gorąco podziękowała wszystkim rodzicom za ogrom pracy i serca włożony we współpracę z przedszkolem w wychowaniu przyszłych uczniów. Na koniec były zabawy z „Królem Julianem” (kolorowe (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-06-24

Kolejna karta w Księdze Życia zapisana…

… w tle piękna, wymowna dekoracja, radość w prostocie, bieli i czerni, lekkość postaci unoszących w górę ręce z dyplomami…
News Przedwakacyjne spotkanie z moimi uczniami, nauczycielami, pracownikami i rodzicami przebiegało w atmosferze gratulacji, podziękowań i prezentacji talentów muzyczno-wokalnych naszych uczniów. Średnia szkoły – 4,50, najwyższe średnie 5,57 i 5,55, 58 uczniów wyróżnionych i nagrodzonych dyplomami Wzorowego Ucznia i świadectwami z czerwonym paskiem, książkami, tyleż samo listów gratulacyjnych dla rodziców za wspieranie swoich pociech w drodze do sukcesu, 83% uczniów z wzorowym i bardzo dobrym zachowaniem. Sukces odnieśli (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-06-23

Konkurs „MAM TALENT 2018”

Dnia 20.06.2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Szkolnym Konkursie „Mam Talent 2018”. Inicjatorem i organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance.
News Celem konkursu było popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wyłonienie najciekawszej osobowości. Swoje zdolności zaprezentowali  dla Jury i publiczności   finaliści wyłonieni podczas castingu. O tytuł największego talentu naszej szkoły walczyli m.in. śpiewacy, muzycy, recytatorzy, plastycy. Jury w składzie: pani Jolanta Brudniak – Dyrektor naszej szkoły, pani Alicja Niedbalska- muzyk,plastyk , pani Bożena Sajewicz – opiekun (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-06-23

„SOBÓTKOWE ROZWAŻANIA - POMYŚL ZANIM SPRÓBUJESZ” … czyli kilka słów o festynie rodzinnym, który przeżywaliśmy w ZSP w Moszczance

Dnia 16 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się festyn, którego hasłem przewodnim było: „Sobótkowe rozważania - pomyśl zanim spróbujesz”. Organizatorami tej imprezy byli nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance oraz Rada Rodziców. Przygotowano ją w ramach kampanii – „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, ale nie zabrakło też elementów nawiązujących do niedawno obchodzonego Dnia Dziecka.
News     Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 11.00. Pani dyrektor Jolanta Brudniak przywitała zaproszonych gości oraz uczestników festynu. Następnie chętni uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział w tańcu „BELGIJKA”. Niezdecydowani, po słowach zachęty naszej konferansjerki p. Anny Król poszli w ich ślady. Festyn miał charakter rekreacyjny, dlatego nie mogło na nim zabraknąć zabaw sportowych i sprawnościowych. Przygotowała je p. Bożena Sajewicz. Dzięki pomocy wolontariuszy oraz innych nauczycieli przebiegały one w miłej atmosferze (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-06-23

„MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS I RODZICÓW”

Budzenie nawyku współzawodnictwa, popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, to główne cele turnieju pn. „Matematyczny Turniej Klas i Rodziców”, który odbył się w dniu 20 czerwca br. w naszej szkole.
News Jego formuła odbiegała od tej z lat poprzednich, z uwagi na udział reprezentacji Rodziców. W turnieju wzięły udział 3 osobowe – grupy z klas IV – VII oraz rodzice. Konkurs oparty był na grach i zabawach matematycznych, strategicznych oraz logicznych. Oprócz rozbudzenia zainteresowań matematycznych uczestnicy mogli się przekonać, że matematyką można się również bawić. Liczyła się nie tylko sprawność i szybkość, czy logiczne myślenie, ale także dobra współpraca w grupie. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco: I (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-06-22

Matematyka dla przedszkolaków – zajęcia otwarte

Z tą matematyką cuda, niewidy. Czy to była naprawdę lekcja matematyki?
News Nasze przedszkolaki, u progu klasy pierwszej, zostały zaproszone na zajęcia z matematyki przez uczniów klasy trzeciej. To właśnie oni, nasi trzecioklasiści pokazali swoim młodszym kolegom „matematykę inaczej”. Były ćwiczenia dźwiękowe w roli głównej odgłosy zwierząt jako „Centrala telefoniczna”, była matematyka spinaczowa - fiszki, rozwiązywane razem przy stolikach, było łapanie wyników w zabawie „Mucha nie siada”, skoki po 2 na ścieżce śladów stóp i  „Łowienie rybek” na wędkę z cyferkami (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-06-21
« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1790742