Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  70  , (...)  139  , (...)  185  , (...)  275  ,  276   | następna strona »

„Koncert na 102” – dzień babci i dziadka w przedszkolu w Łące Prudnickiej

„Hej babciu, hej dziadku, witamy was piosenką wesołą i skoczną i bardzo uśmiechniętą. W piosence sto dźwięków, a każdy pięknie gra dla babci i dziadka dziś koncert na sto dwa.”
News Od wielu lat 21 i 22 stycznia w Polsce zarezerwowane są dla wszystkich babć i dziadków. Dzień Babci i Dziadka to święta, które na dobre zagościły już w naszej przedszkolnej tradycji. Dziadkowie są osobami, które zaraz po rodzicach są najbliższe dziecku i chociaż teraz w czasach przedszkoli, żłobków i opiekunek ich rola nieco się zawęziła, nadal stanowią nieocenioną pomoc — są towarzyszami zabaw dzieci i wsparciem dla rodziców. Z okazji ich święta grupa starszaków „Kasztanki” przygotowała „Dla Babci i Dziadka (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-01-27

Bal karnawałowy z babcią i dziadkiem!

Dnia 23 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się radosna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z balem karnawałowym.
News Uczniowie klas I – III pod kierunkiem wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowali się do występów, aby jak najlepiej zaprezentować się najbliższym.  Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie oraz babcie naszych uczniów. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przepięknie wyrecytowane wiersze, wesoło zaśpiewane piosenki oraz radosne ruchy taneczne to jednak nie wszystko, co czekało na babcie i dziadków. Swoim najbliższym (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-01-26

Świąteczna korespondencja zagraniczna

News W trakcie dwóch ostatnich miesięcy uczniowie starali się w swoich pracach pokazać magię i bogactwo polskich tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Powstały pięknie ilustrowane listy z opisem polskich świątecznych potraw, zajęć poprzedzających Święta Bożego Narodzenia oraz tradycji obchodzonych w polskich rodzinach. Nie mogło też zabraknąć ręcznie wykonanych kartek i świątecznych życzeń. Tak przygotowane prace trafiły do naszych greckich, hiszpańskich i meksykańskich partnerskich szkół. Z relacji nauczycieli dowiedzieliśmy się, że sprawiły (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-01-09

Plebiscyt Edukacyjny rozstrzygnięty

News

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła zajęła zaszczytne III miejsce w województwie w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 w kategorii Szkoła Roku. Dziękujemy bardzo za nominację i oddane głosy.

Otrzymana nagroda motywuje nas do dalszej pracy i utwierdza w przekonaniu, że to co robimy ma sens.

Dziękujemy  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2023-01-03

Bożonarodzeniowe Jasełka w Przedszkolu „Pod Kasztanem” w Łące Prudnickiej

„Boże Narodzenie przychodzi cichutko, posłuchaj, jak stuka kolęda w serduszko…”
News Na nasze przedszkolne Jasełka Bożonarodzeniowe zaprosiliśmy wszystkie dzieci, rodziców, braci i siostry, babcie i dziadków oraz naszych bliskich, jasełka w tym roku przygotowały i wystawiły dzieci 5-6 letnie z grupy „Kasztanków”. Sala była wypełniona po brzegi a dzieci piękne przebrane w stroje przygotowane przez rodziców.  To wyjątkowe wydarzenie odbyło się 22 grudnia w czwartek o godzinie 14.00. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa, kolędy, dekoracje oraz życzenia wyśpiewane w piosence „Wesołych Świąt”, która (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-12-27

Szkolny konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”

News W szkolnym konkursie plastycznym dla kl. I-VIII na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową (wykonaną dowolną techniką plastyczną w formacie A5) udział wzięło 28 uczniów. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: W kategorii kl. I-III I miejsce –  Joanna Włodarczyk, ucz. kl. 3,             Sebastian Lizak, ucz. kl.2 II miejsce – Wojciech Partyczny, ucz. kl. 1                     Kacper Bolibrzuch, ucz. kl. 2 III miejsce – Jakub Partyczny, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-12-23

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej i wszyscy niecierpliwie oczekujemy tego magicznego czasu.
News Dzięki uczniom klasy trzeciej w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera i przenieśliśmy się w czasy narodzenia Pana Jezusa. Uczniowie zaprezentowali Jasełka. Było dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. W klasach obyła się Wigilia przy pięknie nakrytych stołach. Składaliśmy sobie moc świątecznych życzeń. Małgorzata Zaworska https://www.facebook.com/photo?fbid=2312248098951087&set=pcb.2312250958950801   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-12-22
« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  70  , (...)  139  , (...)  185  , (...)  275  ,  276   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 3960923