« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  38  , (...)  74  , (...)  98  , (...)  144  ,  145   | następna strona »

WARSZTATY DECOUPAGE – WALENTYNKOWE SERCA [Łąka Prudnicka 20.02.2018 r.]

Dziś do naszego przedszkola zaprosiliśmy panią Krystynę Mielecką, której hobby jest papierowa wiklina i dekoracje wykonywane metodą decoupage.
News Pani Krysia pokazała przedszkolakom papierowe rurki z których wyplata różne przedmioty między innymi: koszyczki, wazoniki, kwiaty, wianki… omówiła jak metodą decoupage ozdobić drewniane pudełko na chusteczki do nosa, jak ciekawie ozdobić wazon szklany czy świecę. Dzieci z uwagą słuchały i śledziły etapy powstawania bazy pod wianek, który pani Krystyna wyplatała jako prezent dla przedszkolaków( ozdobiony w odpowiednim czasie przez starszaków będzie stanowił ozdobę na drzwiach wejściowych do naszego przedszkola). Na koniec (...)
Data: 2018-02-21

SPRAWILI RADOŚĆ INNYM

Karl Barth powiedział: „Radość przeżywa się wtedy, gdy sprawia się ją innym”. Kolejny raz przeżywamy radość mając możliwość spełnienia marzeń dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance.
News     Stało się tak w dniu 3 lutego, po niezwykle emocjonującej imprezie, tym razem pn. Kotylionowy Bal Charytatywny, zorganizowanej przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance. Same przygotowania do zabawy przerosły oczekiwania organizatorów. Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród rodziców, ale i sympatyków naszej szkoły. Zaczęło się od ilości chętnych! Co dzień, im bliżej balu, tym wydłużała się lista chętnych. Bal rozpoczął się (...)
Data: 2018-02-20

Konferencja pt: „Nasze zwierzaki”

Maja Giemzik i Daria Szkwarek ucz. kl IV to autorki kolejnej przepięknej konferencji , która miała miejsce w naszej szkole.
News     Dziewczynki w mistrzowski sposób zadbały o detale. Nie tylko przygotowały salę i jej wystrój, ale w piękny sposób opowiadały o życiu i potrzebach swoich pupili. Zgromadzona publiczność w zaciekawieniu słuchała i oglądała przygotowaną  prezentację, jak również  z zainteresowaniem  przyglądała się specjalnym  gościom, którymi byli: Żółw Masza, Kot Bella i pies Wi-fi. Pod koniec konferencji pojawiły się nawet zagadki, na które dzieciaki chętnie udzielały odpowiedzi. W nagrodę były słodkie (...)
Data: 2018-02-19

Przedszkolaki dbają o zdrowie - spotkanie z pielęgniarką [Łąka Prudnicka]

09.02.2018 r. zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią Iwonę Grubiak, przyszłą pielęgniarkę.
News     Pani Iwona zapoznała dzieci z opowiadaniem „ Wizyta u lekarza” w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom. Następnie opowiadała dzieciom o higienie, zasadach dbania o zdrowie, zachowaniu podczas choroby i zasadach przyjmowania leków. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób zachowywać się podczas choroby oraz konieczności zażywania leków tylko pod okiem dorosłych. Dzieci mogły również zobaczyć co znajduje się w walizce którą przyniosła pani (...)
Data: 2018-02-19

„Dziadek do Orzechów. Klasyka i Lód”

16 lutego, w mroźny, piątkowy wieczór wybraliśmy się do Domu Tańca i Muzyki w Zabrzu.
News Tam uczestniczyliśmy w przepięknym widowisku baletowym Piotra Czajkowskiego, pod tytułem „Dziadek do Orzechów”, w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu pod kierownictwem Hasana Usmanowa. Artystami tego baletu są soliści Teatru Wielkiego w Moskwie i Teatru Maryjskiego w Petersburgu. Wraz z bohaterami przedstawienia: Klarą-Maszą, czarodziejem Drosselmeyerem oraz tytułowym Dziadkiem do Orzechów przenieśliśmy się w niezapomnianą podróż do bajkowego świata legend i czarów i niekończącej się wyobraźni. Przepiękna muzyka Piotra Czajkowskiego, (...)
Data: 2018-02-18