Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  60  , (...)  119  , (...)  159  , (...)  235  ,  236   | następna strona »

Powrót klas I – III do szkoły

Kochani Uczniowie / Drodzy Rodzice
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego funkcjonowania jednostek systemu oświaty informujemy, że 4 maja 2021 r. uczniowie klas I – III wracają do szkoły. Obowiązuje dotychczasowy plan lekcji, zgodnie z którym pierwsza lekcja rozpoczyna się o godzinie 8.00. Świetlica i stołówka szkolna będą funkcjonowały bez zmian, korzystać z nich będą mogli zapisani uczniowie. Uczniowie klas IV – VIII nadal uczą się zdalnie. Do zobaczenia w szkole Małgorzata Tuz   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-04-30

SPOTKANIE PRZYRODNICZE NA LEKCJACH ON-LINE

W ostatnich dniach klasy V-VII miały przyjemność spotkać się z Panią Anną Torbus – pracownikiem Parku Krajobrazowego Góry Opawskie na zajęciach zdalnych.
News Pani Ania przybliżyła uczniom temat „Formy ochrony przyrody na terenie Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”. Przypomnieliśmy sobie cztery najcenniejsze fragmenty Parku jako rezerwaty przyrody, różne gatunki roślin i zwierząt, które są objęte ochroną gatunkową. Mamy nadzieję, że następne spotkanie odbędzie się już w Zespole Opolskich Parków Krajobrazowych w Pokrzywnej. Do zobaczenia! Król Anna   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-04-29

PODZIĘKOWANIE

News       "Klub Anioła"  działający w szkole składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom  za hojność i złożone dary dla potrzebujących zwierząt. Wszystkie prezenty zostały zawiezione do schroniska dla zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu i otrzymaliśmy podziękowanie za "wielkie serce". Dziękujemy! Jolanta Lięza (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-04-27

Informacja

1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 –  nie czekaj na ostatnią chwilę, spełnij obowiązek - spisz się przez Internet spis.gov.pl i weź udział w loterii.
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-04-27

Mikołaje środowiska

Tak sami o sobie powiedzieli chłopcy z klasy trzeciej, gdy z własnej inicjatywy ruszyli do Cichej Doliny w Pokrzywnej, aby posprzątać ten piękny zakątek Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie”
News Michał i Franek umówili się, że najlepszym prezentem dla Ziemi z okazji Jej Święta, będzie pozbieranie śmieci, które najczęściej w okolicy domu Frania, zostawiają turyści. Chłopcy zaopatrzeni w worki i rękawice biegali po terenie Parku i zebrali wielki worek śmieci.  Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, mają nadzieję, że ich działania wpłyną na innych ludzi i pozwolą zachować przyrodnicze piękno „Cichej Doliny”.     Natomiast wszyscy uczniowie klasy trzeciej  opowiadali o zachowaniach ekologicznych w swoich domach, tworzyli (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-04-23

W ŚWIECIE WYOBRAŹNI

W mijającym tygodniu uczniowie klasy pierwszej przenieśli się w ŚWIAT WYOBRAŹNI.
News Podczas zajęć uczniowie mogli wyrazić swoje emocje, zainteresowania i zdolności.  Uczniowie rysowali kropeczki na kartce, a następnie łączyli je, dzięki czemu powstały kontury zwierząt, postaci oraz przeróżnych przedmiotów. W zależności od tego co dzieci sobie wyobraziły powstały rysunki. Uczniowie prezentowali swoje prace opowiadając wymyślone historyjki. Powstały też pomysłowe, samodzielnie wykonane gry edukacyjne. Dzieci według własnych pomysłów wykonały plansze, pionki oraz opracowały zasady. Chętni uczniowie prezentowali swoje gry podczas (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-04-23
« poprzednia strona |    1   ,  2  , (...)  60  , (...)  119  , (...)  159  , (...)  235  ,  236   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2804118