« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  67  ,   68   ,  69  ,  70  , (...)  138  , (...)  184  , (...)  273  ,  274   | następna strona »

Styczeń…kosz pełen życzeń

Miesiąc styczeń-czas do życzeń
News Po dłuuuugiej przerwie świątecznej przyszło nam się zmierzyć z Nowym Rokiem, tym kalendarzowym, który to przywitał wszystkich niezimową aurą, ale dał nam sygnał, że nadchodzi z życzeniami. Tak oto uczniowie klasy pierwszej wybrali się z koszem pełnym słodkości do najmłodszych klas i personelu naszej szkoły z życzeniami. Sami spotkaliśmy się z niezwykłą serdecznością, uśmiechem i również z życzeniami…… Szczęśliwego Nowego Roku 2020!!! Uczniowie klasy ósmej zawitali do nas z niespodzianką w postaci małych, bajecznych figurek (...)
Data: 2020-01-09

Świąteczny czas

W naszej szkole to już tradycja, że uczniowie klasy 3 przygotowują jasełka. Tak było i w tym roku.
News Uczniowie w pięknych strojach przybliżyli historię narodzin Jezusa. Było wspólne kolędowanie. Ksiądz Proboszcz razem z Panią Dyrektor przełamali się opłatkiem z przedstawicielami klas i wszystkim złożyli życzenia. W klasach uczniowie zasiedli do wigilijnego stołu. Składali sobie życzenia, smakowali potraw wigilijnych. Święta to czas , gdy potrafimy sobie wybaczyć i chcemy być razem.  Małgorzata Zaworska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-610.html   (...)
Data: 2019-12-22

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O BUKU

18 grudnia w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Buk – drzewo roku”, prowadzonego przez Nadleśnictwo Prudnik. Konkurs przeprowadził Pan Rafał Kasza, natomiast skład komisji czuwającej nad jego przebiegiem reprezentował Pan Karol Koziarowski i Pani Anna Król.
News Po przeprowadzeniu szkolnych eliminacji do konkursu przystąpiło po sześciu finalistów z klas III-V (Zuzanna Dańko, Martyna Muszyńska, Marta Włodarczyk, Maja Czarnobrewa, Magdalena Wójtowicz i Weronika Szopa) oraz klas VI-VIII (Angelika Bolibrzuch, Michał Marut, Andrzej Oszywa, Daria Jaworska, Miłosz Sadło i Kamil Mykita). Wszyscy uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy o buku zwyczajnym. Z klas III – V bezkonkurencyjna okazała się Marta Włodarczyk z kl. IV, zajmując tym samym I miejsce. II miejsce zajęła Magdalena Wójtowicz z kl. V, natomiast (...)
Data: 2019-12-20

„NIE W PAŁACACH, SREBRZE, ZŁOCIE...” JASEŁKA W PRZEDSZKOLU „POD KASZTANEM”

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego tradycją naszego przedszkola jest wystawienie w okresie przedświątecznym Jasełek.
News Program Jasełkowy przygotowała pani Alina Pietruszyńska - katechetka, nad próbami, dekoracją i oprawą muzyczną czuwały panie Marzena Michalik, Aleksandra Rozpendek, Małgorzata Turowska i Jolanta Szewczyk, kulinarnie - panie Barbara Jonik i Joanna Zacłona – Ryszka oraz technicznie Bronisław Kroczak. Przedstawienie jasełkowe odbyło się 18 grudnia w sali starszaków. Program rozpoczęła grupa maluszków inscenizacją ruchową piosenki „ My jesteśmy choineczki”, po której piosenką „ Betlejem” wprowadziła w nastrój (...)
Data: 2019-12-19

KONKURS FOTOGRAFICZNY „REGION OCZAMI MŁODYCH’’ ROZSTRZYGNIĘTY

Do bruntalsko-prudnickiego konkursu „Region oczami młodych” przystąpiło 121 młodych fotografów.
News Na konkurs nadesłano 459 zdjęć w czterech tematach: „Krajobraz i architektura”, „Ludzie (portret)”, „Z życia (reportaż)” oraz „Temat dowolny”. Jury II EDYCJI KONKURSU wyłoniło najpiękniejsze fotografie – dzieła sztuki fotograficznej. W kategorii „Z życia” III miejsce uzyskała Marta Włodarczyk-uczennica klasy IV. Laureatka otrzymała wartościowe nagrodę: kamerę sportową LAMAX X3.1 ATLAS. Gratulacje Anna Włodarczyk   (...)
Data: 2019-12-18

Piernikowe ………palce lizać!!!

Jak ważną rolę pełni rodzic w naszej szkole przekonali się dzisiaj pierwszoklasiści.
News Nasze mamy p. Patrycja i p. Magda wystąpiły  w roli ekspertów - przygotowały i przeprowadziły warsztaty zdobienia pierników. Na zaciekawione i zniecierpliwione dzieciaki spoglądały piernikowe choinki, bałwanki, dzwonki, serduszka… aż się chciało je ozdabiać lukrem i dekorować słodkimi koralikami. Było słodko, kolorowo, pachnąco  i świątecznie. To były fantastyczne, pełne emocji i doświadczeń twórczych zajęcia. Dziękujemy mamom, że były z nami. Jolanta Brudniak ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka (...)
Data: 2019-12-18