« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  49  ,   50   ,  51  , (...)  100  , (...)  133  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

„Zafascynowani… Billem Gatesem” – projekt klasy czwartej kreatywnie promujący ideę przedsiębiorczości

Jedną z kluczowych kompetencji ustalonych przez Parlament Europejski oraz Radę Unii Europejskiej jest PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ. Pisana wielkimi literami, bo… PRZYDATNA? POŻYTECZNA? POTRZEBNA? – Każdemu! Dużemu i małemu, bogatemu i … biednemu, mającemu odpowiednie wzorce w domu i całkowicie ich pozbawionemu!
News Na tej prostej myśli osadzony został projekt klasy czwartej pt. „Zafascynowani Billem Gatesem” promujący ideę przedsiębiorczości oraz budowania przekonania, że dosłownie każdy, kogo stać mentalnie na wykreowanie wizji swojego biznesu – może go naprawdę posiąść, rozwinąć, … utrzymać. O tym, ile prawdziwy biznes wymaga determinacji od swojego kreatora, ile pokory, ile pasji, ile talentu, pracowitości oraz poświecenia, mówili podczas swoich godzinnych prelekcji – Goście Specjalni Projektu: pani Agnieszka Żurakowska – mama Kuby, (...)

Pisanki, kraszanki jajka malowane… [Łąka Prudnicka]

Jajo króluje na wielkanocnym stole, jest symbolem życia i odrodzenia. Przez wieki zmieniały się sposoby zdobienia jajek, ale tradycja malowania i dzielenia się święconką pozostała do dzisiaj.
News Te tradycję przybliżyła przedszkolakom pani Kazimiera Czabaj, której pasją i hobby jest zdobienie jaj. Dzięki uprzejmości pani Kazi, dzieci mogły zobaczyć, jakimi technikami, sposobami można ozdobić jajka, aby pięknie prezentowały się w wielkanocnym koszyczku. Ciekawostką był też stój Śląska Opolskiego w który została ubrana nasza Ala – przez moment mogła poczuć się jak modelka. Pani Kazimiera omówiła z jakich elementów składa się taki strój, jakie kolory dominują. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, każde obiecało (...)
Data: 2018-03-29

Wiosna to czas, kiedy chętnie otaczamy się roślinami- wiosna u maluszków [Łąka Prudnicka]

Kiedy wiosnę „czuć” w powietrzu maluszki podwijają rękawki i bawią się w małych ogrodników.
News     Najpierw poznają pierwsze wiosenne kwiaty podczas wiosennych spacerów, są to przebiśniegi, krokusy. Przedszkolaki wiedzą, że te kwiatki są pod ochroną i nie wolno ich zrywać tylko podziwiać z daleka.  Na podstawie hiacynta zakupionego przez panią do parapetowego ogródka dzieci dowiedziały się z jakich części składa się roślina i jakie funkcje pełnią one w roślinie. Codzienna obserwacja rośliny zmuszała dzieci do wyciągania wniosków na temat wzrostu i zapachu rośliny. Z racji mocnej woni nie każdemu ten zapach się podobał. Oprócz (...)

Przedszkolaki powitały wiosnę

Grupa starszaków wraz z grupą maluszków uczestniczyła we wspólnych zajęciach z okazji nadejścia wiosny.
News Dzieci otrzymały list od Pani Wiosny, która poleciła im wykonanie kilku zadań sprawdzających wiedzę na temat wiosennych zwiastunów. Podsumowaniem zajęć było wspólne dekorowanie sylwetki Pani Wiosny. Przedszkolaki dzielnie wykonały każde z powierzonych zadań, po czym ubrały się „na cebulkę” i wyruszyły na spacer. Nie obyło się także bez symbolicznego pożegnania zimy  - dzieci poprosiły swoje papierowe Marzanny o odejście i zrobienie miejsca wiośnie. Podczas spaceru, dzięki „szeroko otwartym oczom i uszom”, przedszkolakom (...)

Konkurs na Wielkanocne Jajko - IX edycja [28.03.2018] Łąka Prudnicka

To już dziewiąta edycja świątecznego konkursu na najciekawsze "Wielkanocne Jajko".
News     Do konkursu przystąpiło 14 dzieci. Pisanki były kolorowe, ciekawe, starannie wykonane z różnego rodzaju materiałów, zarówno papierniczych jak i naturalnych. W tym roku komisję tradycyjnie stanowiły wszystkie przedszkolaki, każde z dzieci otrzymało żeton, który położyło koło jajka ich zdaniem najładniejszego. Jedynym zastrzeżeniem było, aby dziecko nie oddało głosu na swoją pracę. Tak, więc w dniu 28 marca nastąpił finał konkursu, zwyciężczynią została Alicja Szczygieł. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie (...)
Data: 2018-03-28

Ratownicy-bohaterowie dnia codziennego

W sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia chorego jesteśmy zmuszeni wzywać karetkę pogotowia. Jej zadaniem jest jak najszybsze przetransportowanie pacjenta do szpitala, gdzie zostanie udzielona mu specjalistyczna pomoc lekarska.
News    Jednak to czasami ratownik medyczny jest odpowiedzialny za stan zdrowia chorego, zwłaszcza kiedy podczas przewożenia go w karetce dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia.     Na zaproszenie zuchów z Gromady Zuchowej „Kolorowe Motyle”, do klasy 3 zawitali ratownicy medyczni z Prudnika p. Kamil Saweczka i p. Kamil Kociołek. Ich obecność uświadomiła wszystkim, jak ważne dla nas są dwa numery telefonów: 999 i 112 – numery ratujące życie.  Ratownicy omówili z dziećmi krok po kroku, jak należy postępować wybierając (...)
Data: 2018-03-28

Malowanki, nalepianki, czyli wielkanocne pisanki

Uczniowie klas I – III podczas zajęć technicznych samodzielnie ozdabiali wydmuszki i jajka styropianowe.
News Chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje prace na konkursie. Wystawa prac konkursowych została przygotowana na dolnym korytarzu, aby wszyscy mogli ją obejrzeć. Tym razem uczniowie klas IV - VII mieli możliwość oddać swój głos na najładniejszą ich zdaniem pracę. Każdy mógł zagłosować na ozdobę z klasy I, II i III. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz coś słodkiego.    A oto zwycięzcy: Klasa I – Kacper Faliński Klasa II – Marta Włodarczyk Klasa III – Magdalena Wójtowicz Małgorzata (...)
Data: 2018-03-27

Licznik odwiedzin: 2099108