Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  71  , (...)  140  , (...)  187  , (...)  275  ,   276   ,  277  ,  278   | następna strona »

Zajęcia wspomagające proces edukacyjny

Oferta edukacyjna szkoły zawiera propozycje 29 różnych zajęć, które umożliwiają rozwój możliwości i zainteresowań uczniów
W ofercie znajdują się: -15 zajęć rozwijających zainteresowania uczniów - 5  kół przedmiotowych - 9 zajęć wyrównujących szanse Wnikliwa analiza wywiadu dotyczącego celów, efektów i opinii uczniów „Czy oferta edukacyjna umożliwia rozwój możliwości i zainteresowań uczniów?”, uzewnętrznia realizację podstawy programowej, która jest modyfikowana, wzbogacana i umożliwia rozwój zainteresowań uczniów. Proponowana oferta edukacyjna wpływa na rozwijanie  umiejętność (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-09-03

Nowoczesna Edukacja Szkolna

Realizacja programu ?Nowoczesna Edukacja Szkolna? odbywa się poprzez interdyscyplinarną realizację miesięcznych zadań zintegrowanych wokół działań wychowawczych profilaktycznych i edukacyjnych.
Na każdy miesiąc przygotowany jest temat wiodący, który realizowany będzie w różnych aspektach: „Leśne Wrota Wiedzy” Prezydencja Polski w Unii Europejskiej Troska o życie i zdrowie Wokół Bożego Narodzenia Białe szaleństwo Szkolny Pitagoras nad Złotym Potokiem Marcowy maraton swobodnej ekspresji Zdrowie i uroda Moja rodzina – najważniejsze osoby w moim życiu Czar świętojańskiej nocy – Sobótka w Moszczance   Program obejmuje swym zasięgiem wszystkie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-09-02

DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

Plan Pracy Samorządu Szkolnego został opracowany w oparciu o Plan Pracy Szkoły z uwzględnieniem propozycji i pomysłów uczniów
DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012 SKŁAD SAMORZĄDU: Przewodnicząca: Roksana Adamska Zastępca Przewodniczącej: Julia Cieśla Członkowie: Nikola Masztalerz Iwo Rogowski Rafał Kowalski Martyna Konieczna Paulina Adamska Wiktoria Pytel Opiekun Samorządu Szkolnego: mgr Małgorzata Gibek   DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU Plan Pracy Samorządu Szkolnego został opracowany w oparciu o Plan Pracy Szkoły z uwzględnieniem propozycji i pomysłów uczniów. CELE:  - kształtowanie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-09-01

Twórczość w Moszczance rozkwita!

Twórczość w Moszczance rozkwita! Na przełomie roku 2010/2011 dzieci ze szkoły w Moszczance brały udział w zorganizowanych przez nauczycieli warsztatach, w których uczestniczyły zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każdy nauczyciel jak zawsze z pasją, oferował mnóstwo ciekawych zajęć i aktywności, nie tylko dotyczących swojego przedmiotu. Każdy uczeń mógł wybrać taką formę warsztatu, która mu odpowiadała, w której czuł się dobrze i pewnie. A chętnych nie brakowało!
News "Karuzela kreatywności”, zajęcia przygotowane przez nauczycielki języka polskiego i muzyki, zachęcały do udziału w warsztatach muzycznych i polonistycznych, na których dzieci mogły uczyć się teorii i praktyki baletu oraz flamenco, tworzyły hymn Comeniusa, oraz przygotowywały przedstawianie teatralne, które mieliśmy szansę zobaczyć w trakcie watry szkolnej na terenie Moszczanki. Jak tworzyć origami bez sklejania, budowle z klocków trójkątnych lub wygrać w pokera kartami matematycznymi? Na te pytania bez problemu odpowiedzą uczniowie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-20

Społeczność szkolna uczestniczy w debatach przygotowanych przez uczniów

Społeczność szkolna uczestniczy również w debatach przygotowanych przez uczniów klas III ? VI. Uczniowie wraz z wychowawcami na początku roku szkolnego wybierają wspólnie jeden temat debaty do którego pilnie przygotowują się podczas wybranych godzin wychowawczych. Celem debat jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do śmiałej wymiany poglądów na dany temat. Uczestnictwo w debatach uczy dzieci kultury dyskusji, ciekawego wypowiadania się na forum szkolnym, współpracy oraz sztuki wypracowania kompromisu.
14 XII klasa V przeprowadziła debatę nt. „Asertywność a egoizm – granice”. Celem debaty była umiejętność rozróżniania postaw asertywnych od egoistycznych. W celu przybliżenia tematu uczniowie klasy V demonstrowali scenki rodzajowe, wprowadzili pojęcia asertywność i egoizm. Społeczność szkolna chętnie podejmowała wymianę zdań i na dowód tego, że zrozumiała istotę asertywności podawała liczne przykłady z życia. Wnioski: - uczniowie wiedzą, że warto być człowiekiem asertywnym, - społeczność szkolna wie, kto to egoista i dlaczego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-10

"Szkoła Obywateli"

Szanowni Państwo, Laureatką wojewódzkiego etap konkursu dla Dyrektorów szkół o nagrodę im. Anny Radziwiłł ?Szkoła Obywateli? została pani Marzena Kędra

KONKURS JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego

Konkurs JEDNEGO WIERSZA im. Michała Lisowskiego w kategorii: dzieci do lat 13 wygrał Michał Górski z klasy V, natomiast Weronika Tabaka z klasy VI otrzymała za swój utwór wyróżnienie. Kolejne gratulacje!!!
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  71  , (...)  140  , (...)  187  , (...)  275  ,   276   ,  277  ,  278   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4054489