« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  70  , (...)  138  , (...)  178  ,   179   ,  180  , (...)  184  , (...)  273  ,  274   | następna strona »

?Żywa? lekcja przyrody

6 maja dzieci z przedszkola i uczniowie klasy I i VI brały udział w ?lekcji przyrody na żywo?. Miały okazję poznać niecodzienną pasję Wiktora ? ucznia LO Nr 1 w Prudniku.
News Nasz gość zaprezentował dzieciom hodowane przez siebie zwierzęta egzotyczne: trzy gatunki pająków (w tym ptasznika tygrysiego), skorpiona cesarskiego, karaczana madagaskarskiego i pięknie cętkowaną jaszczurkę. Wiktor opowiadał o budowie, trybie życia i zachowaniu zwierząt. Dzieci bez obaw mogły dotykać zwierząt, a niektóre nawet brać do ręki. Pomimo różnych uprzedzeń do tego rodzaju zwierząt, niektórym dzieciom udało się przełamać lęk i niechęć. W klasie VI, wspólnie z Wiktorem, dyskutowaliśmy nad problemem pozyskiwania zwierząt (...)
Data: 2016-05-12

?Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie. A na tej fladze biel jest i czerwień??

To fragment wiersza Czesława Janczarskiego, który przedstawiła Madzia Wójtowicz -uczennica klasy pierwszej na tegorocznych Wojewódzkich Obchodach Święta Flagi w Moszczance, które odbyły się 2 maja. Jest to jedno z najmłodszych polskich świąt państwowych, a jego głównym celem jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
News W obchody tego święta włączyli się tradycyjnie uczniowie naszej szkoły. Program artystyczny z tej okazji w tym roku przygotowali uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci śpiewały piosenki patriotyczne oraz prezentowały taniec narodowy. Po występach chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Polska biało-czerwona”. Bogusława Hawron        (...)
Data: 2016-05-09

?Siódma Złota Nutka?

To już siódmy raz przedszkolaki biorą udział w Przedszkolnym Konkursie Piosenki. Jedynym punktem regulaminu konkursu jest wybranie przez dziecko dowolnej piosenki i przygotowanie jej domu.
News Konkurs odbył się w piątek 29 kwietnia. Zgłosiło się 13 małych artystów – Karol Gurgul, Karolinka Gorzelanna, Kuba Bojkowski, Franiu Gołowkin, Malwinka Bolibrzuch, Michałek Budzyński, Patrycja Kwiatkowska, Kamilka Żabska, Zuzia Dańko, Zuzia Bolibrzuch, Maja Czarnobrewa, Kuba Czarnobrewy i Lenka Tabaka. Przy licznie zgromadzonej widowni i przed komisją sędziowską dzieci odważnie prezentowały swoje piosenki. W skład komisji weszli: przewodnicząca – P. Dyrektor Jolanta Brudniak, P. Ala Niedbalska, P. Małgosia Hrynek i Jesika Jędrzejczak. Komisja bardzo uważnie (...)
Data: 2016-05-05

?TAJEMNICZA 12? ? zdobywanie sprawności

Motywowaniu ucznia do samodzielnego poszukiwania i zdobywania wiedzy, rozwijania indywidualnych zainteresowań sprzyja jedna z technik Freineta jaką jest ?zdobywanie sprawności?.
News Technika ta posiada duże wartości pedagogiczne. Umożliwia każdemu dziecku przeżycie sukcesu i satysfakcji z własnej pracy, uczy go podejmowania decyzji i samooceny. Dzięki tej technice uczniowie aktywnie uczestniczą w procesie dydaktyczno-wychowawczym, wyrabiają wytrwałość, pilność, systematyczność. A przy tym każde dziecko może odnieść sukces- zdobędzie sprawność. Będzie to sukces   na miarę możliwości jednostki nie zawsze dorównującej najlepszym. Uczniowie klasy pierwszej postawili pierwszy krok na drodze zdobywania sprawności. Już kilkoro (...)
Data: 2016-05-04

Zdrowie i sprawność fizyczna na co dzień

Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i pasje.
News Bardzo chętnie podejmują się samodzielnych zadań, dbają o swoją sprawność fizyczną, rozwijają umiejętności techniczne podczas gier zespołowych. Dbając o higienę i zdrowie swojego organizmu przeprowadzają fragmenty lekcji, podczas których demonstrują ćwiczenia kształtujące wybrane zdolności motoryczne oraz ułatwiające utrzymywanie prawidłowej postawy. Bardzo chętnie uczą się nowych form ruchu, prowadzają proste zabawy i gry, których są liderami. Podczas zajęć rozwijają nie tylko swoje zainteresowania, ale przełamują lęki i obawy rozwijając wiarę (...)

Uczniowie klasy II to MALI ARTYŚCI

Podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych uczniowie rozwijają swoje pasje i uzdolnienia.
News

W zimowy „Dzień Babci i Dziadka” zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, grając na fletach. Teraz czas na przygotowanie wiosennego występu z okazji „Dnia Matki”. Próby trwają, a dzieci dobierając repertuar chcą, by mamy na długo zapamiętały ich występ.

Małgorzata Zaworska