Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

„Pierwszaki w świecie bibliotek”

Wprowadzenie dziecka w świat literatury jest ważnym elementem wychowania przez sztukę. Warto przypomnieć, że czytanie stymuluje rozwój mowy, wzbogaca słownictwo, skłania do samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków, analizowania.
Z tej okazji chłopcy z klasy pierwszej odwiedzili w ubiegłym tygodniu aż dwie biblioteki – tę mieszczącą się w Domu Kultury w Moszczance oraz naszą szkolną.
W czwartek wybraliśmy się do prudnickiej filii Publicznej Biblioteki znajdującej się w Moszczance. Tam lekcję biblioteczną poprowadziła dla nas Pani Monika Worożańska. Natomiast bibliotekę szkolną odwiedziliśmy w piątek. Dla wielu uczniów były to pierwsze wizyty wśród tylu książek.
Podczas tych wizyt chłopcy zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem bibliotek oraz sposobem wypożyczania książek.
Ponadto w piątek pani Marta Borko pasowała naszych pierwszaków na czytelników. Uczniowie dostali miły prezent - dyplom formie zakładki. Chłopcy mieli również okazję samodzielnie wybrać i wypożyczyć swoje pierwsze książki.

Krystyna Wesołowska

Marta Borko

Foto

https://www.facebook.com/photo/?fbid=2380188722157024&set=pcb.2380188892157007

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190143