Klasa VII realizuje projekt BAKCYL 2022

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VII uczestniczyli w pierwszej lekcji online w ramach Projektu Bankowego dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży. Temat dzisiejszych zajęć to „Twoje pieniądze”. Podczas zajęć młodzież nie tylko oglądała przygotowane przez prowadzących materiały, wykresy, ale żywo w tych zajęciach uczestniczyła poprzez rozmowę na czacie. Poruszono następujące tematy: historia pieniądza, nasze dochody i wydatki, planowanie wydatków oraz jak przygotować się finansowo na nieprzewidziane sytuacje. Duże zainteresowanie uczniów wzbudził krótki film „Czym się kiedyś płaciło? ”.  Ciekawym fragmentem zajęć było pokazanie, w jaki sposób planować miesięczny budżet rodziny. Prowadząca zachęcała uczniów do mądrego oszczędzania oraz budowania własnych budżetów. Młodzież wykazała się aktywną postawą i zainteresowaniem omawianą tematyką. W październiku czekają na uczniów jeszcze dwa zajęcia online w ramach tego projektu.

Małgorzata Gibek