Planowanie, szacowanie, reklama i realizacja projektu czyli organizujemy „Kiermasz rozmaitości”

Miłym akcentem w szkolnej codzienności są organizowane kiermasze klasowe. Wymagają one od organizatorów umiejętności planowania, kreatywności i dużej sprawności organizacyjnej.

Pierwszy kiermasz w tym roku szkolnym odbył się dokładnie w „Dzień Chłopaka”, co umiliło świętowanie i stało się pretekstem do skosztowania wielu przekąsek przygotowanych przez rodziców. Zachwyceni uczniowie oblegali loterię fantową, stoisko ze słodkościami i czekali w długiej kolejce na kręcone ziemniaczki, frytki i domowe hot- dogi.

Klasa druga, będąca organizatorem imprezy, doskonaliła wiele umiejętności przydatnych w życiu codziennym: planowanie, reklama, szacowanie wydatków i dochodu, organizowanie działań przy projekcie.

Elżbieta Bury