SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Wycieczka do „Gościnnej Zagrody” w Przysieczy [Łąka Prudnicka]

W tym roku na wycieczkę pojechaliśmy wspólnie z rodzicami. Celem tej wycieczki były wspólne zabawy dzieci z rodzicami.
News Wprawdzie pogoda nam nie dopisała, ale gospodarze Gościnnej Zagrody byli przygotowani i na taką ewentualność. Przyjęli nas w przepięknej i przestronnej chacie, gdzie dzieci zobaczyły wiele ciekawych przedmiotów ( skóra dzika, zdjęcia z różnych rycerskich spotkań, puchary, itp.). Odbyła się przejażdżka zadaszonym wozem zaprzęgniętym w 2 konie, podczas której woźnica opowiadał wesołe anegdoty. Dzieci przebrały się za królewny, księżniczki, królów, książęta, rycerzy i odbył się kolorowy, przepiękny bal. Był grill, którym (...)
Data: 2018-06-17

„Cała Polska czyta dzieciom” - w naszym przedszkolu, to już tradycja część II [Łąka Prudnicka]

W drugim półroczu w ramach realizowanego cyklu spotkań z książką, kontynuowaliśmy codzienne czytanie dzieciom ich ulubionych bajek.
News     Dziękujemy pani: Elżbiecie Podgórni, Anecie Kusztelak, Magdalenie Grzywacz oraz uczennicom Weronice Maderze i Julii Spytkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Łące Prudnickiej za przybliżenie przedszkolakom dziecięcej literatury i poświęcenie im swojego czasu. Marzena Michalik     (...)
Data: 2018-06-16

Zwiedzamy świat – spotkanie z panem Bartłomiejem [Łąka Prudnicka]

14 czerwca do naszego przedszkola przyszedł pan Bartłomiej Zembroń – tata Zuzi. Celem wizyty było przygotowanie i przedstawienie dzieciom prezentacji z odbytych podróży.
News Były to podróże do Dalekiego Wschodu – Afryki – i na Bliski Wschód oraz do Japonii, Libii w Północnej Afryce, Kenii w Centralnej Afryce, do Królestwo Bahrajnu na wyspie w Zatoce Perskiej, Omanu nad Oceanem Indyjskim i Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Dzieci poznały charakter każdego kraju, ludzi, stroje, język (zwroty grzecznościowe), walutę i pamiątki przywiezione z poszczególnych krajów. Przedszkolakom i nie tylko podobało się takie wirtualne zderzenie z innymi kulturami. Mamy nadzieję, że w większości u dzieci został (...)
Data: 2018-06-16

KONKURS PIOSENKI

W dniu 12 czerwca w naszym przedszkolu odbył się kolejny konkurs piosenki „Złota nutka”.
News Dzieci jak co roku przygotowywały dowolną piosenkę, którą chciały zaśpiewać przed dziećmi, jury, rodzicami oraz nauczycielami. Przedszkolaki śpiewały piosenki z repertuaru dziecięcego z podkładem muzycznym. Wszystkie były doskonale przygotowane, wystąpiły w eleganckich strojach, a niektóre wzbogaciły swój występ rekwizytami. Jury oceniało dobór repertuaru, muzykalność, walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy dobrze się bawili, było dużo emocji, a jeszcze więcej dziecięcej radości i uśmiechów. W grupie starszaków (...)
Data: 2018-06-14

BEZPIECZNE WAKACJE- spotkanie z strażakami z OSP w Łące Prudnickiej

12 czerwca po raz drugi gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z OSP w Łące Prudnickiej.
News Celem spotkania było uświadomienie uczestnikom, jakie niebezpieczeństwa czekają na nich w okresie wakacyjnym, na co trzeba zwracać uwagę oraz w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przed medycznej w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wakacje to czas zabawy i wypoczynku dzieci i młodzieży na koloniach, obozach, wczasach rodzinnych. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Strażacy dostarczyli dzieciom szeregu informacji, przypomnieli, na co należy (...)
Data: 2018-06-14

To był biwaki, jakich mało!!!

Namiotów rozkładanie, zuchowe rajdowanie, nocne czuwanie, bo nie spanie…… klasa trzecia przeżyła cudowną przygodę pod namiotami.
News To było nasze pożegnanie, ale nie na smutno, wręcz przeciwnie na wesoło! Otoczenie naszej szkoły sprzyja dziecięcej radości i obudziło w nas chęć zorganizowania biwaku pod namiotami. Rozbiliśmy namiotowe miasteczko ( z ogromną pomocą rodziców) i wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę na Olszak, a towarzyszył nam totem gromady zuchowej, którego strażnikiem były nie tylko zuchy. Zmęczeni, ale nie na tyle, żeby nie robić „nic” rozpaliliśmy ognisko i rozsmakowaliśmy się w samodzielnie upieczonych kiełbaskach. Były zabawy na boisku ( „Wędrujący (...)
Data: 2018-06-13

Ogólnopolski Tydzień Czytania

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania.
News Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Tego roku nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć swoje talenty lektorskie podczas Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania dla klas IV – VII. Najlepszymi w tej niełatwej konkurencji, wg werdyktu jury, okazali się:  Kacper Luty z klasy IV – I miejsce                 Joanna Bandurowska z klasy VII, Marta Pawka z klasy VI – II miejsce  Bartosz Bieniarz z klasy V – III miejsce. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci książek, (...)
Data: 2018-06-11

ACTUS PO RAZ KOLEJNY ZDOBYWCĄ „CZARODZIEJSKIEJ LAMPY ALLADYNA”

Sztuka teatralna „Aladyn z Agrabahu” w reż. Małgorzaty Żuk, której premiera odbyła się w maju br. w naszej szkole, podbiła tym razem serca Jury XV Małych Konfrontacji Teatralnych.
News Grupa Actus, która po raz piąty w swojej artystycznej karierze wzięła udział w MKM, otrzymała piątą już do kolekcji statuetkę „CZARODZIEJSKIEJ LAMPY ALLADYNA” oraz kolejny dyplom uznania. Wyróżnieni również zostali odtwórcy głównych ról – Miłosz Sadło (Aladyn) oraz Kinga Żurakowska (Jasmina). Jak widać Actus-wciąż w wyśmienitej formie - przynosi splendor naszej szkole. Gratulujemy!!!   (...)
Data: 2018-06-07
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB