Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

VI Przedszkolny Konkurs Piosenki

15 maja odbył się VI Przedszkolny Konkurs Piosenki. Jak co roku mali artyści mieli możliwość wyboru repertuaru. Prezentowali piosenki przedszkolne i piosenki zasłyszane w telewizji lub radio.
News       Założeniem konkursu był dokonanie przez dziecko samodzielnego wyboru piosenki. Wspólnie z rodzicami w domu, artysta przygotowywał ruch sceniczny, strój i doskonalił tekst i melodię, po czym w piątek o godzinie 12 – tej, w obecności rodziców i całej społeczności przedszkolnej prezentował swoje muzyczne dzieło.        Wszyscy mali śpiewacy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem wyśpiewali przygotowany utwór. Jury, w składzie Pani Brygida Nowak, Pani Beata Gąsiorowska, uczennice (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-21

TO PODczas muzykowania, odkrywamy talenty w klasie I

Miniony tydzień upłynął w klasie I pod hasłem: „Muzykujemy”. Uczniowie zmierzyli się z grą na różnych instrumentach.
News

Jedni „grali” na gitarze, inni na tamburynach, marakasach i grzechotkach. Ciekawe dźwięki wydawały też szklanki wypełnione różną ilością wody oraz butelki z piaskiem, spinaczami i grochem. Dzieci doświadczały, przeżywały i tworzyły, a świat dźwięków okazał się niezwykły i zaskakujący.

Małgorzata Zaworska  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-18

„Matematyka nie musi być trudna”

13 maja 2015 r. odbył się szkolny konkurs matematyczny klas I-III. Uczniowie walczyli o tytuł Mistrza matematyki . Chętni uczniowie zmagali się z zadaniami o dużym stopniu trudności, jednak każdy z nich poradził sobie wspaniale.
News Tytuł Mistrza matematyki uzyskali: Klasa I – Krzysztof Trybel Klasa II – Szymon Augustyn Klasa III – Kamil Mykita Zwycięzcom gratulujemy!

B. Hawon
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-18

"Jutro szkoła- dziś nauka"

Realizacja projektu interdyscyplinarnego starszej grupy przedszkolnej i trzecioklasistów przebiega wg. ustalonego planu działań.
News 8 maja przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach matematycznych, które przeprowadzili uczniowie III klasy. Wprawdzie trwały one "tylko" pół godziny, ale dały wszystkim dzieciom niemało satysfakcji. Jak wspaniale jest wytłumaczyć młodszym, dlaczego matematyka jest uważana za królową wszystkich nauk, albo wymyślić zagadki matematyczne na granicy humoru i absurdu... A później uczniowie stali się nauczycielami dla młodszych kolegów i czuwali, aby zadania wykonywane były samodzielnie i poprawnie. Szkoda tylko, że nie można było stawiać (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-09

Miła niespodzianka

Miła niespodzianka spotkała dzieci z przedszkola. Zdobyły nagrody i dwa wyróżnienia w gminnym konkursie „Barwy romskiego świata” organizowanego przez Prudnicki Dom Kultury.
Oto nagrodzeni i wyróżnieni: Maja Czarnobrewa - nagroda Julia Szpara - nagroda Weronika Szopa- nagroda Hania Mucha – nagroda Aleksandra Kania – nagroda Marta Włodarczyk – wyróżnienie Magdalena Wojtowicz – wyróżnienie                                                  Gratulujemy! E (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-09

Wulkan kreatywności

Każdy dzień, tydzień, miesiąc przynosił nowy pomysł, nowe odkrycie, nowe doznanie towarzyszące modułowi „ 60 dni na wulkanach pomysłów”.
News

Działania podjęte przez uczniów i nauczycieli uwzględniały rozwój pięciu umysłów: kreatywnego, respektującego, etycznego, syntetyzującego i dyscyplinarnego. Ostatnie zadanie wykonane przez uczniów zaowocowało wulkanem kreatywności. Uczniowie umieścili na nim wszystko, aby nie był jednym z najgroźniejszych zjawisk przyrody. Zapragnęli, aby nasza ziemia i to co nas otacza było lepsze, piękniejsze, wartościowsze.

Bożena Sajewicz  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-05

Wojewódzkie Święto Flagi Narodowej

Jak każdego roku, tradycyjnie 2 maja w Moszczance odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Flagi Narodowej. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 14:00, mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św.
News Następnie złożono wieńce pod pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego, odśpiewano hymn państwowy, a tym wydarzeniom towarzyszyły okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości i gospodarzy. W uroczystościach brała udział delegacja z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance na czele z panią dyrektor Jolantą Brudniak.        W tym roku to dzieci z przedszkola wystąpiły na uroczystości Święta Flagi z prezentacją słowno – muzyczną. Przedstawiły krótką historię Polski w obrazach, dały mini koncert na (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-05

Kipiące wodospady, mchowe jeziorka...

Uczniowie ZSP w Moszczance, w podziękowaniu za wieloletnią, owocną współpracę z Zespołem Parków Krajobrazowych w Pokrzywnej, otrzymali propozycję wzięcia udziału w projekcie czesko - polskim "Ochrona przyrody- wspólna sprawa", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
News         Dnia 29 kwietnia dzieci z naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do Narodowego Rezerwatu Przyrody "Pradziad", który jest częścią znanego Parku Krajobrazowego Morawsko- Śląskiego "Jesioniki". Towarzyszyli nam przewodnicy górscy i tłumacze. W ciekawy sposób opowiadali o ciekawostkach i osobliwościach przyrodniczych na trasie rezerwatu. Mijane krajobrazy obfitowały w rwące, górskie potoki, kipiące wodospady, kręte ścieżki, mchowe jeziorka. Jedna z grup uczniowskich wędrowała doliną Białej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-05-05
Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Nauczyciel roku Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 463659