Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

TO POD … SYCA PRAGNIENIE

News Jak zmobilizować uczniów do nauki?             Wychowanie dzieci, które będą chciały się uczyć, to nie utopijne marzenie czy niedostępny luksus. To coś, co każdy nauczyciel może osiągnąć. Należy jednak przyjąć tezę, że pragnienie zdobywania wiedzy u każdego dziecka jest wrodzone, a inteligencja nie jest czymś stałym i można ją rozwijać dzięki ciężkiej pracy. Potrzebna jest też głęboka motywacja, która pozwoli dziecku doświadczyć, że dysponuje ono odpowiednimi zdolnościami i umiejętnościami (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-25

Czas na zwycięstwa!

Miło nam poinformować, że trzy uczennice NASZEJ SZKOŁY zostały tegorocznymi laureatkami
News ,,Wierszykowego Sezamu’’ prestiżowej imprezy kulturalnej Prudnickiego Ośrodka Kultury – Listopad 2014 W kategorii najmłodszych dzieci szkoły podstawowej: III m. – Maja Giemzik (kl. I) W kategorii najstarszych dzieci szkoły podstawowej: I m. – Hania Stocka (kl. V) III m. – Kasia Osiecka (kl. VI) I jeszcze … WYRÓŻNIENIE: Wiktoria Golc-Mączka (kl. VI) Wielkie gratulacje!!! Małgorzata Żuk   więcej zdjęć ukaże się wkrótce na stronie POK w zakładce ,,GALERIE'' (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-22

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny dla szkół podstawowych – etap szkolny

Wyniki konkursu:
I m. Marta Biernat (klasa VI) II m. Wiktoria Golc-Mączka (klasa VI) i Ilona Luty (klasa VI) III m. Marta Golc-Mączka (klasa V) i Wiktoria Pytel (klasa VI)                                                                                                 (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-22

STUDENCI Z PODSTAWÓWKI

Zgłębiali wiedzę na temat promieni rentgenowskich i ich wynalazcy. Mowa o bardzo młodych 10 uczniach z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance, którzy rozpoczęli 15 listopada nowy rok akademicki na Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Przed nimi kolejny rok zajęć na DPO, który przyniesie nowe, ciekawe, inspirujące wykłady. To prawdziwy sukces naszego zespołu nadzorującego tegoroczną edycję Politechniki Dziecięcej, gdyż tak wielu młodych studentów dołączyło do „braci akademickiej”.
News   Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Tybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. W Polsce: w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu, a od kilku lat również w Opolu dzieci mogą pogłębiać swoją pasję poznawczą. Od początku jej istnienia tę „uczelnię dla młodych studentów” ukończyło 1550 absolwentów. Politechnika przygotowała tegoroczne zajęcia dzięki podpisaniu umowy z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Ponownie każdy z młodych studentów będzie mógł (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-16

Czy Halina Semenowicz byłaby dumna z naszej patriotycznej postawy?

Dla uczczenia Święta Niepodległości – 7 listopada posadziliśmy przed naszą szkołą buka, drzewo – na razie nieduże/lata upłyną, gdy jego rozmiary – powiedzą wszystko/, ale już dzisiaj dla nas wielkie, bo posiadające ogromny ładunek symboliki.
News Flagus sylvatica – ozdoba Gór Opawskich, jak powiada pani Ela Bury – symbol okolicznych lasów, dzięki którym, my mieszkańcy tej okolicy, możemy tak bardzo cieszyć się czystym powietrzem. Tak czystym, że zazdroszczą nam go ludzie z dużych miast, przyjeżdżający w nasze strony, by się dotlenić. Buk, posadzony blisko naszej szkoły, to symbol wolności, swobody, niepodległości. Demokratyczny wybór nazwy padł na Drzewo Wolności/30 głosów!/. Buk – book z angielskiego – książka – jakże bliskie znaczeniowo, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-12

Bóg, Honor, Ojczyzna – wartości przybliżone uczniom, przedszkolakom i dorosłym podczas obchodów ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w naszej szkole.

Listopad w naszej szkole to miesiąc, w którym rozpoczynamy moduł „60 dni na Wyspie Wartości” w ramach rocznego projektu ,,Umysły w podróży do przyszłości”.
News Obchody największego święta narodowego to niewątpliwie idealna sytuacja, by zmierzyć się z kwestią patriotyzmu. Takiej przymiarki dokonali piątoklasiści. W ramach kilkugodzinnego projektu humanistycznego, zrealizowali, zaplanowane przez siebie, pod czujnym okiem polonistki i historyczki, działania, zmierzające do wystawienia przed całą społecznością szkolno – przedszkolną, inscenizacji patriotycznej „Sowiński w okopach Woli” wg Juliusza Słowackiego. Udało się! Projekt trwał zaledwie jeden listopadowy tydzień, a jego efekt w postaci małego patriotycznego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-12

TO PODkręciło nas do wspólnej zabawy: „Pogoń za ziemniakiem” – 30.10.2014

News Uwaga! Dzieciaki! Zbliża się dzień nie byle jaki! Jesienny szał przed nami! Wszystkie dzieci klas I-III zapraszamy ze swoimi wychowawcami. W Wasze codzienne życie pragniemy wlać trochę otuchy, i udowodnić jakie z Was zuchy! O godz. 11.30 w czwartek (30.10.2014r.) w klasach zaczynamy a potem do sportowej zabawy na sali zapraszamy! Nieźle się zabawimy i do 13.30 czas szaleństw zakończymy.   (świetny humor, strój sportowy – ważna sprawa. od tego zależy dobra zabawa!) Ziemniak czysty, mały jako bilet (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-04

Bifurkacja – słowo trudne, bardzo obce, ale oddające klimat 31 października, ostatniego dnia intensywnego treningu tolerancji w naszej szkole

,,Są dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom’’ Szekspir
News Na parterze – dochodzą chóralne głosy ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?’’ Klasa V obchodzi dziady, w wersji nieco zmodyfikowanej /stół zastawiony jadłem tradycyjnym: chleb, jabłka, owoce pestkowe i… egzotyczne banany oraz cierpkie cytryny/ i dalej: żywi, zjawy umarłych, płomyki nowoczesnych świec - klimat, który pozwala piątoklasistom, na miarę ich możliwości, zrozumieć literacki zamysł Mickiewicza, autora ,,Dziadów’’ cz. II. /To, na marginesie, przykład działań wykraczających (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-04
Do wolnosci FB
Szkoła na medal Nauczyciel roku Galeria Skrzydla Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 372687