SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Uczymy się podstaw biznesu

Klasa druga, która coraz lepiej liczy, organizuje miejsce pracy, potrafi zachęcać do wspólnych przedsięwzięć i reklamować swoje działania- podjęła się po raz pierwszy organizacji kiermaszu słodkości i loterii fantowej.
News Na lekcji matematyki uczniowie sporządzali biznesplan, który uzmysłowił im pojęcie planu działań marketingowych, zysku, ewentualnych strat, nakładów finansowych i wkładu pracy własnej itd. W organizację kiermaszu włączyli się uczniowie, rodzice, pani dyrektor i wychowawca. Zebrano ponad 300 fantów, rodzice upiekli wiele słodkich wspaniałości: domowe pączki, babeczki, ciastka, rurki, galaretki i inne.  Dzieci kusiły także domowe lizaki. Po podliczeniu zysków, klasa podjęła decyzję o przeznaczeniu funduszy na styczniową wycieczkę połączoną (...)
Data: 2016-12-04

PIERWSZY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MOSZCZACE

30 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej.
News Główne cele konkursu to: - Rozwijanie i wspieranie wśród uczniów zdolności recytatorskich. - Poznanie kultury krajów anglojęzycznych. - Upowszechnianie poezji krajów anglojęzycznych wśród uczniów. - Doskonalenie języka angielskiego. - Promocja i pomoc uczniom utalentowanym językowo i artystycznie. W konkursie wzięło udział 14 uczestników z klas IV – VI. Każdy wykonawca zaprezentował interpretację jednego wiersza dostosowanego do swojego wieku. Przewodniczącą komisji konkursowej była p. (...)
Data: 2016-12-01

„Nie święci garnki lepią” - czyli jak to z gliną bywało. Warsztaty ceramiczne klasy IV i VI

28 listopada gościliśmy w naszej szkole panie plastyczki z Centrum Kultury w Głuchołazach. Panie Renata Kukla i Marta Landwójtowicz na co dzień prowadzą warsztaty ceramiczne z użyciem gliny.
News Takie warsztaty zostały przeprowadzone również dla klasy IV i VI. Zajęcia ceramiczne, to wspaniała propozycja twórczych zabaw dla każdego. Glina, to niezwykle plastyczny i przyjazny materiał. Można tworzyć z niej cuda, a praca z tym materiałem pozwala się zrelaksować, wyciszyć i spełnić artystycznie. Na naszych warsztatach dzieci poddawały obróbce kawałki gliny, projektowały swoje prace i krok po kroku tworzyły świąteczne cudeńka. A teraz..., a teraz musimy cierpliwie poczekać, aż zostaną wypalone, a my będziemy mogli je ozdobić i powiesić (...)

Maluchy i kolorowe kanapki [Łąka Prudnicka]

W ramach tygodnia zajęć „Dbamy o zdrowie” dzieci z grupy młodszej miały okazję po raz pierwszy samodzielnie przygotować sobie posiłek na podwieczorek.
News Maluchy wiedzą, że przed każdym posiłkiem należy umyć ręce, to też od tej czynności zaczęły swoje przygotowania.  Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o zasadach zdrowego odżywiania, ćwiczyły posługiwanie się plastikowym nożem, własnoręcznie wybierały produkty i komponowały kolorowe kanapki. Czynność ta sprawiła im wiele radości, dzieci wdrażały się do samoobsługi i kreatywności w przystrajaniu kanapek, które wyjątkowo im smakowały. Nie zapomniały też o swoich starszych kolegach i koleżankach z grupy starszaków. Marzena Michalik   (...)

90 minut w towarzystwie wybitnej poetki – ZOFII TARCHAŁY

To nie było zwykłe dziewięćdziesiąt minut, to nie były zwykłe dwie lekcje polskiego…
News W ubiegłym tygodniu, dzięki pani Joannie Żabskiej, mamie Madzi, czwartoklasiści mieli okazję poznać i pobyć z Zofią Tarchałą, bardzo aktywną w polskim życiu literackim poetką, o czym zaświadczają ujęte w „Antologii poetów polskich 2016” wiersze Jej autorstwa, obok utworów Ernesta Brylla, Bohdana Wrocławskiego, Danuty Caploez – Delcroix Bylińskiej i innych znanych autorów. Dziękujemy raz jeszcze mamie Madzi! To właśnie dzięki Niej mogliśmy poznać poetkę z samego Parnasu. Spotkał nas ogromny zaszczyt przebywania z prawdziwą (...)
Data: 2016-11-27

„Zdrowie jest najważniejsze” – Spotkanie z Panią pielęgniarką [Łąka Prudnicka]

Cieszymy się, że do naszego przedszkola przybyła pielęgniarka pracująca w Szpitalu im., św., Elżbiety w Białej, Pani Grażyna Szewczyk.
News      Dzieci przywitały zaproszonego gościa, ze skupieniem i wielką uwagą słuchały, jak pani pielęgniarka opowiadała o swojej pracy  w Szpitalu. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać, jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia (...)
Data: 2016-11-25
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB