Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Piątoklasiści – ,,Hobbit’’ – gimnazjaliści, czyli takie nieoczekiwane ,,tam i z powrotem”

W okolicach obchodów 70 – lecia naszej szkoły, a właściwie w okresie intensywnych do tej uroczystości przygotowań, w jej murach nieoczekiwanie pojawili się absolwenci: Roksana, Agata, Kamil, Dawid i Dominik - obecni uczniowie trzeciej klasy gimnazjum, którzy, napisawszy egzamin gimnazjalny, ,,dla relaksu wpadli do starej, ulubionej szkoły” i wyszli z niej po… kilku godzinach.
News Najpierw zaintrygowały ich zajęcia w klasie piątej, poświęcone powieści Tolkiena ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem” w ramach Światowego Dnia Książki (lekturze standardowo omawianej w gimnazjum, rzadko w podstawówce), podczas których młodzi miłośnicy fantasy ochoczo przedstawiali bohaterów - towarzyszy podróży Bilbo Bagginsa i ich niesamowite przygody, a gimnazjaliści ze zdziwieniem przysłuchiwali i przypatrywali zaangażowaniu młodszych kolegów. Gdy w trakcie kolejnej lekcji piątoklasiści testowali grę planszową ,,Hobbit na progu”, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-04-27

TO POD wiatr, to z wiatrem...

Dzień Ziemi- święto naszej planety, to wspaniały moment, aby spędzić go na łonie natury. Uczniowie klas I- III, pomimo wiosennego, silnego wiatru, udali się w malownicze plenery Doliny Bystrego Potoku w Pokrzywnej.
News        Już podczas spaceru mogliśmy podziwiać kwitnące na biało- dzikie czereśnie, kobierce zawilców gajowych, schowane w trawie fiołki i mnóstwo stokrotek i mniszków.         Na polanie czekali na nas pracownicy Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych: pan Janusz Husak i pan Ryszard Mydło. Panowie przygotowali dla nas drewno na ognisko, kije i piękny, obrotowy ruszt. Za chwilę dzieci udały się na wycieczkę po rezerwacie „Cicha Dolina”. Dowiedziały się czym jest park krajobrazowy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-04-21

MODA NA BYWANIE W TEATRZE

"Czy my się kiedyś skończymy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy w życiu?" Z takimi filozoficznymi pytaniami, postawionymi w sposób subtelny i przemyślany spotkali się niedawno odbiorcy sztuki "Liściki na wiatr" w reż. Piotra Cieplaka.
News 32 uczniów z naszej szkoły miało okazję 15 kwietnia odbyć podróż teatralną do Opola i w Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki obejrzeć nagrodzoną ZŁOTĄ MASKĄ – za najlepszy spektakl 2015 roku – naprawdę wartościową sztukę. W nowoczesnym teatrze nasi uczniowie spędzili ok. 2 godzin i gotowi byli obejrzeć „coś jeszcze” , tak bardzo przypadły im do gustu nowoczesne rozwiązania teatru: aranżacja holu, ale również scenografia, choreografia, muzyka, pełne humoru i życiowej mądrości dialogi dwunastu aktorów na scenie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-04-18

DOTYK PRZESZŁOŚCI W KRASIEJOWIE

Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom pobyt w Krasiejowie, który odbył się 15 kwietnia 2015r. Tym razem w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii uczestniczyli uczniowie klasy V. Doskonale dobrane miejsce, różnorodność ekspozycji, bogata oferta zajęć edukacyjnych sprawiły, że czas spędzony w Krasiejowie upłynął niezwykle szybko.
News Na początku, uczniowie odwiedzili Oceanarium, gdzie mogli pooglądać olbrzymie prehistoryczne stworzenia i przeżyć dreszczyk emocji podczas ataku rekina. W Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, dzięki nowoczesnej technologii i niezwykłym efektom specjalnym, przenieśli się w odległe czasy, aby poznać dzieje ziemi i ewolucję życia na naszej planecie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na temat skamieniałości i wykopalisk. W trakcie tych warsztatów można było dotknąć oryginalne okazy sprzed milionów lat. Należy również wspomnieć o sympatycznej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-04-15

Mamy III miejsce!

W połowie kwietnia 2015 r. już po raz piętnasty odbył się w Prudniku Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "MAT- mistrz", w którym wzięły udział również uczennice naszej szkoły: Agnieszka Matuszak z klasy V oraz Joanna Bandurowska z klasy IV.

Uczestnicy konkursu mieli wykazać się umiejętnością operowania wiedzą w rozwiązywaniu nietypowych zadań tekstowych.

Gratulacje należą się Agnieszce, która wykazując się wyższym poziomem wiedzy i umiejętności, zdobyła III miejsce.

Jolanta Trybel
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-04-15

W poszukiwaniu Świąt Wielkanocnych

Bogata tradycja Świąt Wielkanocnych inspiruje do wspólnych twórczych działań zarówno dzieci, jak i dorosłych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. W ostatnich tygodniach przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły projektowali, wykonywali i zdobili jajka wielkanocne.
News W piątek, pomimo niesprzyjającej aury, przedstawiciele poszczególnych grup i klas przebrani za „symboliczne świąteczne zwierzątka” wyposażone w ozdobne koszyczki, chowali jajka na terenie szkoły. Następnie wszystkie dzieci wyruszyły na pisankowe poszukiwania. Dzieci z ogromną przyjemnością wzięli udział w zabawie. Znajdowano jajka w najróżniejszych szparach i zakamarkach. Po zakończonych poszukiwaniach dokonano podsumowania w wyniku, którego najwięcej jajek zebrała klasa III i VI. Zebrane jajka zostaną ofiarowane samotnym mieszkańcom naszej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-04-07

MAM TALENT 2015

Nasza szkoła nosi zaszczytny tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów”, który przyznawany jest placówce, która w istotny sposób przyczynia się do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Szkoła, której nadany został ten tytuł przeprowadza systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych. W tym celu przeprowadziliśmy konkurs „Mam talent 2015”.
News Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, a jego główne zadania to popularyzacja działań artystycznych w szkole, rozwijanie kreatywności uczniów, rozwijanie zainteresowań oraz umożliwienie prezentacji swoich pasji na forum szkoły. Prezentacja mogła mieć formę sceniczną, muzyczną lub artystyczną (piosenka, taniec, gra na instrumencie, przedstawienie). Do udziału zostali zaproszeni zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent. Po zaprezentowaniu wszystkich uczestników, trójkę laureatów oraz wyróżnionych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-29

„NASI MALI STUDENCI NA UNIWERSYTECIE OPOLSKIM”

26 marca uczniowie klas IV- VI odwiedzili Uniwersytet Opolski, by przez jeden dzień poczuć się prawdziwymi studentami. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”.
News Na początku spotkania odbyło się ślubowanie i odśpiewano hymn braci studenckiej. Uczniowie zostali uroczyście powitani przez prorektora Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marka Masnyka, który nie mógł uczestniczyć osobiście w tej uroczystości, ale przywitał zebranych z dużego ekranu. Dla uczniów przygotowano cykl zajęć podzielonych na następujące bloki tematyczne: • „Szukamy innych cywilizacji”, • „Od alchemii do chemii współczesnej”, • „Fizyka jest wszędzie', • „Motoryzacja (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-27
Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Nauczyciel roku Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 442031