Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

TO POD palcem, to nad palcem, czyli … renesans szydełkowania

Szydełkować „(…) każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej” – tej rękodzielniczej sztuce oddali się wszyscy piątoklasiści podczas TO POD-owych zajęć /w ramach modułu NA WULKANACH POMYSŁÓW/ w formie warsztatów przeprowadzonych przez babcię Hani.
News

Pani Ilnicka z wielkim zapałem opowiadała o swojej wieloletniej pasji i z równie wielką cierpliwością wprowadzała kolegów i koleżanki swojej wnuczki w arkana robótek ręcznych. Na razie adepci tej sztuki umieją łańcuszki, płotki/słupki, ale do świąt jeszcze trochę czasu, więc może już tego roku na którymś ze stołów w wielkonocny czas - zagości kordonkowa serweta.

M. Żuk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-26

Co nam wiosną w duszy gra…

News Uczniowie klasy I wędrując po okolicy szukali zwiastunów wiosny. Wdychali zapach wiosennego powietrza, cieszyli się promieniami słońca oraz barwami pierwszych kwiatów. Po powrocie do szkoły zaprezentowali: „Co im wiosną w duszy gra”. Na płótnie powstały piękne prace plastyczne oraz swobodne teksty. Małgorzata Zaworska     Nadeszła wiosna. To jest krokus. Lubię motyle, kocham biedronki. Kocham mojego brata i kocham wiosnę.                                                                                              (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-26

„Przedszkolaki powitały wiosnę”

News         20 marca 2015 roku zgodnie z tradycją powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Jak co roku w tym dniu w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i kolorowo. Wspólnie wyruszyliśmy barwnym pochodem z Marzanną przez wioskę, budząc zaciekawienie przechodniów. Następnie ostatecznie pożegnaliśmy zimę – Marzannę, która spłonęła w ogniu, a my z wiosennym gaikiem wykonanym przez dzieci wróciliśmy do przedszkola, gdzie wesoło bawiliśmy się i śpiewali piosenki o wiośnie.           (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-25

TO PODmuchy wiosennego wiatru...

        Wiosenny wiatr, świergoty ptaków, coraz cieplejsze marcowe słońce, wyzwoliły w naszych uczniach potencjał twórczy. Podczas spaceru do Pokrzywnej, dzieci miały okazję utrwalić nazwy roślin kwitnących wiosną, poobserwować prace ogrodnicze po zimie, wypatrzyć przejawy wiosennego przebudzenia przyrody. Czy można pozostać obojętnym na urodę najpiękniejszej z pór roku...? E. Bury   „Polska natchnieniem...” Polska natchnieniem dla malarzy, poetów i innych artystów. Złociste, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-24

Wyprawa po filmowe i sportowe wrażenia

Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej w poniedziałek – 23 marca nietypowo rozpoczęli nowy tydzień nauki.
News KINO HELIOS Już o godzinie 10.oo - poszukiwacze wrażeń filmowych – wygodnie usiedli w fotelach sali kina Helios w Opolu i niecierpliwie oczekiwali na seans „Kopciuszka” w wersji fabularnej. Zanim jednak rozpoczął się film, szczęśliwcy, którym tego dnia wyraźnie fortuna sprzyjała, wzięli udział w konkursie na temat baśni i za posiadaną w tej dziedzinie wiedzę – otrzymali nagrody. Pozostałym przyszło zadowolić się… reklamami na dużym ekranie, a nade wszystko – niezwykłym obrazem Kennetha Branagha, inspirowanym baśnią braci (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-24

WIOSNA RADOŚCIĄ ROZKWITA

Uczniowie klasy drugiej wiosnę przywitali w radosnych nastrojach. Jej oznak szukali podczas spaceru na łące, polu, w ogrodzie i nad wodą. Próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie „Dlaczego wiosna jest taka radosna?”
News

Z głowami pełnymi pomysłów wrócili do klasy. Wiosenny, radosny nastrój udzielił się wszystkim. Podzieleni na grupy rozwiązywali zadania przyrodnicze, matematyczne, humanistyczne i artystyczne. Każdy miał możliwość doświadczyć radości tworzenia.

Bogusława Hawron  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-23

,,Moja prababcia pisała piękne wiersze…”

News Emilka na lekcję polskiego w klasie czwartej po raz kolejny przyniosła wybór wierszy prababci - Łucji Kuźnik. Pasjonatka twórczości swojej protoplastki zaprezentowała kolegom i koleżankom wiersz pt. ,,Przedwiośnie”. Zima władzę swą straciła I spłynęła kra Wierzby w bazie przystrojone – Wiosna nadejść ma.   Przebiśniegi białe główki Z ziemi wychylają; Wiosna idzie, wiosna idzie Wdzięcznie wydzwaniają. (fragment wiersza)   I stało się to, co … stać się chyba musiało (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-21

KTO CHCIAŁBY ZOSTAĆ RYCERZEM?

Na to pytanie odpowiedzieli uczniowie naszej szkoły podczas czwartkowego pokazu Grupy Artystycznej REVITA.
News

Przybyli goście, prezentując ekwipunek i uzbrojenia rycerza lekkozbrojnego i ciężkozbrojnego, przenieśli nas w odległe czasy średniowiecza. Dzieciaki z dużym zaciekawieniem przyglądały się kolekcji rekwizytów; uczestniczyły w pasowaniu na rycerza, przymierzały zbroję i próbowały swoich sił we władaniu bronią.

Anna Włodarczyk

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-19

Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Nauczyciel roku Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 425969