SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Klasa VII realizuje projekt BAKCYL 2022

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy VII uczestniczyli w pierwszej lekcji online w ramach Projektu Bankowego dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży. Temat dzisiejszych zajęć to „Twoje pieniądze”. Podczas zajęć młodzież nie tylko oglądała przygotowane przez prowadzących materiały, wykresy, ale żywo w tych zajęciach uczestniczyła poprzez rozmowę na czacie. Poruszono następujące tematy: historia pieniądza, nasze dochody i wydatki, planowanie wydatków oraz jak przygotować się finansowo na nieprzewidziane sytuacje. Duże zainteresowanie (...)
Data: 2022-10-03

Planowanie, szacowanie, reklama i realizacja projektu czyli organizujemy „Kiermasz rozmaitości”

Miłym akcentem w szkolnej codzienności są organizowane kiermasze klasowe. Wymagają one od organizatorów umiejętności planowania, kreatywności i dużej sprawności organizacyjnej.
News         Pierwszy kiermasz w tym roku szkolnym odbył się dokładnie w „Dzień Chłopaka”, co umiliło świętowanie i stało się pretekstem do skosztowania wielu przekąsek przygotowanych przez rodziców. Zachwyceni uczniowie oblegali loterię fantową, stoisko ze słodkościami i czekali w długiej kolejce na kręcone ziemniaczki, frytki i domowe hot- dogi.       Klasa druga, będąca organizatorem imprezy, doskonaliła wiele umiejętności przydatnych w życiu codziennym: planowanie, reklama, szacowanie wydatków i dochodu, organizowanie (...)

Ogrodnicy z klasy czwartej

Dlaczego warto uprawiać rośliny doniczkowe? - zgłębiający temat, uczniowie klasy czwartej, przygotowali ciekawe kompozycje roślinne w szkle.
News Na ławkach pojawiły się sadzonki roślin, ziemia ogrodowa, piasek, ozdobne kamyczki, muszelki, mech i naczynia szklane. Podczas pracy dzieci dyskutowały i rozmawiały na temat hodowli roślinnych i ich roli w naszych mieszkaniach. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że wśród roślin lepiej się czujemy i odpoczywamy, że stanowią miłe dla oka wrażenie. „Zwykła” zielistka czy kalanchoe pięknie prezentowały się w szkle, ozdobione mchem i kamyczkami. Elżbieta Bury https://www.facebook.com/photo/?fbid=2240871029422128&set=pcb.2240871269422104 (...)

DZIEŃ JABŁKA

News Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące... Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek. Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!   28 września 2022r. dzieci z grupy maluszków obchodziły „Dzień Jabłka” w przedszkolu. Świętowanie rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?  Przedszkolaki dowiedziały się, (...)

Odlotowe piątki dla naszej Patronki - zapowiedź rocznego projektu edukacyjnego

News Już we wstępie informacji zapowiadającej START rocznego przedsięwzięcia edukacyjnego w naszej szkole pod hasłem ,,Odlotowe piątki dla naszej Patronki” - pragniemy zaznaczyć, że tytułowe „piątki” wcale nie będą odnosiły się do wyścigu po najwyższe stopnie szkolne (zresztą zgodnie z przyswojoną we wrześniu przez naszych uczniów łacińską maksymą: Non scholae, sed vitae discimus), a do optymistycznie rozpoczynających weekendy wybranych dni piątkowych. Oczywiste jest, że taką kolekcją : 5, 5, 6, 5, 5 ,6, 6, 6, 5, 6, 5, 5, 6, 5, 6, 6, (...)
Data: 2022-09-30

WSZYSTKIE ŚMIECI NASZE SĄ!

News We wrześniowe przedpołudnie uczniowie klas I-VIII przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną wyruszyli poza mury szkoły posprzątać okolice naszej szkoły. Wspólnie wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia Przed wyjściem w teren odbyły się prelekcje edukacyjne dla klas I-IV oraz V-VIII. Celem ich było budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów. Uczniowie chętnie (...)
Data: 2022-09-29

W okularach VR

News

Na ostatniej lekcji historii, uczniowie klasy V spacerowali po Wielkim Murze Chińskim, odwiedzili Armię Terakotową. Dzięki wykorzystaniu okularów VR, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie doświadczali ciekawych wrażeń.
Data: 2022-09-23

Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB