Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

„Dzień Pieczonego Ziemniaka”

W dniu 06.10.2015r. świętowaliśmy „Dzień Pieczonego Ziemniaka”. Podczas wspólnych zabaw dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka, jego cech i przeznaczenia oraz tradycji związanych z wykopkami.
News . Tego dnia przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych „ziemniaczanych” zabawach. Dużo radości sprawiło dzieciom poszukiwanie schowanych ziemniaków w sali, rzucanie ziemniakiem do celu, tworzenie „Kartoflanej piramidy” i wykonanie pracy plastycznej za pomocą „Ziemniaczanych pieczątek”. Kulminacyjnym punktem imprezy było smakowanie ziemniaczków w mundurkach. Zabawa była bardzo udana i na pewno pozostanie w pamięci wszystkich dzieci. Judyta Licznar (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-08

„BABIE LATO W GÓRACH OPAWSKICH”

W sobotę 3 października 2015 r. z placu pod Amorkiem w Głuchołazach wyruszył już po raz VII RAJD KOLARSKO – PIESZY . Wśród uczestników w liczbie około 800 osób nie zabrakło również naszych uczniów z Moszczanki. Część z nich pod opieką rodziców wyruszyła w trasę rowerową, a część pod opieką p. Jolanty Trybel w trasę pieszą.
News Kolarze mięli do pokonania około 20 km. Ich trasa poprowadzona była urokliwymi ścieżkami regionu. Mijali Zlate Hory ( Zlatorudne Mlyny ), Ondrejovice, Podlesie - Hotel Aspen, gdzie znajdował się punkt kontrolny. Tempo jazdy było rekreacyjne. Piechurzy natomiast oprowadzani przez przewodników przeszli kilkukilometrowy „Szlak Czarownic” i pokonali 307 schodów w górę. Ponieważ temat przewodni rajdu to Czarownice, więc po drodze były atrakcje związane właśnie z czarami. Na mecie rajdu w Ośrodku Turystycznym BANDEROZA, na turystów czekało (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-08

„POCZĄTEK JESIENI NA KOPIE”

Właśnie pożegnaliśmy lato. Korzystając z wciąż słonecznej pogody, a ta była jak marzenie, w piątkowy poranek 25 września 2015 r. uczniowie klasy IV wraz z rodzicami i nowym wychowawcą wyruszyli ,by po raz kolejny zdobyć Biskupią Kopę.
News

W drodze na szczyt mięliśmy okazję zobaczyć pracę koni przy wyrębie drzew, podziwiać wspaniałe widoki, ćwiczyć mięśnie wykorzystując kijki trekkingowe.

Podczas, gdy rodzice rozpalali ognisko, uczniowie zajęci byli rozwiązywaniem kart pracy. Na koniec wszyscy razem - uczniowie i rodzice - odpoczęli w cieple ogniska. Po powrocie, mimo zmęczenia, wszystkim dopisywał dobry humor.

Jolanta Trybel
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-07

Spotkanie bez granic

Dzisiaj, w przedszkolu mieliśmy wyjątkowego Gościa. Odwiedziła nas dziewczynka - Kornelka, która urodziła się we Francji, mieszkała tam przez siedem lat, a teraz wraz z rodzicami przyjechała do Polski i chodzi tutaj do pierwszej klasy.
News         Dzieci były zachwycone słuchając jak bawią się dzieci w przedszkolu we Francji. Uważnie oglądały Cahier de vie – Księgę życia, stworzoną przez Kornelię, gdzie zgromadzone były prace dziewczynki, piosenki, wiersze, wspomnienia z wycieczek i uroczystości przedszkolnych. Miały okazję posłuchać wiersza w języku francuskim i bajeczki ułożonej przez Kornelię. Oglądaliśmy również przyniesione przez naszego Gościa książeczki z bajkami i wierszykami.         Dzieci zadawały dziewczynce (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-06

Spacerkiem na Kopę

W czwartek, 1 października, grupa starszaków z przedszkola wraz z uczniami klasy VI wybrała się na pieszą wędrówkę na Kopę Biskupią.
News         O 9-tej wszyscy uczestnicy wycieczki spotkali się pod Ziemowitem w Jarnołtówku. Każdy przedszkolak miał swojego opiekuna – starszego kolegę lub rodzica, który razem z nami wędrował, dając przykład aktywnego spędzania czasu wolnego. Żółty szlak wyznaczał nam trasę, a doskonała pogoda sprzyjała miłemu wędrowaniu. Droga wiła się lekko pod górę. Zmęczenie jednak nie dokuczało tak bardzo, gdyż naszą uwagę przykuwali pracujący przy wycinkach drzew drwale, piękne widoki i uroki jesiennego lasu, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-06

"O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa..."

Tak zachwycał się wysokimi drzewami w swym wierszu Leopold Staff. Klasy młodsze miały również okazję cieszyć się pięknem przyrody Parku Krajobrazowego "Góry Opawskie", wędrując po rezerwacie "Las Bukowy" w Głuchołazach.
News To tutaj najokazalsze, wiekowe drzewa objęto ochroną indywidualną jako pomniki przyrody. Wiele z nich ma około 130 lat! Wycieczkę przyrodniczą u progu jesieni, rozpoczęliśmy promenadą spacerową nad Białą Głuchołaską, gdzie utworzono rezerwat geologiczno- krajobrazowy "Nad Białką". Znajdują się tam pozostałości po eksploatacji żwirów i piasków złotonośnych nanoszonych przez rzekę. Wędrowaliśmy przez Górę Chrobrego poznając niezwykłości przyrody ożywionej i nieożywionej: m. in. źródełko "Żegnalce", "Wiszące (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-02

„Dzień Przedszkolaka”

29.09.2015r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Przedszkolaka”. Maluchy przeżyły swoją pierwszą ważną imprezę przedszkolną, ponieważ w tym dniu odbyło się także uroczyste pasowanie.
News Dzieci wygłosiły słowa „Kodeksu Przedszkolnego” poczym zaczarowanym piórem zostały pasowane na przedszkolaka. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oznaczające przynależność do grona przedszkolaków. Po części oficjalnej rozpoczęła się wesoła zabawa, był także słodki poczęstunek. Uroczystość pasowania dostarczyła dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Judyta Licznar (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-02

Adaptacja dziecka w przedszkolu

News " Z odrobiną sukcesu, zachęty, zaufania W środowisku sprzyjającym pracy Dziecko może dotrzeć do krańców świata" Celestyn Freinet          Rozpoczęcie przez dziecko edukacji przedszkolnej, to moment przełomowy w jego życiu. Adaptacja dziecka w przedszkolu może być okresem trudnym i długim zarówno dla dziecka jak i jego rodziców.       Dla wielu dzieci jest to pierwszy kontakt z grupą rówieśniczą i znaczna zmiana dotychczasowego trybu życia. Nowe środowisko (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-09-29
Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Nauczyciel roku Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 584121