Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

DZIECI STUDIUJĄ NA POLITECHNICE? W MOSZCZANCE TO MOŻLIWE

Ponad 50-letniej Politechnice Opolskiej towarzyszy na rynku edukacji dumna dziewięciolatka: Dziecięca Politechnika Opolska. Z wybitną kadrą, z najmłodszym żakiem w wieku 9 lat, a najstarszym 12 lat. Choć dużo młodsza, również dorobiła się renomy i sporej, blisko trzytysięcznej rzeszy absolwentów, do których dołączyło ostatnio kolejnych kilkaset słuchaczy.
News       Niestraszne im było wstawanie w sobotni poranek. Mowa o dziesięciu uczniach z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance, którzy w roku akademickim 2016/2017 uczestniczyli w kolejnej edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Niemczech w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. Każda edycja to nowe tematy wykładów, ciekawe prezentacje, inspirujące konkursy. W listopadzie zeszłego roku studenci Dziecięcej Politechniki Opolskiej otrzymali indeksy, a w (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-04-26

W zaczarowanym świecie nauki

Nauka przez zabawę i działanie zawsze przynosi najtrwalsze i najlepsze efekty.
News        Wykorzystując  zasoby edukacyjne Regionalnego Centrum  Rozwoju Edukacji w Opolu, uczniowie klas V i VI mieli niebywałą okazję poznać niektóre zagadnienia naukowe z dziedziny optyki, astronomii, matematyki i robotyki. Dzieci poznały naturalne i sztuczne źródła światła. Dowiedziały się, jak powstaje tęcza, obserwowały powstanie pioruna w maszynie elektrostatycznej, podziwiały widowiskowy sposób tworzenia się wyładowań elektrycznych w kuli plazmowej. W pracowni „mathemetrum” uczniowie „łamali” głowy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-04-20

MEKSYKAŃSCY PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI

Tradycyjnie, w roku szkolnym 2016/2017 klasa VI przystąpiła do realizacji projektu wymiany korespondencji listowej ze szkołą z Meksyku.
News      Głównym celem tej współpracy zagranicznej jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Pisząc listy, uczniowie wymieniają informacje, zdjęcia i ciekawostki dotyczące życia codziennego, geografii, kultury i zwyczajów w swoich krajach.       W pierwszych listach, uczniowie starali się poznać i przedstawić swoje zainteresowania i ciekawostki dotyczące życia rodzinnego i szkolnego. W kolejnych korespondencjach opisywali najciekawsze miejsca obu krajów oraz zwyczaje i tradycje (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-04-19

PROJEKT ETWINNING „EASTER IN UK AND POLAND”

Od pewnego czasu projekty eTwinning na dobre zagościły w edukacji językowej naszej szkoły. W tym roku, również nie mogło zabraknąć przedsięwzięcia promującego współpracę szkół w Europie. W marcu nasza szkoła przystąpiła do projektu „Easter in UK and Poland”. W programie uczestniczyła klasa II naszej szkoły oraz ich rówieśnicy ze szkoły w Chelmsford z Anglii.
News Celem projektu było upowszechnianie tradycji i zwyczajów wielkanocnych naszych krajów, poszerzenie słownictwa związanego z Wielkanocą oraz rozwijanie kompetencji językowych. Wspólnie z naszym partnerem ustaliliśmy zadania związane z tym projektem.       Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku polskim i  angielskim, które zostały wysłane do Anglii. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu kart z symbolami wielkanocnymi. Dzieci ilustrowały symbole związane z tym świętem (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-04-19

Warsztaty wielkanocne

Dnia 11.04.2017r. odwiedzili Nas pracownicy Muzeum Ziemi Prudnickiej, aby przeprowadzić z dziećmi warsztaty wielkanocne.
News Zajęcia rozpoczęły się prelekcją na temat historii malowania jajek. Następnie każde dziecko otrzymało gipsowe jajeczka, które miały pomalować farbami akwarelowymi. Dzieci z zaangażowaniem i radością przystąpiły do pracy. Przedszkolaki zabrały swoje jajka do domu, żeby pokazać rodzicom swoje dzieło. Serdecznie dziękujemy za wizytę i mile spędzony czas.  Judyta Licznar (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-04-18

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY W PRZEDSZKOLU [Łąka Prudnicka]

Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki, koszyczki, palmy.
News Brały udział w Warsztatach Wielkanocnych. Poznawały  zwyczaje wielkanocne panujące w Polsce. Dnia 12 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca w przedszkolu. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie paczuszek ze świątecznymi prezentami. W tym radosnym dniu, również odbył się konkurs na „Wielkanocne jajo”. Dzieci swymi głosami wybrały zwycięzców: pierwsze miejsce  zdobyli Paulinka Tomczyk i Kacper Wojciechowski, drugie miejsce Mateuszek Piotrowski, trzecie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-04-17

Malowanie muzyki

Odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z uczniami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku w ramach realizowanego projektu.
News     Tym razem było to zajęcie muzyczno – słowne. Nasi starsi koledzy czytali biogramy sławnych kompozytorów – W. A. Mozarta, F. Chopina, L. v. Beethovena i P. Rubika, aby potem wspólnie z przedszkolakami bawić się w tworzenie swobodnych tekstów inspirowanych muzyką klasyczną, swobodnego ruchu do tej muzyki i w końcu w tworzenie swobodnej pracy plastycznej.       Dziękujemy Pani Agnieszce Budzyńskiej (opiekun uczniów CKZiU) i uczniom szkoły średniej z Prudnika za miłe spotkanie i wspólną zabawę.   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-04-13

Warsztaty wielkanocne [Łąka Prudnicka]

News „Pisanki, pisanki jajka malowane. Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek….” Żeby przybliżyć dzieciom zwyczaje Świąt Wielkanocnych, do przedszkola zaproszono pracowników Muzeum Ziemi Prudnickiej. Zaproszeni goście przygotowali dla dzieci dwie niespodzianki: - prelekcję na temat historii malowania jajek w różnych regionach naszego kraju, dzięki której dzieci pogłębiły swoją wiedzę o zwyczaju malowania jajek przed Świętami Wielkanocnymi - gipsowe jajeczka dla każdego dziecka, które z radością i wielkim przejęciem (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-04-13
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1321808