SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

KLASA PIĄTA ZNÓW NA KOPIE

Tradycją naszej klasy stały się coroczne piesze wycieczki na Kopę Biskupią. Tak też rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.
News W tym roku po raz pierwszy towarzyszył nam nowy uczeń, który dopiero co dołączył do naszej klasy. Mieliśmy okazję zaprezentować mu nie tylko piękno naszych gór, ale i piękno nas samych, bo okazywana sobie życzliwość, wsparcie i pomoc koleżeńska to stałe zalety uczniów tejże klasy. Pomocy również nie odmówili  rodzice, którzy licznie towarzyszyli dzieciom w pieszej wędrówce na szczyt góry, a później przy rozpalaniu ogniska i pieczeniu kiełbasek nad ogniem. Znaleźli się i tacy, co nie wstydzili się śpiewania (...)
Data: 2016-09-25

Aktor związany z Teatrem Laboratorium Grotowskiego – gościem …Actusa !

Członkowie zespołu Actus, w piątek, chwilę przed weekendem, mieli wyjątkową okazję spotkać się z Jerzym Kłosińskim – aktorem Teatru Drogi w Łodzi.
News       Nasi zapaleni do działań teatralnych uczniowie uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez doświadczonego aktora. Mieli też sposobność, jak to dzieci, pochwalić się tym, co robią i co planują robić w tym sezonie na zajęciach teatralnych.        Niewątpliwie zachwyciły, a może i nawet podbiły serce artysty, gdyż obiecał, że jeszcze z nimi w tym roku chce się spotkać.   opiekun zajęć teatralnych Małgorzata Żuk ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-231 (...)
Data: 2016-09-23

Jak powstaje chleb?

Jeszcze niedawno nasze babcie wypiekały w sobotnie wieczory piękne, pachnące chleby. Dziś dzieci coraz rzadziej obserwują wypiekanie chleba w domu. Żeby wrócić do tradycji postanowiliśmy samodzielnie przygotować ciasto drożdżowe i spróbować upiec chleb.
News Okazało się, że chleb wyszedł przepyszny. Wszyscy degustowali i zachwalali smak samodzielnie przygotowanego pieczywa.  Jak się dowiedziałam wiele dzieci wypróbuje przepis raz jeszcze w domu, aby zainspirować rodziców do wspólnego pieczenia. Nasza nauka przez pracę oraz doświadczanie, tworzenie i przeżywanie to główne założenia pedagogiki Celestyna Freineta, które przyniosły dzieciom wiele radości i cennej nauki. Małgorzata Zaworska Przepis na chleb klasy 3: 50 dag mąki ( wymieszać trzy rodzaje np. pszenna, żytnia i orkiszowa) 3 (...)
Data: 2016-09-23

Nauczycielka z Moszczanki w krajowym zarządzie Polskiego Stowarzyszenia Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta!

Nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem: „Innowacyjna szkoła naprzeciw wyzwaniom współczesności”.
News Wykłady, warsztaty, debaty,  przebiegały wokół paneli tematycznych związanych z problemami i wyzwaniami współczesnej oświaty. Dyskutowano o innowacyjności w oświacie, metodach aktywizujących, budowaniu edukacji „ku przyszłości”. Dużo uwagi poświęcono ekspresji teatralnej - formach, obrazach, klimatach i emocjach teatru ruchu. Pani Małgorzata Żuk, która poprowadziła warsztaty teatralne dla nauczycieli, zachwyciła i porwała swoją wizją teatru. Uczestnicy konferencji mieli również okazję obejrzeć i przeżyć spektakl pani (...)
Data: 2016-09-20

„PODAJ DALEJ... DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW

Pod takim hasłem, dnia 16.09.2016 roku odbyła sie w naszej szkole 23 edycja akcji "Sprzątanie świata - Polska". Jej celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
News NIE WYRZUCAJ! DAJ RZECZY DRUGIE ŻYCIE!             W organizacji tego dnia pomógł Samorząd Uczniowski, który specjalnie na tę okazję przygotował "Pchli targ". Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Za przysłowiową złotówkę można było kupić pluszaki, piórniki, zabawki, książeczki, figurki, gry planszowe, puzzle, płyty i wiele innych drobiazgów. Zostały one wcześniej zgromadzone dzięki wielkiej ofiarności rodziców, uczniów i przedszkolaków z naszego (...)
Data: 2016-09-18

W podziękowaniu za żniwne plony (Dożynki wiejskie Łąka Prudnicka 2016r)

4 września w Łące Prudnickiej odbyła się uroczystość dożynkowa. Wśród wielu punktów programu przewidziano występ przedszkolaków.
News Dzieci przebrane w barwne stroje ludowe (krakowskie) po uroczystej mszy świętej kroczyły w korowodzie dożynkowym na boisko wiejskie, gdzie na przygotowanej scenie prezentowały program artystyczny. Dzieci pięknie nauczyły się wierszy, których tematyka dotyczyła szacunku do chleba i ludzi pracujących, aby go wytworzyć. Zaśpiewały piosenkę „Mało nas” przywołując piekarza i młynarza. Na koniec występu przedszkolaki w podziękowaniu za plony zatańczyły tańce ludowe takie jak „Koziorajka” i „Trojak”. Serdecznie dziękujemy wszystkim (...)
Data: 2016-09-13

„Nie trzeba anielskich skrzydeł, by oderwać się od ziemi, wystarczą motyle…”

Tymi słowami Pani dyrektor Jolanta Brudniak powitała tegorocznych pierwszoklasistów, uczniów, rodziców, pracowników szkoły oraz wszystkich zebranych na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w Moszczance.
News Klasę pierwszą w tym roku rozpoczęło 10 uczniów gotowych do przeżywania wielkiej, szkolnej przygody, doświadczania i poznawania świata. Przedstawiona oferta tegorocznych zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych z pewnością obudzi w naszych uczniach pokłady nieograniczonych możliwości i skieruje ich na drogę sukcesu. Bogusława Hawron ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-229.html (...)
Data: 2016-09-04
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB