SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Zabawy z Marcem Czarodziejem [Łąka Prudnicka]

Wiosna tuż, tuż? jej oznaki obserwujemy codziennie? pierwsze kwiaty, nieśmiało wznoszącą się ku górze trawę i temperaturę, która zaczyna rozpieszczać wszystkie istoty żyjące na ziemi.
News     W związku z tym 16 marca w sali starszaków przedszkolaki miały okazję obejrzeć mini teatrzyk patyczkowy „Wiosenna przygoda” przygotowany przez panią Marzenę z grupy maluszków. Bohaterami teatrzyku był Marzec-Czarodziej, bałwanek, jaskółka, wiatr, dzieci: Kasia i Piotruś, słońce i pani Wiosna.  Dzieci z uwagą śledziły losy bohaterów, biły brawo patyczkowym kukiełkom i chętnie opowiadały na zadawane im pytania dotyczące przedstawienia. Dowiedziały się, lub utrwaliły, że na następną zimę będą musiały poczekać (...)
Data: 2017-03-20

Przedszkolaki ze Sztuką na Ty

Już po raz szósty w przedszkolu w Moszczance obchodzony był Tydzień Sztuki. Przez pięć dni dzieci miały możliwość obcowania z wielką sztuką.
News Każdego dnia  królowała inna dziedzina. Poniedziałek – to dzień literatury. Dzieci zostały zaproszone do prostokątnego kraju, w którym mieściły się trzy miasteczka. Pierwsze miało kształt zielonego koła i zamieszkiwały tam wszystkie postacie z bajek. Drugie – w kształcie niebieskiego trójkąta  to miejscowość - Wiersz, w którym byli wszyscy bohaterowie wierszy dla dzieci. Mieszkańcy trzeciego miasteczka o kształcie kwadratu w kolorze  czerwonym to postacie z opowiadań. Dzieci poznawały obywateli miast wraz z Prozalią (...)
Data: 2017-03-14

?Wesołe teatrzyki dla maluchów?

I znów niespodzianka!
News      Starszaki dumne z sukcesu jaki odniosły, i jaką radość sprawiły młodszym kolegom, przygotowały kolejny teatrzyk pt. „Lusterko”. Tym razem opowiedziały o tym, jak to lusterko „zdenerwowało się” na kapryśne strojnisie. Śmiechu było co niemiara, no i oczywiście gromkie brawa. Hura, będą z nas może w przyszłości aktorzy.  Mamy jeszcze coś w zanadrzu……ale o tym ci…… E. Pelczar (...)
Data: 2017-03-13

?Wesołe teatrzyki dla maluchów?

Grupa starszaków postanowiła zrobić maluchom niespodziankę i przygotowała dla nich wesoły teatrzyk pt. ?Kolorowe kredki?.
News

Mali aktorzy wcielili się w rolę kredek. Opowiedziały młodszym kolegom, o tym, że najlepiej jest używać jasnych, kolorowych kredek, bo wówczas obrazek jest wesoły i kolorowy. Po inscenizacji zaprosiły młodszych kolegów do wspólnego tańca. Przyjemnie było patrzeć, jak maluszki żywo reagowały na niektóre złe scenki. Starszaki były dumne, że mogły sprawić tyle radości młodszym kolegom.

E. Pelczar
Data: 2017-03-13

NIECODZIENNY GOŚĆ W KLASIE III

W piątek uczniowie klasy 3 gościli w swojej klasie pana Pawła Kozakiewicza, byłego ucznia naszej szkoły.
News Obecnie pan Paweł Kozakiewicz mieszka w Krakowie i zajmuje się m. in. pisaniem książek dla dzieci. To człowiek bardzo ciekawy, otwarty, z wieloma pasjami. Podczas warsztatów,  uczniowie mieli okazję poznać bohaterów jego książki pt. „ Piękny Jas z Doliny Dunajca”. Poznali przygody Bryndzy podhalańskiej, Obwarzanka krakowskiego oraz wielu innych bohaterów o przezabawnych nazwach.  Dzieci otrzymały teczki z ilustracjami bohaterów, a następnie odbył się konkurs plastyczny na najładniejszą ilustrację. Konkurs wygrała Oliwia Pelczar, (...)
Data: 2017-03-12

Jak przedszkolaki wiosny szukały (Łąka Prudnicka)

2 marca przedszkolaki z grupy maluchów wyruszyły na krótką wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.
News      Motywacją było pięknie świecące słońce i wesoły nastrój od rana. Dzieci z wypiekami na twarzy i wielkim przejęciem rozglądały się na wszystkie strony, każdy chciał pierwszy dostrzec najmniejszą zmianę w przyrodzie. Jakież było zadowolenie wszystkich, gdy nieopodal w sąsiednim ogrodzie zauważyliśmy nieśmiało wyglądające z ziemi krokusy, dalej w innym ogródku kępki pięknych przebiśniegów i malutką nieśmiałą stokrotkę wznoszącą swą główkę ku pierwszym promieniom słońca. Dzieci były bardzo zadowolone z odbytej (...)
Data: 2017-03-06
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB