Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Przedszkolaki dobre serduszka mają, więc Ziemi pomagają – Sprzątanie Świata 2018

Przedszkolaki z Moszczanki w dniu 20.09.2018 r. sprzątały świat.
News Tego dnia w przedszkolu przeprowadzono zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o środowisko. Panie nauczycielki szczególną uwagę przedszkolaków zwróciły na segregowanie odpadów i recykling.  Dzieci bardzo chętnie brały udział w rozmowie, odpowiadały na zadane pytania.  Maluszki i starszaki poznały kolory pojemników na posortowane odpady, dowiedziały się czym jest recykling. Główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym czuwały panie dbając (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-23

Dzień Przedszkolaka 20.09.2018 r. [Łąka Prudnicka]

News „Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w Polsce od 2013 roku. Jest to święto, które ma na celu popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne oraz integrację przedszkoli i środowisk. W tym dniu była piękna pogoda, która sprzyjała świętowaniu w naszym ogrodzie przedszkolnym. Po wysłuchaniu hymnu przedszkolaka, dzieci „rozruszały” się w wielu zabawach integracyjnych , przyozdabiając (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-23

Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice Od 1 października 2018 r. firma przewozowa dostosuje rozkład jazdy do potrzeb naszej szkoły: wyjazd z Prudnika 715 odwóz z Moszczanki 1530 Pozostajemy zatem przy obecnym harmonogramie dzwonków.

Jolanta Brudniak

 

Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-23

Spotkanie z absolwentką naszej szkoły panią Patrycją Cieślą

21 września klasa VIII gościła na zajęciach panią Patrycję Cieślę, uczennicę Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie – Koźlu.
News Spotkanie odbyło się w ramach działań związanych z doradztwem zawodowym i było okazję do poznania wielu zawodów, które ma w ofercie ta szkoła.  Uczniowie z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w informacje przekazywane przez naszą absolwentkę  i zadawali pytania dotyczące funkcjonowania tej szkoły, praktyk na statkach oraz umundurowania. Oto ich relacje po tym spotkaniu: Siostra naszej koleżanki, Patrycja opowiadała nam o zajęciach szkolnych i pozaszkolnych, atrakcjach i przygodach na różnych szkoleniach.(…) Bardzo nam się podobało (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-22

Przedszkolaki zdobyły Kopę

Wszystko rozpoczęło się rankiem dnia 19 września. Grupa 5-latków i 6-latków wraz z rodzicami i opiekunami punktualnie o godzinie 9.00 spotkała się pod ośrodkiem wczasowym Ziemowit w Jarnołtówku, aby stamtąd wyruszyć żółtym szlakiem na najwyższy szczyt województwa opolskiego - Kopę Biskupią.
News Pogoda dopisała. Słońce towarzyszyło nam przez cały czas wędrówki. Przejrzystość powietrza była dobra, co pozwoliło nam - dorosłym, a przede wszystkim dzieciom, które w zachwycający sposób wyrażały swoje emocje, podziwiać piękny krajobraz Gór Opawskich. Górskie wycieczki wymagają wysiłku fizycznego, czasem potu, a czasem chwilowego zwątpienia w sens tego wysiłku, ale pokonanie trudności daje zadowolenie i wzmacnia samoocenę. I to, mam nadzieję, przeżyły nasze przedszkolaki. Były momenty, że dopytywały się „czy daleko jeszcze”, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-20

Sukces plastyczny naszej uczennicy

Patrycja Kwiatkowska uczennica klasy 2 zajęła II miejsce w konkursie plastycznym pt. „Moja Europa. Postaci z bajek europejskich”.
News

Prace plastyczne oceniane były przez artystów plastyków z Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Organizatorem kunkursu była Pani Danuta Jazłowiecka - Posłanka do Parlamentu Europejskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Zaworska  
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-13

Spotkanie pełne niespodzianek [ŁĄKA PRUDNICKA]

W naszym przedszkolu zawitał niesamowity gość, była to pani Małgorzata Żółtaszek, autorka wielu pu-blikacji dla dzieci, która przyjechała z Wrocławia na zaproszenie pani Magdy Grzywacz, pracownika biblioteki WDK oraz Prudnickiej Biblioteki Miejskiej, a także członka DKK (dyskusyjnego klubu książki).
News Spotkanie to przepełnione było wieloma niespodziankami, twórczymi i radosnymi działaniami dzieci wspieranymi przez panią Małgosię. Dzieci z radością brały udział w tworzeniu książki przy użyciu nowoczesnej technologii komputerowej - komputer dziecięcy z różnymi odgłosami. Przedstawiły też opowiadanie pani Małgosi pt. „Jak Anitce uciekły zabawki”, uczestniczyły w przygotowanych przez Nią zabawach ruchowych przy muzyce. Dzieci podziękowały pani Małgosi za bardzo miły i pełen radosnych emocji wręczając bukiecik i dyplom „Przyjaciel Przedszkola” (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-13

Nowe sukcesy na dobry początek

Nowy rok szkolny 2018/19 rozpoczął się w tym roku bardzo optymistycznie.
News W swoim przemówieniu, Pani Dyrektor Jolanta Brudniak, poinformowała o sukcesach naszych uczniów w konkursach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. W ciekawie przygotowanej scenografii znalazły się słowa Arnolda Schwarzeneggera, które często przywoływała w swej wypowiedzi Dyrektor Szkoły: „Nie możesz wspiąć się na drabinę sukcesu.. trzymając ręce w kieszeni”.             Życząc wielu sukcesów, ale i wytrwałości w nowym, pełnym edukacyjnych wyzwań i zmian -roku szkolnym, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-09-05
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1808495