SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

"W karnawale same bale…”

Tak też w naszym przedszkolu 08.02.2017r. odbył się bal karnawałowy. Od rana w sali pojawiały się dzieci przebrane za różne postacie tj. królewny, rycerze, piraci, policjanci, indianie, zakonnice, złodzieje i przeróżne postacie z bajek, które ciężko było zliczyć i wymienić.
News   W pierwszej kolejności zostały wykonane zdjęcia grupowe. Następnie dzieci zaprezentowały swoje przebrania przechodząc przez tzw. ,,dywan”, co sprawiło im wiele radości. Po tym pokazie rozpoczął się bal karnawałowy. Dzieci bawiły się, tańczyły przy muzyce przygotowanej przez nauczycieli, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. W przerwach, między tańcami, odbywały się różne konkursy m.in. wyścig samochodami, taniec z balonem, taniec na gazecie. Nie obeszło się również bez zabawy w "krzesełka” i oczywiście "pociąg” wokół (...)
Data: 2017-02-13

„Bardzo kocham moich Dziadków. W moim sercu zawsze są”. Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu [Łąka Prudnicka]

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.
News      Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości, przez swe wnuczęta. W naszym przedszkolu w obecnym roku szkolnym uroczyste spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka przebiegło w cudownej atmosferze, pełnej wzruszeń i radości.       Licznie przybywający goście do WDK w Łące Prudnickiej, zajęli miejsca na widowni i z niecierpliwością czekali na występy swoich wnucząt. Na twarzach przedszkolaków widać było ogromną radość i zupienie.       (...)
Data: 2017-02-12

JAK KARNAWAŁ, TO KARNAWAŁ…

News    Karnawał, to czas wróżek, księżniczek, dzielnych rycerzy oraz superbohaterów. Dziś, podczas zabawy karnawałowej klas I – III wszyscy gościli w naszej szkole. Słodki poczęstunek w klasach oraz dobry humor dopełniły całości. Zabawę uważamy za udaną!    Dziękujemy wolontariuszom Samorządu Uczniowskiego: Asi Bandurowskiej, Jesice Jędrzejczak, Magdzie Żabskiej, Tomkowi Białopotockiemu, Adamowi Dziwiszowi, Meli Bolibrzuch za pomoc w organizacji zabawy karnawałowej.   ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http (...)
Data: 2017-02-10

KONKURS JĘZYKOWY „THE MASTER OF SPELLING”

To już III edycja konkursu językowego „The Master of Spelling”, który odbywa się w naszej szkole.
News Wydarzenie miało miejsce 8 lutego 2017 r.  Konkurencja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych, klasy II – III oraz klasy IV – VI. Konkurs miał na celu: doskonalić umiejętność literowania w języku angielskim, rozwijać zainteresowania językiem angielskim oraz motywować uczniów do zdrowego współzawodnictwa. Tytuł „The Master of Spelling 2017” zdobył uczeń klasy III Michał Marut oraz uczeń klasy V Tymon Rojek. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Laureaci otrzymali dyplomy „Mistrza (...)
Data: 2017-02-09

„Czy wam nie przyszło nigdy do głowy, że śnieg powinien być kolorowy…?”

„Właściwie, to śnieg wcale nie jest biały… Mieni się w słońcu jak różnobarwne iskierki, diamenty…”.
News Do takiego wniosku doszli uczniowie klasy II szalejąc na  białym(?) puchu. Śnieg wąchano, podrzucano, deptano, uklepywano, toczono z niego kulki- wszystko po to, aby jak najlepiej poznać jego właściwości. A potem- praca z fiszką i zadania dotyczące  cech i właściwości śniegu, doświadczenie z wpływem soli na szybkość topnienia śniegu, a także ocena jego czystości po roztopieniu. Ale jak mogłoby zabraknąć ekspresji twórczej…? Powstały prace plastyczne- zimowe krajobrazy inspirowane zaśnieżoną Moszczanką: bajeczne i koronkowe.  Powstały (...)
Data: 2017-02-09

„ŁYŻWY+LODOWISKO=ZABAWA”

2 lutego uczniowie klas IV-VI po raz kolejny wzięli udział w projekcie „Łyżwy + Lodowisko =Zabawa”
News Pod czujnym okiem instruktorów uczyli się i doskonalili swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Chwile spędzone na opolskim lodowisku dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń, a zarazem były propozycją spędzania wolnego czasu aktywnie i zdrowo. M. Tuz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-264.html (...)
Data: 2017-02-06

Przeżyjmy to jeszcze raz

CZAR ŚWIĘTOJAŃSKIEJ NOCY CZASEM NA ZDROWIE

W karnawale zawsze jest wesoło – podróż do Krainy Lodu [Łąka Prudnicka]

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.
News Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się zimowe postacie, dzieci  również przebrane były za bohaterów znanych bajek,  w salach przedszkolnych można było spotkać bałwanki, Elzę, Annę, Panią Zimę, pingwinki, piratów,  Spider-Mana, itp. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego (...)
Data: 2017-02-05
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB