SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

MODELINOWE CUDEŃKA … czyli konferencja dziecięca przygotowana przez Joasię Bandurowską i Oliwię Niesłuchowską

Trudno wydarzenie to opisać w kilku słowach. Ci, którzy na nim byli mogli podziwiać niezwykłą pasję uczennic z klasy piątej, do których w ostatniej chwili dołączyła Kinga Żurakowska z klasy czwartej.
News Dziewczyny naprawdę mają talent! Uczestnicy konferencji podziwiali ich piękne prace na wystawce, aby podczas warsztatów doświadczyć na sobie radość tworzenia małych form plastycznych. Miłą niespodzianką był krótkometrażowy film przygotowany przez Asię i Oliwię. Dziewczynki nagrały  swoje kreatywne zabawy z modeliną na telefonie, a następnie wrzuciły filmik na stronę internetową. Kto zechce może je tam obejrzeć. Podaję kilka adresów: https://www.youtube.com/watch?v=tOO2Xlh0n1g https://www.youtube.com/watch?v=PmNfkzRwJEI https (...)
Data: 2016-02-03

Karnawałowe szaleństwo z Tygryskiem

Radosna wrzawa i wspaniały korowód przebierańców otworzył w tym roku karnawałowy bal kostiumowy.
News W tanecznej grupie bawiły się ze sobą postacie z bajek, bohaterowie filmów, przesympatyczne zwierzątka i nieokreślone do końca istoty (rzeczy?), jak np. tajemniczy, ogromny telewizor (brawa dla Tymona Rojka). Po sukcesie „Gwiezdnych wojen”, po parkiecie sunął w tanecznym rytmie niejeden lord Darth Vader, obowiązkowo z mieczem świetlnym. Zabawie towarzyszyły konkursy ruchowe i sprawnościowe. Bohaterem imprezy był Tygrysek, który tańczył z dziećmi i kibicował im w konkursach i zabawach. Zabawa karnawałowa była miłym, roztańczonym, bajkowym akcentem (...)
Data: 2016-02-01

Wejdź w tajemniczy świat dźwięków i przebudź się do życia!

To już czwarte spotkanie w ramach projektu – „Muzyczna droga do szczęścia”. Bardzo ciekawie opisali to wydarzenie uczniowie z klasy czwartej: Dawid Łukaszewicz, Tymek Nowak, Wiktor Leśniak i Tymon Rojek.
News „Pewnego pięknego dnia, w magicznej szkole w Moszczance odbył się kolejny koncert. Dźwięki unosiły się niczym płatki śniegu na wietrze. W klasach słychać było tajemniczy rytm, który przypominał bicie serca. Tę muzykę czuł każdy na świecie i w kosmosie. Wydobywała się ona z instrumentów rodziny Stonogów. Każdy po koncercie czuł miłość, szacunek i szczęście. Nawet najtwardszy człowiek nie mógł jej się oprzeć. Po koncercie stworzyliśmy magiczny pociąg do cywilizacji szczęścia, a radość zagościła w całej szkole.”   Fajni, (...)
Data: 2016-02-01

Wojewódzki Konkurs Polonistyczny szkół podstawowych - etap gminny

Styczeń w naszej gminie był gorącym okresem konkursowym, podczas którego rozstrzygały się losy najbardziej utalentowanych uczniów siedmiu szkół podstawowych gminy Prudnik.
News Dobiegła już końca seria tegorocznych konkursów przedmiotowych. Jako ostatni na tym etapie miał miejsce Wojewódzki Konkurs Polonistyczny szkół podstawowych, w którym wzięli udział, uznani przez szkolne komisje, najlepsi z języka polskiego (ze wszystkich siedmiu placówek). Naszą szkołę reprezentowała Hania Stocka, która w tym konkursie zajęła … II miejsce! Hania zachwyciła komisję konkursową treścią i formą opisu wybranej przez siebie pory roku. Jej praca pisemna w części ,,Wypracowanie”, jako jedyna wśród (...)
Data: 2016-01-30

W KRAINIE LEGO - Wycieczka do Wrocławia na wystawę klocków LEGO

28 stycznia klasa V uczestniczyła w niezwykłym wyjeździe. Odwiedziła największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO.
News Miejsce tego wydarzenia również zachwycało, gdyż uczniowie doświadczali tej niezwyklej przygody na terenie Stadionu Wrocław. Rozmach wystawy i ilość zgromadzonych budowli wprawiły uczestników w zachwyt i niedowierzanie. Ogromne wrażenie wywołały makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami, makieta lotniska z kilkunastoma reprodukcjami samolotów, makieta miasteczka westernowego, niezwykle barwny lunapark i wiele równie pięknych i znanych miejsc z różnych stron świata. Strefa z zaprogramowanymi robotami reagującymi na ruch była prawdziwym rajem (...)

Pasjonatka przyrody

13 stycznia odbył się w Prudniku XIII Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy na etapie miejsko - gminnym. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. VI- Kinga Dynarowicz.
News Dziewczynka zajęła V miejsce, co przyjęliśmy z dużą satysfakcją i radością. Konkurs oceniony został przez grono nauczycieli jako dość trudny z uwagi na złożoność pytań z zakresu fizyki, geografii, a nawet matematyki. Należało wykazać się przede wszystkim logicznym myśleniem, czytaniem wykresów, tabel i rysunków schematycznych, umiejętnością rozwiązywania zadań złożonych, dużą wnikliwością przy czytaniu tekstów przyrodniczych.               Kinga, serdecznie Ci gratulujemy! E. Bury (...)

Dzień Babci i Dziadka [Łąka Prudnicka]

News       Dnia 21. 01. 2016 r., w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się w Wiejskim Domku Kultury w Łące Prudnickiej. Zaproszeni goście podziwiali występy grupy „Kasztanków” oraz „Słoneczek”. Dzieci dla swych ukochanych Dziadków i Babć  śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły ludowe tańce takie jak: „Trojak” , „Polka”. Wnuczęta za wspaniałe widowisko otrzymały gromkie brawa. Po części oficjalnej dziadkowie wraz ze swymi pociechami udali się na (...)

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA