Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym

W dniu 19.06.2017r został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Osobliwości przyrodnicze w obiektywie”, na który zostałem zaproszony.
News       Gdy dojechaliśmy na miejsce, zaprowadzono nas do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie czekał na nas poczęstunek. O godz. 9.30 każdy uczestnik konkursu musiał się zarejestrować. Potem uczestniczyłem w bardzo ciekawym wykładzie na temat kwiatów, który przeprowadził pan dr Andrzej Boczarowski- paleontolog, geolog, muzeolog, jeden z twórców Parku w Krasiejowie. Po zakończonym wykładzie nadszedł długo oczekiwany moment wręczenia nagród. Zdobyłem wyróżnienie. Radość była tym większa, że wpłynęło ponad 200 prac (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-22

Sielsko, anielsko u Państwa Giemzików…

Ostatnia wycieczka klasy II odbyła się do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Giemzików. Wycieczka, jak wiadomo, powinna mieć wiele zadań i walorów edukacyjnych. Nasze wyjście w plener miało na celu zapoznanie uczniów ze zwierzętami żyjącymi w wodzie i nad wodą.
News    Dzieci obserwowały ryby na łowisku w Moszczance i doskonale umiały wskazać cechy tych zwierząt, które są przystosowaniem do środowiska wodnego.     Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym, zabawa i grillowana kiełbaska miały być ukoronowaniem naszej wyprawy. Niezwykle gościnni Państwo Giemzikowie  przygotowali  dla dzieci teren zabaw, poczęstunek, pozwolili na korzystanie ze wszystkich atrakcji  ośrodka.        Bardzo dziękujemy za zaproszenie, serdeczność i  gościnność  Pani Iwony i Wojciecha (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-22

CO NOWEGO W ENERGYLANDII?

Od ostatniego pobytu w Energylandii w roku 2015 wiele się zmieniło i dobudowało. Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy VI i V, którzy 20 czerwca ponownie odwiedzili to magiczne miejsce w Zatorze.
News I tym razem uczestnicy wycieczki mogli korzystać z atrakcji dostępnych we wszystkich strefach: dziecięcej, familijnej, a nawet ekstremalnej. Jeździli na  karuzelach, samochodzikach i kolejkach górskich. Dużym przeżyciem okazały się filmy w kinie 7D. Uczniowie odwiedzili wioskę wikingów, która była wspaniałą lekcją historii tych walecznych wojów.  W wiosce szwajcarskiej mogli niemalże poczuć zapach alpejskich łąk i poznać kulturę tego kraju. Znaleźli się i tacy śmiałkowie, dla których roller-coastery, czy inne atrakcje strefy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-21

Wakacje tuż, tuż…

Uczniowie klasy III w ostatnie dni nauki szkolnej, na zaproszenie Państwa Kuffel wybrali się do Ośrodka Szkoleniowo – Wypoczynkowego „Mieszko” w Pokrzywnej.
News Kolacja na świeżym powietrzu smakowała wszystkim, następnie była moc zabaw, a zaraz po nich  zakwaterowanie się w pokojach i cisza nocna. Poranne śniadanie też było inne niż zwykle, bo wspólne. Była to szczególna wycieczka, bo pożegnalna. Uczniowie żegnali swoją wychowawczynię, ale również żegnali pewien etap: I etap edukacyjny. Po wakacjach będą starsi i dojrzalsi i rozpoczną II etap edukacyjny, który będzie równie ciekawy, pełen wyzwań, doświadczeń i radości. Powodzenia! Małgorzata Zaworska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-21

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2017

W wyniku przeprowadzonych wyborów w dniu 14.06.2017r. wybrany został skład nowego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018.
News W skład nowego zarządu SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO  wchodzą: -   Joanna Bandurowska    - Przewodnicząca SU -   Szymon Augustyn          - Zastępca przewodniczącej SU -   Szymon Sadło                 - Skarbnik   Członkowie SU: -   Laura Malinowska -   Melania Bolibrzuch -   Łucja Stonoga -   Marta Pawka   Opiekun Samorządu Uczniowskiego: -   Bożena (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-17

PROJEKT EUROPEJSKI „CALENDARS CUSTOMS AND TRADITIONS”

W lutym uczniowie klasy VI przystąpili do realizacji projektu „CALENDARS CUSTOMS AND TRADITIONS” w ramach międzynarodowego programu eTwinning. Projekt prowadzony był od lutego do czerwca ze szkołami ze Słowacji, Serbii, Rumunii, Republiki Macedonii i Turcji.
News Ideą przewodnią tego przedsięwzięcia było poznanie tradycji i obrzędów krajów partnerskich z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-technologicznych. Projekt realizowany był na zajęciach języka angielskiego i zajęciach informatycznych. Pod czujnym okiem nauczycieli uczniowie przygotowywali kolejne kartki wirtualnego kalendarza, na których prezentowali tradycje i obrzędy swojego kraju, regionu i miejscowości. Nie mogło zabraknąć prezentacji poszczególnych klas i działań podejmowanych w naszych placówkach. Wśród wypracowanych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-17

WSPÓŁCZESNY AUTORYTET... drogowskazem wartości czy zagrożeń?

News Dnia 14.06.2017 roku, w naszej szkole odbyła się debata szkolna, podczas której poruszono problem zatracenia umiejętności odróżnienia autorytetów od pseudo - autorytetów we współczesnym świecie. Zapraszam do fotorelacji z tego wydarzenia.  Alicja Niedbalska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-16

KOLEJNE TROFEUM TEATRALNE DLA „ACTUSA”

Grupa teatralna „Actus” podczas XIV Małych Konfrontacji Teatralnych o statuetkę „Czarodziejskiej Lampy Alladyna” wystawiła sztukę „Sny Melpomeny” w reżyserii Małgorzaty Żuk.
News

    Spektakl został nagrodzony statuetką „Czarodziejskiej Lampy Alladyna”.

Kamil Mykita, odtwórca roli Archimedesa, otrzymał dyplom za wyróżniającą się grę aktorską. Wielkie gratulacje!!!
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-16

Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1396850