Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Szekspiromaniacy do pracy!

Już wkrótce w naszej szkole odbędą się Małe Konfrontacje Szekspirowskie, do których intensywnie przygotowują się uczestnicy projektu ,, Mamy świra na punkcie Szekspira”.
News

Castingi na odtwórców bohaterów Szekspirowskich już za nami. Do ról wybrani zostali uczniowie, którzy w opinii Klasowych Komisj Artystycznych najlepiej wypadli w przesłuchaniach. Na scenie letniej reżyserzy i aktorzy podczas intensywnej pracy.

Małgorzata Żuk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

ŚWIĘTO NASZYCH MAM

News 26 maja to dzień, o którym pamiętają wszystkie dzieci -  to Dzień Matki. Uczniowie klasy 2 uczcili to święto już dziś - 24 maja, zapraszając mamy na słodki poczęstunek. Były też prezentacje literackie, portrety mam, na których szukały swojej podobizny oraz wspólne pisanie swobodnych tekstów. Było wiele radości i wzruszenia, w sympatycznej i miłej atmosferze.                                                                                                           Małgorzata (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

KLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY

News

Krzysztof Trybel zwycięzcą Klasowego Konkursu Matematycznego i to właśnie on będzie reprezentował klasę 2 na Gminnym Konkursie Matematycznym w Prudniku.

Miejsce II zdobyła Maja Giemzik, a III Agata Osiecka. Życzymy dalszych sukcesów!

Małgorzata Zaworska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

News

W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Prudniku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny uczniów klas II i III. Krzysztof Trybel uczeń klasy II zajął w tym konkursie III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Zaworska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI Z TURCJI I WŁOCH

W kwietniu klasa IV i V nawiązała kontakt z rówieśnikami z dwóch szkół: z Turcji oraz Włoch. Założeniem przedsięwzięcia było szlifowanie języka angielskiego poprzez indywidualną korespondencję. Na początku współpracy każdy z uczniów wybrał swojego bliźniaka korespondencyjnego i w pierwszym liście opisał swoją osobę, rodzinę, upodobania i ciekawostki dotyczące najbliższego środowiska. Do listów dzieci dołączyły rysunki, zdjęcia, a nawet drobne upominki.
News Już po otrzymaniu pierwszej korespondencji uczestnicy projektu odkryli, że język, którego uczą się w szkole daje wiele możliwości. Od włoskich kolegów dowiedzieli się, że Ci mieszkają w dwóch miasteczkach Laterina i Ponticino, zaś tureccy uczniowie pochodzą z miasteczka o nazwie Zonguldak. Informacje te zainspirowały uczniów, aby sprawdzić na mapie, gdzie znajdują się te miejsca i jak daleko są oddalone od Moszczanki. Tego typu współpraca pozwala rozwijać umiejętności uczniów w wielu obszarach. Dzieci poszerzają wiedzę na temat (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-24

XIII Małe Konfrontacje Teatralne przyniosły Actusowi… d u ż o szczęścia

Grupa teatralna ,,Actus” w składzie: Hanna Stocka, Agnieszka Matuszak, Laura Malinowska, Sara Olejnik, Kinga Żurakowska, Oliwia Niesłuchowska, Iwona Krupa, Marta Włodarczyk, Lena Tabaka, Martyna Darowska, Maja Szkwarek, Zuzanna Dańko - zdobyła I Nagrodę w XIII Małych Konfrontacjach Teatralnych w Prudniku.
News         O „Czarodziejską Lampę Alladyna 2016” w maju tego roku zabiegało aż sześć formacji teatralnych z naszej gminy. Piękna i wymarzona przez dzieci statuetka, w dowód uznania za autorski repertuar, interpretację i technikę wykonania, kreatywną scenografię oraz wyraz artystyczny widowiska, trafiła do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego za spektakl „Teatr jest cool” w reż. Małgorzaty Żuk.         Jury konkursu, na czele z przewodniczącą panią Beatą Puzia z Centrum Kultury w Głuchołazach, dodatkowo (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-22

Książka marzeń, czyli co warto przeczytać

20 maja w Publicznym Gimnazjum nr 1w Prudniku, w ramach podsumowań działań czytelniczych w szkołach naszej gminy, odbyła się impreza pod hasłem „Książki naszych marzeń”.
News        Reprezentanci szkół podczas tej uroczystości prezentowali wybraną przez siebie jedną książkę, która dzięki ministerialnemu programowi trafiła (wraz z dziesiątkami innych książek) na półkę biblioteczną ich szkoły.       Ulubioną książką naszych uczniów okazało się "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki. To na jego temat Emilka Furgała, Asia Bandurowska i Amelia Sitek, uczennice klasy piątej, przygotowały autorską prezentację multimedialną i miały okazję przedstawić (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-21

II Miejsce Świerszczyków spod Kopy

News        Po raz drugi w tym roku szkolnym przedszkolny zespół muzyczny z Moszczanki zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki „Złota Nutka”, organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury w Prudniku. Nasz zespół w składzie: Patrycja Kwiatkowska, Martynka Darowska, Kamilka Żabska, Zuzanka Dańko, Zuzanka Bolibrzuch, Maja Czarnobrewa zaprezentował dwie piosenki: „Mały człowiek” i „Panie Janie”. Gratulujemy. Edyta Worożańska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-05-21
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 897752