Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  AEROBIK POD CHMURKĄ

A teraz czas na trochę ruchu... W ramach projektu LOWE (Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji) w naszej szkole rozpoczęły się warsztaty z aerobicu dla mieszkańców Gminy Prudnik. Odbywają się one dwa razy w tygodniu i cieszą ogromnym zainteresowaniem. Mając na uwadze przede wszystkim troskę o ćwiczącego, o jego sprawność i zdrowie w programie chciałabym, aby aktywność fizyczna była podejmowana świadomie,dobrowolnie i z entuzjazmem. Tak, aby można było zaspokoić wszystkie potrzeby ruchowe uczestników. Głównymi założeniami programu są: obcowanie z muzyką, ruchem i tańcem. Dzięki temu kształtujemy i wyrabiamy w sobie poczucie rytmu, słuchu, swodobę ruchów (...)
Ruch to zdrowie:) Kolejnych kilka zajęć w ramach LOWE z aerobicu dostarczyło nam trochę zdrowia. Dzięki ćwiczeniom tego typu poprawiamy ogólną kondycje naszego organizmu.Nie wspominając o dawce dobrego humoru, lepszego samopoczucia i endofin czyli hormonu szczęścia. Same korzyści. Samo zdrowie. Do zobaczenia
Wiecie co to? Aerobik(ang. aerobics z gr. aér, aéros - powietrze + bíos - życie) –systemtreninguopartego na intensywnej wymianietlenowej. Opracowany przezKennetha Coopera, konsultanta programu sprawnościowego amerykańskich kosmonautów. Wszystkie formy ruchu, podczas których zwiększa się wymiana tlenowa w organizmie nazywamy aerobowymi. Właśnie takie ćwiczenia do muzyki, z różną intensywność proponuję moim uczestnikom w ramach projektu LOWE. Ćwiczenia o charakterze aerobowymwzmacniają płuca i serce, pomagają obniżyć poziomcholesterolu, zapobiegającukrzycyinadciśnieniui zwiększają wydolność (...)
AEROBIC POD CHMURKĄ Podsumowując warsztaty z aerobicu w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji dla mieszkańców Gminy Prudnik przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczanka można stwierdzić iż wszystkie potrzeby ruchowe uczestników podejmowane były świadomie, dobrowolnie i z entuzjazmem. Z każdymi następnymi ćwiczeniami widać było większy zakres ruchu, więcej możliwości i poprawę ogólnej kondycji organizmu. Muzyka była bardzo ważnym elementem. Twórczo oddziaływała na psychikę i całe ciało człowieka. Poprzez taniec połączony z ćwiczeniami różnego typu wyrobiliśmy w sobie lepsze poczucie rytmu, swobodę i płynność ruchu. Wzmocniliśmy poszczególne (...)

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4480558