Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  KURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

2 marca 2021 roku rozpoczęły się warsztaty z języka z niemieckiego. W zajęciach uczestniczy dziesięć osób dorosłych zamieszkujących gminę Prudnik. Tak jak mówi powiedzenie, że nie ważny jest wiek, lecz chęć zdobycia nowych umiejętności i poszerzania wiedzy. Zatem można uczyć się i doskonalić językowo wszędzie i o każdej porze. Przez pierwszy tydzień uczestnicy warsztatów zdobyli wiedzę, która pozwoli im na komunikację w takich sytuacjach jak: w restauracji, w hotelu, na dworcu itp. Najważniejszą jednak umiejętnością jest reagowanie na zadawane pytania i możliwość poznania drugiej osoby. Formy przedstawiania się i opowiadania o swoich zainteresowaniach nie są dla uczestników (...)
2 tydzień warsztatów rozpoczął się również w sposób niezwykle ciekawy i interesujący dla uczestników. Po wzajemnym poznaniu się i po zdobyciu wiedzy i umiejętności służącej do sprawnej komunikacji na własny temat, uczestnicy warsztatów poznali podstawowe formy gramatyczne oraz nauczyli się w jaki sposób budować zdania w języku niemieckim. Uczyli odmieniać się podstawowe czasowniki regularne i budowali poprawnie zdania. Po zagraniu scenki w restauracji i zamówienie na podstawie karty dań posiłku, zmagali się z rodzajnikami, które w języku niemieckim stanowią nieodzowną część. Następnie bawili się i poznawali liczebniki główne i porządkowe, które (...)
Już minął miesiąc warsztatów z języka niemieckiego w niezwykle miłej atmosferze i podsumowaniu tego, czego nauczyli się uczestnicy do tej pory. Zdobyli wiedzę aby móc w sposób komunikatywny na poziomie podstawowym reagować na zadawane pytania. Jest to wiedza z różnych dziedzin, z którymi borykamy się w życiu codziennym. Podsumowując ten czas spędzony w naszym gronie, mogę stwierdzić, iż moi uczniowie potrafią sprawnie opisać siebie i swoje zainteresowania oraz potrafią zapytać drugą osobę o to samo. Po poznaniu się, przyszedł czas na gramatykę, z którą bawiliśmy się za pomocą gier i quizów. Nawet der, die, das nie sprawiają problemów uczestnikom kursu (...)
Kursanci potrafią określić czas i godzinę. Opisują w sposób swobodny swoją rodzinę i opowiadają o swoich znajomych. Cechy charakteru, osobowość i wygląd jest dla nich znanym tematem. Potrafią opisać kolegę lub koleżankę z ławki i rozmawiają swobodnie o swoich zainteresowaniach i obowiązkach domowych. Coraz lepiej radzą sobie z komunikowaniem się w języku niemieckim na poszczególne tematy. Opisują swój dzień i pytają innych jak spędzają swój czas wolny. Nauczyli się również wskazywać zagubionym drogę do poszczególnych miejsc w mieście. Kierunki są im znane i bardzo dobrze radzą sobie w różnych sytuacjach. Najważniejsze jednak jest, że potrafią zareagować na (...)
Ostatnie tygodnie były dla kursantów czasem wzmożonej nauki i poznawania nowych zagadnień gramatycznych. Systematyczna nauka i praca sprawiły, że uczestnicy z chęcią poznawali nowe formy i zasady gramatyki niemieckiej. Poznali między innymi przyimki miejsca potrzebne do wskazania drogi i miejsca docelowego. Stopniowali przymiotniki i określali kto jest lepszy oraz wskazywali i opisywali koleżanki. Nauczyli się czasów, które są niezbędne do opisywania sytuacji w przeszłości oraz w przyszłości i teraźniejszości. Utrwalali swoje wiadomości za pomocą aplikacji internetowych takich jak (Wordwall, Quizizz itp.) Było wesoło, a przede wszystkim ciekawie i poznawczo. Było dużo gramatyki bez której (...)
Trzy miesiące warsztatów z języka niemieckiego z projektu LOWE, przeszły w oka mgnieniu. Był to czas niezwykły i wyjątkowy. Czas nauki, poznawania i utrwalania wiedzy z języka niemieckiego, a dla mnie czas wyjątkowy i wesoły. W życiu bardzo ważna jest nauka i to niezależnie od wieku ale to w jaki sposób się uczy i w jakim kręgu, to rzecz bezcenna. Miałam przyjemność prowadzić zajęcia z bardzo fajnymi i miłymi ludźmi. Wiadomości przekazywałam moim kursantom w różnych formach. Były to najczęściej gry, zabawy i sytuację, w których się znajdowali kursanci i z których musieli wybrnąć cało. Nie spodziewałam się, że tak sprawnie i bez żadnego stresu poradzą sobie uczestnicy kursu, (...)

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190190