Samorząd uczniowski

FUNDACJA MAŁYCH STÓPEK
Zapraszamy wszystkich do ogólnopolskiej akcji...
Zbieramy:
- proszki i płyny do prania
- szampony
- pampersy
- środki do pielęgnacji dzieci
- artykuły dla mam
Zebrane dary przekazane zostaną do domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce.
Klub Anioła
Samorząd uczniowski
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-12-02 Konkurs "Zgadnij Kto? To?"

Samorząd uczniowski i Klub Anioła organizuje konkurs z okazji Dnia Nauczyciela pt. ZGADNIJ KTO? TO?". Uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w konkursie zgadując kto jest na zdjęciu spośrod wszystkich naszych pracowników szkoły. Zwyciezca otrzyma atrakcyjną nagrodę.
Życzymy Miłej zabawy
https://www.facebook.com/zsp.moszczanka/
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-08 8 marca 2021 r.
Młode pokolenie męskiej części naszej społeczności uczniowskiej chce złożyć w oryginalny sposób życzenie z okazji Dnia Kobiet w dniu dzisiejszym wszystkim Kobietom z Naszej Szkoły.
Młodzi mężczyźni przygotowali film z życzeniami całkowicie samodzielnie – PIĘKNIE :)
Spójrzcie....
Miłego dnia życzymy
Samorząd Uczniowski i Klub Anioła
https://youtu.be/vI6RjQQ77pA
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-03-08 Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych tut. KPP zorganizowali w szkołach naszej gminy zbiórkę zabawek, książeczek, puzzli, gier planszowych, artykułów papierniczych.

Nasza szkoła jak zwykle aktywnie włączyła się do akcji. Zebraliśmy bardzo dużą ilość zabawek, kolorowanek, gier itp., które następnie przekazaliśmy wychowankom Domu Dziecka w Głogówku. Mamy nadzieję , że te skromne upominki sprawiły dzieciom ogromną radość i szczery uśmiech na twarzy, który jest przecież dla nas największym podziękowaniem.
Bożena Sajewicz
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-06-12
W piękny, słoneczny, poniedziałkowy dzień odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. W programie imprezy znalazły się indywidualne konkurencje sportowo-ruchowe, marszobieg w dwóch kategoriach wiekowych, oraz cieszące się ogromnym powodzeniem tradycyjne już rozgrywki szkolne w piłce nożnej.

Dla klas I - III nauczyciele przygotowali rozgrywki w „Dwa ognie”. Wśród konkurencji dodatkowych znalazły się ; walka na piankowe miecze, przerzucanie balonów z wodą czy wyścigi w workach na czas. Wszystkie konkurencje sprawiły dzieciom wiele radości i zadowolenia , a wiszące na piersi medale były powodem dumy i satysfakcji z osiągniętych sukcesów. Równolegle odbywał się konkurs plastyczno- literacki, podczas którego chętni uczniowie pisali dowolne formy wypowiedzi, a inni wykonywali prace (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-06-05 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” O tak ważnych przesłaniach próbowali przekonać wszystkich uczniów, wolontariusze naszej szkoły podczas ostatniej debaty.

Uczniowie w konkretny i rzeczowy sposób prowadzili dyskusję na temat pracy wolontariatu. Opowiadali o bezinteresownej i życzliwej chęci niesienia pomocy innym. Mieli świadomość tego, że to co robią, to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, czy bycie użytecznym, to przede wszystkim wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi, to podjęcie odpowiedzialności za drugiego człowieka, jak również wspaniałe doświadczanie obdarowywania i bycia obdarowanym.
Przedstawili prezentację dotyczącą całej działalności pracy Klubu (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-29 W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole ponownie odbyła się zbiórka ostemplowanych znaczków pocztowych. Uczniowie, począwszy od najmłodszych klas, skrzętnie gromadzili i przynosili znaczki na cele charytatywne.

Akcja, ma na celu pomoc podopiecznym w różnych częściach świata. Jednoczy ludzi wokół dobrej sprawy i przypomina o tym, że każdy może pomóc drugiemu człowiekowi, niezależnie od sytuacji finansowej i czasu. Wystarczą dobre chęci, rozpropagowanie idei zbiórki znaczków wśród rodziny i znajomych, by w ten sposób pomóc innym.
W czasie komisyjnego przeliczenia znaczków przez uczniów, należących do Klubu Anioła, okazało się, że zebraliśmy całkiem sporo, bo aż 1016 egzemplarzy, które (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-29 W naszej szkole jak co roku odbyła się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”.

Uczniowie wszystkich klas zaangażowali się w zbiórkę, a nad prawidłowym przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski i Klub Anioła. Celem na który zbierane były drobne monety, to pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka oraz innych formach opieki. Jednak najważniejszym efektem akcji jest działanie wychowawcze – pokazujące najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-29 SCHRONISKO – azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

W dniu 22.03.2019 roku wolontariusze i uczniowie SU wybrali się w odwiedziny do Schroniska dla Zwierząt w Konradowej. Wycieczka poprzedzona była zbiórką produktów potrzebnych zwierzętom tj. sucha karma, zabawki dla psów i kotów, miski, koce.
Szkolną delegację powitała pracownica schroniska, która opowiedziała między innymi o funkcjonowaniu instytucji. Dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak i wytyczne dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska jak i jego adopcji (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-26 Z okazji Dnia Kobiet w szkole odbyły się małe uroczystości klasowe, a krótki apel z tej okazji przygotowała męska część SU i Klubu Ośmiu Aniołów.

Był to dzień szczególny, bowiem w tym dniu wszyscy chłopcy mogli popisać się swoim talentem plastycznym i namalować najpiękniejsze kwiaty dla swoich koleżanek. Powstałe prace wyeksponowane zostały podczas apelu. Na zakończenie złożyli wszystkim paniom serdeczne życzenia. Nie zabrakło również kwiatów i laurek dla pań, a słodkich upominków dla dziewczynek.
SU i Klub Anioła
ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:
http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-529.html
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2019-03-11

Jak co roku byłyśmy przed świętami z wizytą u naszych starszych i czasem samotnych mieszkańców pobliskich okolic. Podczas wizyty składałyśmy świąteczne i noworoczne życzenia . W tym roku przygotowałyśmy dla wszystkich świąteczne kartki i ozdoby na choinkę. Byłyśmy również z wizytą u Michałka Trembeckiego. Ofiarowaliśmy mu duże, świecące czerwone serce i białego, milutkiego misia. Bardzo lubimy te spotkania, to właśnie one sprawiają i przekonują nas , że to co robimy jest słuszne i potrzebne.
Aniołki
(...) (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-21 W ramach projektu „Razem dla bezpieczeństwa” zostaliśmy zaproszeni na kolejną wigilię organizowaną przez starszych wolontariuszy z Powiatowego Klubu Ośmiu działającym przy ZSR w Prudniku.

Podczas wigilii serwowane były ciepłe, świąteczne potrawy przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych. Chcąc uczestniczyć w tym świątecznym nastroju i zarazem pomóc koleżankom, roznosiliśmy posiłki przybyłym mieszkańcom Prudnika. Atmosfera była wspaniała, a nasze wolontariuszki spisały się na medal.
Opiekun Klubu Ośmiu Aniołów
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-19

W ramach świątecznej pomocy wolontariusze i uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji pomocy naszym rodakom z Nadwórnej oraz zaangażowali się w zbiórkę książek, zabawek i puzzli dla Oddziału Dziecięcego w Uniwersyteckiej Klinice Okulistycznej w Katowicach.
Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i okazali dobre serce serdecznie dziękujemy.
Klub Ośmiu Aniołów
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-19
Wzięcie do domu dowolnego zwierzaka to z pewnością świetna propozycja dla kogoś, kto chciałby cieszyć się wiernym towarzyszem. Musimy jednak pamiętać, że są to żywe istoty i wiąże się z tym nie tylko sama przyjemność, ale również i ogrom obowiązków.

Uczennice Maja, Kaja i Daria Szkwarek podczas kolejnej konferencji opowiadały o tym, w jaki sposób muszą zagwarantować swoim małym podopiecznym najlepszą opiekę, aby czuły się w ich domu naprawdę dobrze i bezpiecznie. Podczas spotkania przedstawiły nam swoje kolejne nowe zwierzątka. Były to: trzy myszki Karmelka, Kornelka i Łotka, kot Borys, królik Henry, nasi starzy znajomi żółw Masza i pies WiFi. Pojawiły się nawet rybki akwariowe welonki oraz wąż wodny( trzciniak). Swojego pupila przedstawiła nam Amelia Zdanowicz. Był (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-11-18 Za nami pierwsza konferencja dziecięca, którą przygotowały Maja i Iga Giemzik.

Jak się okazało dziewczynki zgromadziły okazałą kolekcję minerałów i kamieni, którą zaprezentowały nam podczas spotkania. W ciekawy sposób poprowadziły prezentację omawiając cechy i wygląd poszczególnych kamieni. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć te błyszczące cuda natury. To jednak nie koniec wrażeń, bowiem na zakończenie była jeszcze niespodzianka w postaci konkursu. Za udzieloną poprawnie odpowiedź dzieci otrzymywały drobne nagrody. Za chwile radości, zabawy i miło spędzony czas bardzo dziękujemy.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI,
Bożena (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-10-05 Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej właśnie okazji członkinie Samorządu Uczniowskiego i Klubu Anioła przygotowały i przeprowadziły plebiscyt pod hasłem: „Siedmiu Wspaniałych”.

Podczas ostatniego tygodnia dziewczynki przeprowadziły głosowanie w wyniku, którego zostało wybranych po 7 chłopców z dwóch kategorii wiekowych ( klas I-IV i V-VIII).
I tak w wyniku głosowania zostali wyróżnieni Ci, którzy zebrali najwięcej głosów. Wśród wybranych znalazł się: romantyk, dobry przyjaciel, model, wódz, przystojniak, milusiński, żartowniś. „Siedmiu wspaniałych” otrzymało gromkie brawa i słodkie medale.
Kolejną niespodziankę w postaci kiermaszu przygotowała przy wsparciu (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-10-02 Dnia 20.06.2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Szkolnym Konkursie „Mam Talent 2018”. Inicjatorem i organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance.

Celem konkursu było popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wyłonienie najciekawszej osobowości. Swoje zdolności zaprezentowali dla Jury i publiczności finaliści wyłonieni podczas castingu. O tytuł największego talentu naszej szkoły walczyli m.in. śpiewacy, muzycy, recytatorzy, plastycy. Jury w składzie: pani Jolanta Brudniak – Dyrektor naszej szkoły, pani Alicja Niedbalska- muzyk,plastyk , pani Bożena Sajewicz – opiekun (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-06-23 Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” Parafii Św. Michała Archanioła w Prudniku powstał, aby działać na rzecz potrzebujących. Pomoc adresowana jest przede wszystkim do dzieci i rodzin wielodzietnych.

To właśnie dla tych dzieci uczniowie naszej szkoły zorganizowali zbiórkę książek i kolorowych gazet. Ofiarowane książki sprawiły dzieciom ogromną radość i szczery uśmiech na twarzy, który był najpiękniejszym podziękowaniem za dar serca od serca.
Opiekun Klubu Aniołów: Bożena Sajewicz
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-20 15 maja odbyła się konferencja na temat modeliny przygotowana przez Kingę Żurakowską.

W czasie spotkania dzieci wykonywały przeróżne elementy dekoracyjne, oglądały tzw. tutoriale. Miały okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o modelinie. W edukacyjnym starciu wzięło udział 7 osób. Na podium stanęły:
Zuzanna Kurbasów – I miejsce
Maja Giemzik – II miejsce
Iga Giemzik – III miejsce
Na końcu zajęć za udział i doceniony trud każdy otrzymał słodki poczęstunek.
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-05-16 Dzisiaj odbył się wyjątkowy apel poświęcony wszystkim kobietom oraz koleżankom z klasy.

8 marca to doskonała okazja, do wyrażenia swojej miłości, szacunku i pamięci o bliskich nam sympatiach czy koleżankach. Dlatego chłopcy z SU i Klubu Anioła w imieniu wszystkich kolegów postanowili z tej właśnie okazji przeprowadzić plebiscyt tych najpiękniejszych w naszej szkole. Najpiękniejszych nie tylko z urody, ale talentu, gracji, uśmiechu, mądrości, artystycznej duszy czy przyjaciółki.
Plebiscyt został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klas I- III i klas IV-VII. Wszystkie nominowane koleżanki zostały wyróżnione, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-03-09 Maja Giemzik i Daria Szkwarek ucz. kl IV to autorki kolejnej przepięknej konferencji , która miała miejsce w naszej szkole.

Dziewczynki w mistrzowski sposób zadbały o detale. Nie tylko przygotowały salę i jej wystrój, ale w piękny sposób opowiadały o życiu i potrzebach swoich pupili. Zgromadzona publiczność w zaciekawieniu słuchała i oglądała przygotowaną prezentację, jak również z zainteresowaniem przyglądała się specjalnym gościom, którymi byli: Żółw Masza, Kot Bella i pies Wi-fi. Pod koniec konferencji pojawiły się nawet zagadki, na które dzieciaki chętnie udzielały odpowiedzi. W nagrodę były słodkie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-02-19 Ciepło, smacznie i przyjemnie. Tak właśnie było podczas świątecznej wigilii zorganizowanej przez wolontariuszy powiatowego Klubu Ośmiu.

W tym ogólnym spotkaniu towarzyszyły również wolontariuszki z naszej szkoły. Podczas wigilii miały przyjemność wręczania samodzielnie wykonanych ozdób na choinkę i składania świątecznych życzeń mieszkańcom Prudnika.
Klub Ośmiu Aniołów
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-12-27
Za nami kolejne grudniowe spotkania z naszymi mieszkańcami i Michałkiem Trembeckim.

Jak zawsze było miło, przyjemnie i życzliwie. Nasi mali aniołowie spotykają się od dawna z gorącym przyjęciem. Okazuje się, że samotni, starsi ludzie zawsze czekają na nasze przybycie. Tym razem to nie koniec odwiedzin, bowiem w tym roku postanowiłyśmy zrobić mikołajkową niespodziankę jednej z naszych uczennic. Przygotowałyśmy prezent i udałyśmy się na spotkanie z Karolinką Baniak. Spotkanie z nią sprawiło nam wszystkim wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Wszystkie te działania są bardzo potrzebne, bowiem uczą życzliwości, dobrego słowa (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-12-27 Już po raz kolejny świąteczne dary zebrane przez uczniów naszej szkoły trafiły do polskich rodzin z Nadwórnej.

W tym roku dzieci, podczas akcji zbierały słodycze, artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki oraz książeczki. Przekazane dary trafiły do parafii rzymskokatolickiej w Nadwórnej, mieście partnerskim Prudnika. Mieszka tam garstka Polaków, którzy po wojnie nie opuścili ojcowizny. Wśród nich są osoby utrzymujące się z ubogiej emerytury. Z powodu kryzysu, niewielkich płac oraz cen podobnych jak u nas, życie na Ukrainie jest bardzo trudne. Praktycznie nie działa tam pomoc społeczna, dlatego mamy nadzieję, że dary przekazane (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-12-27 W tym roku 21 listopada po raz pierwszy nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Szkoła została udekorowana – oczywiście żółtymi uśmiechniętymi buźkami. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego przypinali każdemu UŚMIECHNIĘTĄ BUŹKĘ, która przez cały dzień przypominała, że mamy być życzliwi i uprzejmi w stosunku do siebie. Klub Ośmiu Aniołów i SU przygotował również kiermasz (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-22 Wolontariusze naszego Klubu Ośmiu Aniołów - A. Bandurowska i K. Masztalerz w dniach 17-19 listopada mieli zaszczyt po raz pierwszy uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji w Warszawie, której tematem była: „Godność człowieka, a niepełnosprawność”.

Podczas spotkania uczestniczyły w mini szkoleniu na „Animatora Czasu Wolnego”. Pełny zabaw i inspiracji blok sprawił, że nikt się nie nudził. Spotkanie zakończyło się zabawą integracyjną podczas, której wolontariusze mieli okazję wzajemnie się poznać, wymienić doświadczeniami i nawiązać nowe kontakty.
W kolejnym dniu opiekunowie uczestniczyli w wykładzie Joanny Fabisiak – prezes Fundacji „Świat na Tak”, która jest pomysłodawczynią i twórczynią ogólnopolskiego Samorządowego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-22 Od skałki do iglicy, bo tak można mówić o konferencji, którą przygotował nam uczeń klasy III - Jakub Daniluk. Podczas swojej prezentacji, szczegółowo i w niezwykły sposób omówił rozwój strzeleckiej broni na przestrzeni lat. Przedstawił nam rekwizyty broni skałkowej, po czym dokładnie opisał jego budowę i sposób użytkowania.

Bardzo ciekawie opowiadał o broni maszynowej AK 47. Każdy fan militariów, a w szczególności sprzętu wojskowego powinien znać nazwisko rosyjskiego konstruktora Michaiła Timofiejewicza Kałasznikowa. AK47 swoją sławę zawdzięcza prostej konstrukcji oraz niezawodności. Jest to broń, która po nieznacznych modyfikacjach używana jest do czasów współczesnych zarówno jako broń bojowa, jak i karabinek sportowy.
Miłym akcentem i ciekawostką była prezentacja hełmu wojskowego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-11-21 W naszej szkole rozgościła się piękna, kolorowa jesień. Był to dzień szczególny nie tylko dlatego ,że obchodziliśmy fantastyczną „Historię ziemniaka na wesoło” przygotowaną przez uczniów wszystkich klas, ale też dlatego, że SU pięknie przystroił kolorowymi liśćmi naszą szkołę.

Od razu zrobiło się weselej i przyjemniej. Aby było kolorowo uczniowie byli przebrani we wszystkie barwy jesieni. Pojawił się kolor czerwony, żółty, pomarańczowy, brązowy, zielony. Na korytarzu były przygotowane stanowiska, na których uczniowie z kolorowych liści mogli tworzyć jesienne obrazki. Powstałe prace wyeksponowane zostały na wystawce szkolnej.
Opiekun Samorządu: Bożena Sajewicz
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-10-26 „Za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa”.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.
13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, sołtys wsi Moszczanka, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-10-26 Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Przybliżmy sobie krótko historię tego święta. Dzień Chłopca powstał, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia, "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.

Ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trinidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje jednak datę 30 września.
Z tej właśnie okazji członkinie Samorządu Uczniowskiego przygotowały i przeprowadziły (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-10-02 W wyniku przeprowadzonych wyborów w dniu 14.06.2017r. wybrany został skład nowego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018.

W skład nowego zarządu SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO wchodzą:
- Joanna Bandurowska - Przewodnicząca SU
- Szymon Augustyn - Zastępca przewodniczącej SU
- Szymon Sadło - Skarbnik
Członkowie SU:
- Laura Malinowska
- Melania Bolibrzuch
- Łucja Stonoga
- Marta Pawka
Opiekun Samorządu Uczniowskiego:
- Bożena (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-17

Dnia 14.06.2017 roku, w naszej szkole odbyła się debata szkolna, podczas której poruszono problem zatracenia umiejętności odróżnienia autorytetów od pseudo - autorytetów we współczesnym świecie. Zapraszam do fotorelacji z tego wydarzenia.
Alicja Niedbalska
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-06-16

Zrób to sam (ang. Do it yourself ('du: ıt jə’self), w skrócie DIY) – określenie idei związanej
z samodzielnym, niekomercyjnym wykonywaniem przez amatorów zwykle na własne potrzeby różnych prac bez pomocy profesjonalistów. Anglojęzyczny termin DIY pojawił się na początku XX wieku a do powszechnego użytku wszedł po II Wojnie Światowej.
Tą ideą zafascynowała się nasza uczennica z klasy piątej - Kinga Żurakowska. Dzięki niej zapoznali się z nią również uczestnicy konferencji dziecięcej, która (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-14

Za nami kolejna konferencja dziecięca, którą tym razem przygotowała Marta Pawka z klasy piątej. Za chwile radości, zabawy i kreatywnie spędzony czas bardzo dziękujemy.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI,
Alicja Niedbalska, opiekun Samorządu Uczniowskiego
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-27

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich miłośników plastycznych tajemnic na spotkanie z Martą Pawką, uczennicą z klasy piątej.
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-10

Noemi Pustelniak z klasy IV, Jesiki Jędrzejczak z klasy V i uczennic z klasy III – Agatki Osieckiej, Andżeliki Bolibrzuch i Oliwii Zięby.
Alicja Niedbalska
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-10 Po spotkaniu wychodzę z nadzieją, że rośnie nam pokolenie, które nie boi się pytać i szukać właściwych odpowiedzi. Może czasami szwankowała umiejętność słuchania innych. Ale cóż ? czasem emocje biorą górę, gdy omawiany problem dotyka istotnych spraw.

Przebieg debaty …
Krótkie przywitanie przez Samorząd Uczniowski i szybkie przejście do meritum sprawy. Od tygodnia wisi plakat zapraszający na debatę. Pani Dyrektor Jolanta Brudniak wraz z panią pedagog Grażyną Wawrzyniak w roli ekspertów. Inni nauczyciele też gotowi na podjęcie rozmowy na temat: ”TELEFON W SZKOLE… SZANSA CZY ZAGROŻENIE?”. Prezentacja multimedialna nakreśla kierunek dyskusji. Dzięki niej nasza rozmowa przebiega w miarę spokojnie. Argumenty „za i przeciw” padają (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-12-10 Ogólnie wiadomo, że mądre wykorzystanie technologii mobilnych w edukacji jest szansą na to, że dzieci będą uczyć się chętniej i szybciej przyswoją wiedzę. Wiadomo także, że niewłaściwe korzystanie z Internetu bardzo szybko uzależnia. Dlatego w każdej szkole są jasno określone zasady korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń pozwalających na łączenie się z Internetem.

W czym problem?
Na początku roku szkolnego 51 uczniów z klas IV – VI wypełniało anonimową ankietę dotyczącą profilaktyki uzależnienia od Internetu. Po analizie wyników wyszło, że jedynie 11 uczniów nie ma żadnego syndromu uzależnienia. Inni zaś, w większym lub mniejszym stopniu:
- spędzają na Internecie więcej czasu, niż im było wolno,
- z powodu Internetu odkładają „na potem” obowiązki szkolne,
- są rozdrażnieni, gdy próbują ograniczyć czas korzystania z Internetu,
- kłócą się z rodzicami z (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-11-24

Dzieci wykonują plakat zachęcający uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w akcji na rzecz polskich rodzin mieszkających w Nadwórnej. Nagle słyszę pytanie:
– „A co to jest Nadwórna i kim są Polacy tam mieszkający?
Pomyślałam, że trzeba odpowiedzieć na to pytanie, by prysła anonimowość tych, dla których będziemy zbierać dary.
Nadwórna (ukr. ???????? Nadwirna)
Miasto i stolica rejonu w obwodzie iwanofrankiwskim Ukrainy. W II Rzeczypospolitej stolica powiatu (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-11-05 Pod takim hasłem, dnia 16.09.2016 roku odbyła sie w naszej szkole 23 edycja akcji "Sprzątanie świata - Polska". Jej celem było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

NIE WYRZUCAJ! DAJ RZECZY DRUGIE ŻYCIE!
W organizacji tego dnia pomógł Samorząd Uczniowski, który specjalnie na tę okazję przygotował "Pchli targ". Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Za przysłowiową złotówkę można było kupić pluszaki, piórniki, zabawki, książeczki, figurki, gry planszowe, puzzle, płyty i wiele innych drobiazgów. Zostały one wcześniej zgromadzone dzięki wielkiej ofiarności rodziców, uczniów i przedszkolaków z naszego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-09-18 - Czy to co robisz sprawia Ci radość?

Te i szereg innych pytań zadali uczestnicy konferencji dziecięcej zawodnikom sekcji Karate LKS Zarzewie z Prudnika, którzy razem z sensei (trener karate) gościli w naszej szkole. Karolina, Julia, Magdalena, Oskar -utytułowani zawodnicy prudnickiego klubu stanęli przed publicznością
w pełni przygotowani nawet do krótkiego pokazu technicznego na sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali namiastkę swoich umiejętności. Opowiedzieli oni krótko o swoich sukcesach i osiągnięciach. W ich oczach widać było nieukrywaną radość i poczucie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-06-18 Dnia 01.06.2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Szkolnym Konkursie ?Mam Talent 2016?. Inicjatorem i organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance

Celem konkursu było popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, promowanie młodych talentów, rozwijanie zainteresowań uczniów oraz wyłonienie najciekawszej osobowości. Swoje zdolności zaprezentowało dla Jury i publiczności
27 - u finalistów, wyłonionych podczas castingu. O tytuł największego talentu naszej szkoły walczyli m.in. tancerze, śpiewacy, muzycy, pasjonaci muzyki poważnej, recytatorzy, plastycy. Jury w składzie: pani Jolanta Brudniak – Dyrektor naszej szkoły, pani Bożena Sajewicz, pani Brygida (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-06-13 Szymon z klasy III jest znany ze swego zamiłowania do samochodów pochodzących zza Atlantyku. Dlatego z entuzjazmem została przyjęta informacja o konferencji dziecięcej na temat amerykańskich klasyków motoryzacji.

Odbyła się ona w naszej szkole na początku kwietnia. Dzięki profesjonalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania dowiedzieli się o historii motoryzacji w Ameryce. Mogli również oglądać przepiękne modele samochodów z kolekcji naszego pasjonata. Te „amerykańskie staruszki” z potężnymi silnikami, ogromnymi masywnymi karoseriami, przestronnymi wnętrzami pobudzały wyobraźnię i kierowały myśli ku amerykańskiej motoryzacji z dawnych lat. Pod koniec spotkania nawiązała się ciekawa dyskusja, podczas której dzieliliśmy się (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-04-19 czyli konferencja dziecięca, która przyniosła naszym uczniom wiele niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy Amelce Sitek i Karolince Masztalerz za przygotowanie prelekcji oraz warsztatów dla uczniów zainteresowanych niezwykłymi zjawiskami z pogranicza chemii i fizyki.
Alicja Niedbalska
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-10
Kompetencji społeczno-obywatelskich, pozwalających na aktywne uczestnictwo
w życiu publicznym nie da się nauczyć siedzących jedynie w ławkach lub stojących przy tablicy. Młodzi ludzie potrzebują do tego odpowiednich warunków oraz wsparcia ze strony dorosłych. Wymarzonym ?poligonem? do realizacji tego zadania jest KONFERENCJA DZIECIĘCA.

Tym razem została ona przygotowana przez uczniów klasy drugiej: Bartka Bandurowskiego i Kubę Żurakowskiego, którzy z pomocą Samorządu Uczniowskiego przygotowali strategię tego wydarzenia. Młodzi pasjonaci klocków lego zachwycili uczestników konferencji swoją wiedzą i umiejętnością budowania dość skomplikowanych konstrukcji. Na spotkaniu padło wiele pytań do prelegentów, na które odpowiadali jak prawdziwi znawcy tematu. Okazało się też, że wśród naszej społeczności uczniowskiej jest wielu im podobnych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-03-01 Trudno wydarzenie to opisać w kilku słowach. Ci, którzy na nim byli mogli podziwiać niezwykłą pasję uczennic z klasy piątej, do których w ostatniej chwili dołączyła Kinga Żurakowska z klasy czwartej.

Dziewczyny naprawdę mają talent! Uczestnicy konferencji podziwiali ich piękne prace na wystawce, aby podczas warsztatów doświadczyć na sobie radość tworzenia małych form plastycznych. Miłą niespodzianką był krótkometrażowy film przygotowany przez Asię i Oliwię. Dziewczynki nagrały swoje kreatywne zabawy z modeliną na telefonie, a następnie wrzuciły filmik na stronę internetową. Kto zechce może je tam obejrzeć. Podaję kilka adresów:
https://www.youtube.com/watch?v=tOO2Xlh0n1g
https://www.youtube.com/watch?v=PmNfkzRwJEI
https (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-02-03 To już czwarte spotkanie w ramach projektu ? ?Muzyczna droga do szczęścia?. Bardzo ciekawie opisali to wydarzenie uczniowie z klasy czwartej: Dawid Łukaszewicz, Tymek Nowak, Wiktor Leśniak i Tymon Rojek.

„Pewnego pięknego dnia, w magicznej szkole w Moszczance odbył się kolejny koncert. Dźwięki unosiły się niczym płatki śniegu na wietrze. W klasach słychać było tajemniczy rytm, który przypominał bicie serca. Tę muzykę czuł każdy na świecie i w kosmosie. Wydobywała się ona z instrumentów rodziny Stonogów. Każdy po koncercie czuł miłość, szacunek i szczęście. Nawet najtwardszy człowiek nie mógł jej się oprzeć. Po koncercie stworzyliśmy magiczny pociąg do cywilizacji szczęścia, a radość zagościła w całej szkole.”
Fajni, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-02-01 Po raz kolejny weszliśmy w tajemniczy świat dźwięków, które mają w sobie magiczną moc uszczęśliwiania innych.

Tym razem naszym przewodnikiem była mama naszej Kasi, uczennicy z klasy trzeciej – pani Barbara Hortyńska – Swendrowska (pianistka) oraz jej przyjaciółka grająca na flecie – pani Katarzyna Kaczkowska. Przy okazji wspomnę, że pani Barbara współprowadzi Niezależną Szkołę Artystyczną „Via Artistica”, która mieści się na Placu Farny w Prudniku.
Wspólne oddychanie muzyką …
Z ust naszej przewodniczki padło ciekawe stwierdzenie. Mówiąc o wspólnym muzykowaniu (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-01-05 Przed świętami Bożego Narodzenia dziecięce marzenia nabierają bardziej realnych kształtów. Święty Mikołaj ma wówczas rozeznanie w tym, co może wywołać radość na dziecięcej buzi.
O marzeniach dzieci z opolskiego hospicjum dowiedzieliśmy się dzięki pani Ani, która przyniosła do szkoły informację na temat akcji ?Mała Gwiazdka? prowadzonej przez Fundację im. Julii Bonk.

Samorząd Uczniowski postanowił rozpropagować tę akcję wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W tym celu przygotował na dolnym korytarzu punkt informacyjny oraz miejsce zbierania darów. Hojność darczyńców przerosła wszelkie oczekiwania. Bardzo im za to dziękujemy.
Przyłączając się do akcji „Mała Gwiazdka” poznaliśmy historię bardzo ciężko chorych dzieci. Dzięki niej nasze serca otwarły się szerzej na ich marzenia i potrzeby. Obdarowując innych sami również (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-01-02 W roku szkolnym 2015/2016 jednym z priorytetów polityki oświatowej państwa jest rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dlatego bibliotekarka wraz z polonistką oraz z opiekunką SU postanowiły
w tej sprawie coś konkretnego zrobić.

Niecodzienne wybory…
Każda klasa miała za zadanie wybrać adresata czytanych przez siebie książek. Wybory były demokratyczne, a na „listach wyborczych” znalazły się misie, pluszaki, lalki, smoki. Była również możliwość dodania własnych kandydatów. Z tej opcji skorzystali głównie ci, którzy lubują się w klockach lego i autkach.
Nawet smoki słuchają, gdy się im pięknie czyta…
Wielu może dziwić fakt, że odbiorcami tekstu czytanego oprócz misiów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-07 Za nami drugie spotkanie przy muzyce dla uczniów klas I ?VI, nauczycieli oraz chętnych rodziców. Tym razem w sali fioletowej gościliśmy pana Marka Gąsiorowskiego grającego na gitarze elektrycznej. To wujek Nikoli z klasy trzeciej, Jesiki z klasy czwartej i Karola z klasy pierwszej. Dzieci dzielnie wspierały go swoim graniem na instrumentach perkusyjnych. Jesika przywiozła nawet keyboard, na którym zaczęła się uczyć grać w tym roku szkolnym.

Do tego rodzinnego zespołu dołączyli się uczniowie naszej szkoły.
Na szczególną uwagę zasługuje Tymon Rojek z klasy czwartej, który grał na perkusji przywiezionej na tę szczególną okazję z domu. Nie mogło też zabraknąć brzmienia bębnów pana Kuby Jakóbczaka z Jarnołtówka oraz skrzypiec pani od muzyki.
W krótkim czasie nasza grupa stała się wielką orkiestrą, a każdy uczestnik odczuł efekt swojej aktywności (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-03 W tym roku szkolnym poszukujemy dróg prowadzących do szczęścia. Kolejny temat: ?BUDUJEMY CYWILIZACJĘ SZCZĘŚCIA - Szczęście wśród najbliższych? wytycza nam kierunek działań realizowanych podczas II modułu projektu TO POD.

Mamy wyjątkowe szczęście, gdyż w naszej szkole są dzieci, dla których muzyka jest bardzo ważna. Są też rodzice uczniów, którzy muzyczne pasje nadal rozwijają w swoich domach. Z resztą … nie tylko oni! Okazuje się bowiem, że wśród naszej społeczności są muzykujące rodziny, które zadeklarowały już swoją pomoc w budowaniu naszej Cywilizacji Szczęścia.
Tym razem dumny Romek z klasy pierwszej towarzyszy swojemu Tacie - Mateuszowi Zbaraszczukowi. Miał on także swoje „pięć (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-18 Uwaga!!!
Każdego dnia odbywa się w naszej szkole losowanie szczęśliwego numerka. Za właściwy przebieg losowania dbają członkowie SU. Numerek powieszony jest na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego /na I piętrze/.
Szczęśliwcom gratulujemy!!!
Samorząd Uczniowski
Regulamin "Szczęśliwego numerka"
1. „Szczęśliwy numerek” – to losowany każdego dnia numer z dziennika.
2. Losowany jest jeden numerek dla całej szkoły.
3. „Szczęśliwy numerek” losowany jest każdego dnia
4. „Szczęśliwy numerek” jest opcją jedynie dla uczniów systematycznie realizujących obowiązek szkolny.
5. „Szczęśliwy numerek” zwalnia ucznia posiadającego dany numer w dzienniku lekcyjnym od pisania niezapowiedzianych kartkówek (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-12 Konkurs na najciekawszą dynię był oddolnym projektem uczniów z klasy IV: Jesiki Jędrzejczak, Oliwki Mąka i Miłosza Sadło. Był on skierowany do uczniów wszystkich klas i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym ilość dyniowych rzeźb, których zebrano ponad pięćdziesiąt.

Organizatorzy projektu wykazali się wyjątkową umiejętnością organizowania życia kulturalnego naszej społeczności uczniowskiej. Samodzielnie przygotowali harmonogram zadań, określili cel przedsięwzięcia oraz zredagowali regulamin wymyślonego przez siebie konkursu. Następnie przygotowali karty do głosowania oraz zorganizowali nagrody z dyplomami dla zwycięzców. Podczas realizacji konkursu dzieci zdobywały umiejętność planowania działań, pogłębiały relacje z innymi, a także odkrywały swoje mocne i słabe strony w organizacji przedsięwzięć kulturalnych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-05 W wyniku przeprowadzonych wyborów w dniu 19.06.2015r. wybrany został skład nowego Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016.

Największą popularnością wśród uczniów i nauczycieli cieszy się Miłosz Sadło z klasy III, dlatego w przyszłym roku będzie pełnił funkcję Przewodniczącego Szkoły.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Przewodniczący SU – Miłosz Sadło
Z-ca Przewodniczącego SU – Joanna Bandurowska
Członkowie SU: Laura Malinowska, Agnieszka Matuszak, Iwona Krupa, Szymon Augustyn, Hanna Stocka.
Decyzją dzieci opiekunem SU w przyszłym roku szkolnym będzie p. Anna Włodarczyk.
Serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim członkom obecnego SU dziękuję (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-25 Dnia 3 czerwca uczniowie naszej szkoły: Kasia Osiecka, Agnieszka Matuszak, Hanna Stocka wraz z opiekunem SU Tomaszem Wójtowiczem wzięli udział w XIV SEJMIKU UCZNIOWSKIM PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY PRUDNIK I LUBRZA w ZSP nr 1 w Prudniku.

Tematem sejmiku było „Zdrowe odżywianie ze szczególnym uwzględnieniem spożywania drugiego śniadania i picia wody mineralnej”. Celem organizatorów była integracja społeczności uczniowskich gminy Prudnik, uświadomienie dzieciom pozytywnego wpływu spożywania drugiego śniadania i picia wody mineralnej na zdrowie człowieka, kształtowanie umiejętności stwarzania przyjaznej atmosfery w grupie rówieśniczej, rozwijanie umiejętności tworzenia dobrego klimatu szkoły, dostrzeganie i docenianie potrzeby wzajemnej pomocy.
W ramach sejmiku odbyły się (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-06 Twórca taoizmu Lao ? tzu. chiński filozof twierdził, że ?nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku?. Dla Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance pierwszym krokiem było nawiązanie kilka lat temu współpracy naukowej z Instytutem Konfucjusza Politechniki Opolskiej, Centrum Współpracy Polska - Chiny.

Współpracujemy również z Dziecięcą Politechniką Opolską oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. Korzyści ze współpracy z uczelniami wyższymi mogą być dla szkoły podstawowej właściwie nieograniczone. Każdego roku nasi uczniowie wyjeżdżają na wykłady i warsztaty prowadzone na Politechnice, bądź też pracownicy naukowi przyjeżdżają do nas. Dla młodych ludzi to naprawdę wiele znaczy, mają przede wszystkim możliwość obycia się z uczelnią wyższą, a niejednokrotnie pomaga im to w odkrywaniu coraz to nowych, nieznanych dotąd społeczności (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-06-01 Nasza szkoła nosi zaszczytny tytuł ?Szkoła Odkrywców Talentów?, który przyznawany jest placówce, która w istotny sposób przyczynia się do odkrywania, wspierania zdolności, zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży. Szkoła, której nadany został ten tytuł przeprowadza systemowe działania na rzecz uczniów zdolnych. W tym celu przeprowadziliśmy konkurs ?Mam talent 2015?.

Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, a jego główne zadania to popularyzacja działań artystycznych w szkole, rozwijanie kreatywności uczniów, rozwijanie zainteresowań oraz umożliwienie prezentacji swoich pasji na forum szkoły. Prezentacja mogła mieć formę sceniczną, muzyczną lub artystyczną (piosenka, taniec, gra na instrumencie, przedstawienie). Do udziału zostali zaproszeni zarówno wykonawcy indywidualni, jak i grupy prezentujące swój talent. Po zaprezentowaniu wszystkich uczestników, trójkę laureatów oraz wyróżnionych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-03-29 Wspólny pomysł dwojga ludzi przy kawie, stworzenie strony internetowej i pierwszego w dziejach Prudnika przejazdu rolkowców. Nie było ważne, że większość z osób, które wzięły udział w fantastycznej przygodzie utrzymywała się w ?pionie na rolkach?, ale to, że przełamano wstyd i zaczęto jeździć na rolkach bez względu na wiek i pogodę. Tak to się zaczęło. Powstała grupa o nazwie ?rolki Prudnik? do której dołączyła nasza uczennica Kasia Osiecka z klasy VI. Podczas konferencji dziecięcej zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom grupę, do której należy.

Jazda na rolkach to zarówno doskonały sposób spędzania wolnego czasu, jak również forma wysiłku fizycznego. Podczas jazdy pobudzamy układ oddechowy i układ krążenia, a co ważne nie obciążamy stawów tak, jak podczas biegu. Jesteśmy w stanie także uzyskiwać znaczne prędkości - zbliżone do prędkości uzyskiwanych podczas jazdy na rowerze, a równocześnie jesteśmy w stanie dotrzeć na nich niemal wszędzie. Co ważne - do plecaka możemy zabrać buty i dzięki temu rolki mogą być również ciekawym sposobem np. na dojazd do szkoły i (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-12-15 Zgłębiali wiedzę na temat promieni rentgenowskich i ich wynalazcy. Mowa o bardzo młodych 10 uczniach z Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance, którzy rozpoczęli 15 listopada nowy rok akademicki na Dziecięcej Politechnice Opolskiej. Przed nimi kolejny rok zajęć na DPO, który przyniesie nowe, ciekawe, inspirujące wykłady. To prawdziwy sukces naszego zespołu nadzorującego tegoroczną edycję Politechniki Dziecięcej, gdyż tak wielu młodych studentów dołączyło do ?braci akademickiej?.

Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Tybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. W Polsce: w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu, a od kilku lat również w Opolu dzieci mogą pogłębiać swoją pasję poznawczą. Od początku jej istnienia tę „uczelnię dla młodych studentów” ukończyło 1550 absolwentów. Politechnika przygotowała tegoroczne zajęcia dzięki podpisaniu umowy z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Ponownie każdy z młodych studentów będzie mógł (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-11-16 ?Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku, jest wykształcenie?. Arystoteles

Dnia 13.10.2014r. z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi. Na zaproszenie dyrekcji i grona pedagogicznego odpowiedzieli dostojni goście w osobach emerytów pracujących przed laty w naszej szkole oraz sołtysi wsi Moszczanka i Łąka Prudnicka. Spotkanie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej części Pani Dyrektor Jolanta Brudniak złożyła tym wszystkim, którzy mają udział w edukacji dzieci serdeczne podziękowania (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-10-16 Zima jest czasem szczególnie ciężkim dla istot żywych. Niektóre z nich zapadają w sen zimowy. Ludzie jako osobniki rozumne radzą sobie dobrze, ale niestety są też stworzenia bezradne, potrzebujące naszej pomocy, aby przetrwały i przedłużyły swój gatunek.

Życie zwierząt podczas zimy to istna walka o przetrwanie. Zwierzęta, aby przetrwać zimę bardzo się trudzą, a niektóre z nich giną. Ludzi chcąc im pomóc dokarmiają je. Można powiedzieć, że ,,pukają’’ do naszych drzwi i ,,proszą’’ o pomoc. W celu uświadomienia dzieciom w jaki sposób możemy pomóc zwierzętom podczas nadchodzącej zimy w dniu 3 października 2014r. w Szkole Podstawowej w Moszczance odbyło się spotkanie uczniów z panem Karolem Koziarowskim – emerytowanym nauczycielem (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-10-06 Plan Pracy Samorządu Szkolnego opracowano na podstawie Programu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance, propozycji uczniów oraz doświadczeń z ubiegłych lat. Uwzględnia działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne w pięciu obszarach tematycznych:

-
poszukiwanie
-
odkrywanie
-
odczuwanie
-
doświadczanie
-
tworzenie
PLAN SAMORZĄDU UCZNIOSKIEGO
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-10-05 ?Być człowiekiem to czuć, kładąc swoją cegłę, że bierze się udział w budowaniu świata.?
Antoine de Saint-Exupéry

Dnia 20 maja 2014r. z grupą 22 dzieci udaliśmy się z wizytą do Instytutu Kofucjusza Politechniki Opolskiej. Wyjazd został w całości sfinansowany ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły „Otwarte Okno”. Już od dwóch lat w ramach współpracy gościliśmy studentów z Chin w naszej szkole, tym razem na specjalne zaproszenie udaliśmy się z wizytą do Instytutu Konfucjusza. Program zajęć dla uczniów, poprowadzony przez studentki z Chin, zawierał m.in. warsztaty chińskiej kaligrafii. Chińska sztuka pisma to nie tylko nauka kreślenia (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-05-27 Dnia 15 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu pt. "Mam talent" dla klas I- VI. Konkurs miał charakter przeglądu, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne.

Koordynatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, a jego celem było przede wszystkim wyłonienie talentów oraz integracja uczniów i wspólna zabawa. Zainteresowanie występem i ilość uczniów, chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności, jak każdego roku przerosły oczekiwania organizatorów. W jury zasiedli: z nauczycieli: Małgorzata Gibek i Alicja Niedbalska oraz z grona uczniów: Julia Olejnik i Kornelia Wichert.
Najwięcej wykonawców prezentowało swoje umiejętności wokalne i taneczne, była (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-04-23 Fundamentem funkcjonowania człowieka w społeczeństwie jest szacunek dla jego godności. Z godności tej wynikają prawa człowieka, w tym prawo do wolności.

W ramach projektu „Wolność” realizowanego w Szkole Podstawowej w Moszczance 10.04.2014r. przeprowadzono debatę na temat: Wolność – dana, czy zadana?. Uczestnicy spotkania wraz z zaproszonym gościem – p. Ryszardem Kaszą – pierwszym wiceburmistrzem Prudnika po 1989 roku poszukiwali odpowiedzi na to trudne, ale stwarzające okazję do dyskusji pytanie. Atmosferę debaty przygotowanej przez Samorząd Uczniowski podtrzymały słowa Jana Pawła II z Placu Zwycięstwa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi.” Biorący udział (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-04-15 Wykonanie własnego papierowego żurawia bez kleju i nożyczek, rozwinięcie swoich zdolności manualnych i przygotowanie ciekawych figurek - to główne cele warsztatów przeprowadzonych przez Patrycję Lisowską i Martynę Konieczną z klasy VI.

Origami to sztuka składania papieru pochodząca z Chin, a rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. Według klasycznych reguł origami punktem wyjścia jest kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć czy kleić, a z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.W ten sposób uczniowie naszej szkoły prezentują swoje pasje i uczą innych tego, co wymaga precyzyjnego wykonania oraz ćwiczy umiejętności manualne.
Tomasz Wójtowicz
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-03-09 Skąd się bierze agresja, jak konstruktywnie wyrażać złość oraz jak zapobiegać powstawaniu agresji, i jak reagować na agresję to pytania, na które odpowiadali uczniowie podczas warsztatów przeprowadzonych dla klas IV ? VI przez specjalistów z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Prudniku.

Tematyka zajęć poruszała dosyć ciężki temat jakim niewątpliwie jest agresja, sam udział w zajęciach wymagał myślenia i zaangażowania ze strony uczniów. Po przełamaniu pierwszego oporu i powolnym naprowadzaniu, udało się zebrać ciekawe odpowiedzi, niekiedy wymagające szerszego spojrzenia na problem. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali również części teoretycznej, która zawierała ciekawy i wyselekcjonowany materiał.
Dyskusja bardzo szybko nabierała tempa. Uczniowie otworzyli się i zaczęli dyskutować między sobą o problemach w klasie, mówiąc (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-03-09 Debata zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przygotowana została z myślą nie tylko o uczniach naszej szkoły. Dotyczyła narastającego zjawiska przemocy i agresji. Wszyscy wiemy, że ona istnieje. Niewiele się jednak o niej mówi. Każdy z nas rozumie, że dalej być tak nie może.

Nie można godzić się z tym, że ktoś jest poniżany, ośmieszany, bity, okradany, szykanowany. Musimy zacząć reagować, przerwać zmowę milczenia i zrobić wszystko, by skala tego zjawiska się zmniejszała.
W celu poszukiwania dobrych rozwiązań w naszej szkole w dniu 22.01.2014r. odbyło się spotkanie, podczas którego wraz z zaproszonymi gośćmi tj. nauczycielami z Lublina oraz z pracownikiem Ośrodka Interwencji Kryzysowej uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie: „Jak przeciwdziałać przemocy i agresji w szkole i poza nią?”. Wstępem do przeprowadzenia (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-01-26 Lokalne zabytki historyczne, ich historia i dotąd nieznana lokalizacja były tematem lekcji muzealnej przeprowadzonej przez p. Marcina Husaka ? pracownika Muzeum Ziemi Prudnickiej, który w dniu 9 stycznia 2014 roku gościł w naszej szkole na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego.

Celem spotkania zatytułowanego „Podróże małe i duże” było poznanie przez uczniów najcenniejszych zabytków regionu, poszerzenie wiedzy na temat historii lokalnej, nabycie umiejętności nazywania, opisywania, umiejscawiania na mapie oraz określania czasu powstania zabytków. W trakcie wykładu omówione zostały dzieje wybitnych ludzi pochodzących z regionu województwa opolskiego, losy zabytków oraz najciekawsze odkrycia archeologiczne. Uczestnictwo w lekcji muzealnej rozwinęło umiejętność kojarzenia faktów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-01-26 W bieżącym roku szkolnym Samorząd Uczniowski podjął kontynuację prezentacji pasji i zainteresowań uczniów przed społecznością szkolną.

Tym razem swoimi zainteresowaniami podzieliły się z nami uczennice klasy V i VI. Tematem przewodnim spotkania była pantomima, czyli rodzaj przedstawienia, w którym nie używa się głosu, tylko odgrywa przedstawienie używając ruchu, mowy ciała i gestów. Często staje się widowiskiem z pogranicza baletu, zwłaszcza nowoczesnego. Źródeł tradycyjnej pantomimy należy szukać w sztuce ludowej czerpiącej tematy z codzienności. Teatr pantomimy ma dwie typowe postacie:
pierwsza z nich to komedia służąca łatwej rozrywce. Zwykle unika ona poważnych tematów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-11-17 Plan Pracy Samorządu Szkolnego opracowano na podstawie Programu Zespolu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance, propozycji uczniów oraz doświadczeń z ubiegłych lat. Uwzględnia działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne w pięciu obszarach tematycznych:

-
poszukiwanie
-
odkrywanie
-
odczuwanie
-
doświadczanie
-
tworzenie
PLAN SAMORZĄDU UCZNIOSKIEGO
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-09-05 ?Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka.?
Stefan Wyszyński

Już ponad 25 lat dzieci i młodzież z województwa opolskiego wyróżniają osoby, które mają wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i wykazują swoje ogromne zaangażowanie na ich rzecz w bezinteresownej pracy społecznej. Odznaczenie to przyznawane jest osobom dorosłym, które swoją działalnością i postawą zdobyły zaufanie, szacunek i sympatię dzieci. Całością spraw organizacyjnych związanych z przyznawaniem Medalu zajmuje się Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-06-06 Dawniej czarownicy i znachorzy pośredniczyli między bóstwami i duchami, gdyż posiadali nadprzyrodzoną moc oddziaływania na rzeczywistość.

Aby przekonać o tym innych musieli wykazać się niezwykłymi uzdolnieniami, pozornie niedostępnymi dla zwykłego człowieka. Obecnie nie musimy poszukiwać magików, gdyż uczeń naszej szkoły Benedykt Pustelniak z kl. V w ramach prezentacji swoich pasji i zainteresowań pokazał młodszym koleżankom i kolegom z klas I – III magiczne sztuczki. Jest to jego pasja, którą zaczerpnął z otrzymanej w prezencie książki. W trakcie spotkania prezentował uczniom ciekawe sztuczki z użyciem kart do gry, sznurka czy monet. Następnie wyjaśniał na czym polega każda z zaprezentowanych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-21 Dnia 11 kwietnia odbyła się w naszej szkole debata nawiązująca do misji jaką spełniała Halina Semenowicz ? nasza Patronka zajmowała się właśnie dziećmi chorymi.

Refleksją do naszych rozmów były słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku wraz z osobami zajmującymi się orzecznictwem osób niepełnosprawnych z Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, redaktora Tygodnika Prudnickiego oraz rodzica dziecka niepełnosprawnego z naszej szkoły. Debata prowadzona była przez dwie uczennice: Julię (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-14 Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Tomasz Wójtowiczem i p. Małgorzatą Gibek zorganizował konkurs, w którym nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty.

W tym roku artyści wystąpili w następujących kategoriach: śpiew, magiczne sztuczki, taniec, gra na pianinie, recytacja, opowiadanie dowcipów. Głosami jury (każdy z 6 członków mógł przyznać maksymalnie 10 punktów), w skład którego wchodzili nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zdecydowano o następujących wynikach:
I miejsce: Benedykt Pustelniak, Wojciech Porębski, Kamil Gibek z klasy V za magiczne sztuczki – 53 punkty
II miejsce: Oliwia Łukaszewicz z klasy VI za śpiew – 51 punktów
III (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-03-04 W myśl tego hasła uczennice klasy V: Paulina Adamska, Julia Olejnik, Martyna Konieczna, Patrycja Lisowska przeprowadziły warsztaty plastyczne dla uczniów naszej szkoły.

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony ich koleżanek i kolegów. Dziewczyny mogły wczuć się w rolę nauczyciela i z ogromnym zaangażowaniem pokazać innym to, co same bardzo lubią i w czym są naprawdę dobre. W trakcie warsztatów nasze uczennice pokazały różnorodne techniki plastyczne, a biorący w nich udział doświadczyli wykorzystania tych technik w praktyce.
Tomasz Wójtowicz
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-03-03
Choć nasi uczniowie: Paulina Adamska, Kamil Gibek z klasy V oraz Rafał Kowalski i Paweł Kossowski ? Skop z klasy VI mają dopiero 10-11 lat, są tak samo żądni wiedzy, jak ich starsi koledzy.

Już po raz kolejny biorą udział w projekcie Dziecięca Politechnika Opolska. To cykl wykładów dla najmłodszych prowadzonych przez wykładowców z Politechniki Opolskiej. Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Trybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. Grupa młodych żaków, która rozpoczęła naukę na DPO liczy 200 dzieci w wieku 9-12 lat. Na przygotowanych 200 miejsc było zdecydowanie więcej chętnych, wszystko za sprawą przystępności wykładów i możliwości zadawania pytań przez dzieci (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-15 W ramach prowadzonego projektu nt. pasji i zainteresowań nasi uczniowie biorą udział w spotkaniach, podczas których wzajemnie prezentują swoje pasje.

Swój talent muzyczny przedstawiła nam uczennica kl.VI Oliwia Łukaszewicz, a spotkanie poprowadziła Julia Cieśla, która zaprezentowała wszystkim swój talent dziennikarski.
Oprócz talentów muzycznych nasi uczniowie: Paulina Adamska, Julia Olejnik, Martyna Konieczna oraz Patrycja Lisowska z kl.V pokazały wszystkim swoje zamiłowanie do plastyki, prezentując przy tym różnorodne techniki, jakimi się posługują.
Spotkania cieszyły się (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-11 Zestawienie wyników ankiety dotyczącej zadania: ?Freinetowcy są wśród nas? wykonanego w miesiącu październiku.
Po przeprowadzonej ankiecie SU dokonał analizy udzielonych odpowiedzi oraz wyciągnął wnioski
Zestawienie wyników ankiety dotyczącej zadania: „Freinetowcy są wśród nas” wykonanego w miesiącu październiku.
Ankieta skierowana była do nauczycieli i składała się z 7 pytań, na które udzielono następujących odpowiedzi:
Czy czujesz się freinetowcem? (jeśli TAK – dlaczego?, jeśli NIE – dlaczego?)
Udzielone odpowiedzi:
Raczej nie,
Nie do końca ze względu na charakter prowadzonych przeze mnie zajęć,
Raczej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-11-15 Pierwszym punktem naszej akcji było przeprowadzenie wśród uczniów ankiety nt. pasji i zainteresowań
Samorząd Uczniowski dokonał analizy oraz przedstawił uczniom wyniki ankiety.
Na spotkanie poświęcone dzieleniu się swoimi pasjami zaprosiliśmy Panią Dyrektor Marzenę Kędrę, która opowiadała dzieciom o swoich podróżach.
Ankieta nt. pasji i zainteresowań klasa ………..
Odpowiedz na poniższe pytania:
Czy uczestniczysz w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez nauczycieli z Twojej szkoły?
TAK (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-11-15 PLAN PRACY SAMORZĄDU SZKOLNEGO ROK SZKOLNY 2012/2013
Opiekun samorządu: mgr Tomasz Wójtowicz
Plan Pracy Samorządu Szkolnego opracowano na podstawie Programu Zespolu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance, propozycji uczniów oraz doświadczeń z ubiegłych lat. Uwzględnia działania edukacyjne, wychowawcze i profilaktyczne w pięciu obszarach tematycznych:
poszukiwanie
odkrywanie
odczuwanie
doświadczanie
tworzenie
Obszar: Poszukiwanie
Drogowskazy
SYMBOL
Działania
Zadania
Termin
Odpowiedzialni
Przygotowujemy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-10-02 Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2012/2013:
Paulina Adamska - Przewodnicząca
Rafał Kowalski - z-ca Przewodniczącej
Członkowie SU:
Kamil Gibek
Julia Cieśla
Monika Bolibrzuch
Agnieszka Zagawa
Wiktoria Pytel
Opiekun: Tomasz Wójtowicz
(...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-09-30 Pod koniec czerwca tradycyjnie odbyły się wybory do nowego Samorządu Szkolnego.
Na ostatnim spotkaniu odchodzący Samorząd Szkolny podsumował swoją pracę i przypomniał działania, które przeprowadził w roku szkolnym 2011/2012. Podczas tego spotkania ogłoszono wyniki wyborów i przedstawiono skład nowego Samorządu Uczniowskiego.
Zarząd nowego Samorządu Uczniowskiego:
Paulina Adamska – przewodnicząca SU
Członkowie:
Rafał Kowalska
Agnieszka Zagawa
Julia Cieśla
Kamil Gibek
Monika Bolibrzuch
Julia Olejnik
Wiktoria Pytel
Dziękujemy odchodzącemu Samorządowi Uczniowskiemu, a nowemu gratulujemy i życzymy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-06-30 Prowadzenie Konferencji dziecięcych to jedno z działań Samorządu Uczniowskiego, które przygotowują uczniowie klas starszych.

Na początku roku szkolnego uczniowie w klasie zgłaszają się do prowadzenia tego typu spotkań i przedstawiają tematykę swojej konferencji. To w klasach dokonuje się wyboru najciekawszego tematu i zgłasza się wytypowane osoby do opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Wybrani uczniowie pod kierunkiem wychowawcy przygotowują i prowadzą takie spotkanie. Udział w konferencjach dziecięcych jest dobrowolny, każdy uczeń decyduje, w którym spotkaniu chce wziąć udział.
W roku szkolnym 2011/2012 zorganizowano trzy konferencje dziecięce.
„ Terrarystyka” (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-06-03 15 maja nasz Samorząd Szkolny zorganizował drugie spotkanie z cyklu ?I ty możesz zostać mistrzem?

15 maja nasz Samorząd Szkolny zorganizował drugie spotkanie z cyklu „I ty możesz zostać mistrzem”. Celem tego spotkania było pokazanie uczniom, jak przy odrobinie wyobraźni przygotować niezapomniane urodziny i udekorować potrawy. Zajęcia prowadziła p. Bogusława Kała i p. Małgorzata Gibek. Na początku spotkania uczniowie uczyli się prawidłowego nakrywania do stołu i składania serwetek. Następnie podglądali, jak wykonać powóz z arbuza, myszki i grzybki z jajek, bukiet kwiatów z owoców i warzyw oraz wiele innych ozdób. Uczniowie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-19 Ostatnia środa każdego miesiąca jest dla nas dniem szczególnym.

W tym dniu Samorząd Szkolny organizuje
Szkolny Koncert Życzeń dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy obchodzili swoje urodziny lub imieniny w danym miesiącu. Dla wszystkich solenizantów mamy życzenia oraz słodki i muzyczny upominek.
Poniżej prezentujemy zdjęcia z kwietniowego Koncertu Życzeń.
Małgorzata Gibek
Zapraszany do obejrzenie galerii zdjęć
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-04-25 28 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję pokazać swoje niezwykłe talenty i zdolności.

Podczas konkursu „Mam Talent” uczniowie prezentowali się w tańcu, piosence, grze na różnych instrumentach muzycznych, recytacji wiersza, a nawet w pracach plastycznych. Jury po burzliwej naradzie przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Miłosz Trzaska za recytację wiersza „Stefek Burczymucha” ,
II miejsce – Wiktoria Pytel za niezwykły talent plastyczny,
III miejsce- Benedykt Pustelniak za wspaniale wykonany utwór na skrzypcach.
Każdy z uczestników otrzymał dyplom i upominek.
Samorząd (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-03-24 28 listopada odbyło się pierwsze z cyklu spotkań ?I ty możesz zostać mistrzem?.

Pani Dorotka Świtalska przybliżyła dzieciom tajniki fryzjerstwa, opowiedziała też wiele ciekawostek dotyczących historii tego zawodu. Udzieliła cennych rad, jak należy się odżywiać, by mieć piękne i lśniące włosy. Uczniowie mieli okazję zapytać jak należy dbać o fryzurę, co szkodzi a co pomaga naszym włosom.
Był też czas, aby zaprezentować najnowsze i najmodniejsze uczesania. Karolina, Ola i Asia wyglądały urzekająco po uczesaniu przez panią Dorotkę. Chłopcy podpatrywali jak nasz gość robił irokeza naszemu koledze Igorowi. Każdy marzył (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-12-05 Plan Pracy Samorządu Szkolnego został opracowany w oparciu o Plan Pracy Szkoły z uwzględnieniem propozycji i pomysłów uczniów
DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU SZKOLNEGO
W ROKU SZKOLNYM 2011/2012
SKŁAD SAMORZĄDU:
Przewodnicząca:
Roksana Adamska
Zastępca Przewodniczącej:
Julia Cieśla
Członkowie:
Nikola Masztalerz
Iwo Rogowski
Rafał Kowalski
Martyna Konieczna
Paulina Adamska
Wiktoria Pytel
Opiekun Samorządu Szkolnego:
mgr Małgorzata Gibek
DZIAŁALNOŚĆ SAMORZĄDU
Plan Pracy Samorządu Szkolnego został opracowany w oparciu o Plan Pracy Szkoły z uwzględnieniem propozycji i pomysłów uczniów.
CELE:
- kształtowanie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-09-01 Społeczność szkolna uczestniczy również w debatach przygotowanych przez uczniów klas III ? VI. Uczniowie wraz z wychowawcami na początku roku szkolnego wybierają wspólnie jeden temat debaty do którego pilnie przygotowują się podczas wybranych godzin wychowawczych. Celem debat jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do śmiałej wymiany poglądów na dany temat. Uczestnictwo w debatach uczy dzieci kultury dyskusji, ciekawego wypowiadania się na forum szkolnym, współpracy oraz sztuki wypracowania kompromisu.
14 XII klasa V przeprowadziła debatę nt. „Asertywność a egoizm – granice”. Celem debaty była umiejętność rozróżniania postaw asertywnych od egoistycznych. W celu przybliżenia tematu uczniowie klasy V demonstrowali scenki rodzajowe, wprowadzili pojęcia asertywność i egoizm. Społeczność szkolna chętnie podejmowała wymianę zdań i na dowód tego, że zrozumiała istotę asertywności podawała liczne przykłady z życia. Wnioski: - uczniowie wiedzą, że warto być człowiekiem asertywnym, - społeczność szkolna wie, kto to egoista i dlaczego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-10