Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Programy, projekty, warsztaty

Programy, projekty, warsztaty

Programy nauczania

W naszej szkole realizujemy programy nauczania, których autorami są nauczyciele.
News  Nasze programy  zostały nagrodzone w konkursie Ośrodka Rozwoju Edukacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej na najlepsze programy nauczania. Jego autorami są Marzena Kędra (edukacja wczesnoszkolna), Tomasz Wójtowicz (matematyka), Izabela Czabaj (zajęcia komputerowe), Alicja Niedbalska (muzyka), Anna Włodarczyk (historia). Ponadto wszyscy nauczyciele pracują na własnych autorskich programach nauczania. Treści zawarte w programach nauczania inspirowane są pedagogiką C. Freineta. Programy akcentują wspieranie rozwoju dziecka, umożliwianie zaspokajania jego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-10-08

ODKRYWAM-TWORZĘ

W tym roku szkolnym również mamy dla naszych uczniów mnóstwo nowych pomysłów na ciekawszą i bardziej angażującą edukację.
News Zapowiedź Zaplanowaliśmy pracę w pięciu blokach tematycznych w ramach warsztatów: „ODKRYWAM-TWORZĘ” „Na wybiegu” – kształtowanie umiejętności stosowania głównych zasad matematycznych w sytuacjach codziennych, posługiwania się danymi naukowymi do osiągnięcia celu bądź podjęcia decyzji. „Przedsiębiorczość drogą do sukcesu” – rozwijanie zdolności do wcielania pomysłów w czyn, a także  do planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich dla osiągnięcia zamierzonych celów. „Korzystajmy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-10-06

?Każde dziecko jest zdolne?

Realizacja planu pracy w czerwcu przebiegała pod hasłem ?Każde dziecko jest zdolne?
News Homo creator - człowiek twórca - to potencjalnie każde dziecko, bo możliwości twórcze tkwią w każdym z nich. Dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z pełną możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach. Posiada również zadatki na rozwijanie wielkiej twórczości oraz ogromny talent. Zatem każdy nauczyciel w naszej szkole stara się stworzyć dzieciom jak najlepsze możliwości dla jego rozwoju i odkrycia jego talentu. W miesiącu czerwcu zostały zaplanowane liczne działania, mające na celu ukazanie licznych zdolności, jakie posiadają nasi (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-07-03

?Sobótka?

Zapraszamy na IV rodzinne spotkanie przyjaciół ?Sobótka? 28 czerwca 2013r od godziny 17.00 do 22.00
Miejsce : ZESPÓL  SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY   MOSZCZANKA   W  programie: Wręczenie statuetek „SKRZYDŁA 2013” Widowisko pt. „Miłość sobótkowej nocy” w wykonaniu grupy teatralnej ZSP w Moszczance Zabawy sprawnościowe rodziców i dzieci pod przewodnictwem LZS - Moszczanka Pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej – Moszczanka Warsztaty plastyczne Wyplatanie wianków i rzucanie na wodę Mała gastronomia w tym pieczone prosię   Organizatorzy:  (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-06-22

?Nie można wychowywać bez okazywania szacunku. Poszanowanie godności osobistej uczniów, którzy nawzajem szanują swoich nauczycieli, jest jednym z pierwszych warunków odnowy szkoły?

Myśl C. Freineta będąca inspiracją dla zadań majowych: ?Nie można wychowywać bez okazywania szacunku. Poszanowanie godności osobistej uczniów, którzy nawzajem szanują swoich nauczycieli, jest jednym z pierwszych warunków odnowy szkoły?
News             Zadania majowe zaproponowane przez E. Bury i B. Hawron miały charakter prac plastycznych, form komiksowych, literackich i teatralnych. Towarzyszyły im przesłania- myśli, które zmuszały do refleksji i inspirowały do działania.             Uczniowie mieli okazję plastycznie przedstawić znaczenie słów: „Nie licz na szacunek, jeśli nie dajesz go innym”. Powstały prace uświadamiające , że na szacunek należy zapracować własną postawą (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-06-11

CIEKAWI ŚWIATA

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Moszczance: Paulina Adamska, Kamil Gibek z klasy V oraz Rafał Kowalski i Paweł Kossowski ? Skop (brał udział już drugi raz) z kl. VI dnia 25 maja 2013r. ukończyli V edycję Dziecięcej Politechniki Opolskiej.
News Idea dziecięcych uczelni jest od kilku lat bardzo popularna na zachodzie Europy. Opole jest miastem, w którym oprócz Warszawy, Krakowa, Łodzi i Poznania, Białegostoku czy Rzeszowa, dzieci mogą pogłębiać swoją pasję poznawczą. Pomysł wykładu dla najmłodszych na Politechnice Opolskiej zrodził się pięć lat temu. W zajęciach na tej nietypowej uczelni mogą brać udział dzieci od 9 do 12 roku życia, które poprzez zabawę stają się beneficjentami promowanej nauki i techniki. Co roku bierze w nich udział około 200 dzieci. Na przygotowanych 200 miejsc było (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-30

NASZ SZKOLNY MAGIK

Dawniej czarownicy i znachorzy pośredniczyli między bóstwami i duchami, gdyż posiadali nadprzyrodzoną moc oddziaływania na rzeczywistość.
News Aby przekonać o tym innych musieli wykazać się niezwykłymi uzdolnieniami, pozornie niedostępnymi dla zwykłego człowieka. Obecnie nie musimy poszukiwać magików, gdyż uczeń naszej szkoły Benedykt Pustelniak z kl. V w ramach prezentacji swoich pasji i zainteresowań pokazał młodszym koleżankom i kolegom z klas I – III magiczne sztuczki. Jest to jego pasja, którą zaczerpnął z otrzymanej w prezencie książki. W trakcie spotkania prezentował uczniom ciekawe sztuczki z użyciem kart do gry, sznurka czy monet. Następnie wyjaśniał na czym polega każda z zaprezentowanych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-21

WIZYTA NIEZWYKŁEGO GOŚCIA

?Z odrobiną sukcesu, zachęty i zaufania, w środowisku sprzyjającym pracy, dziecko może dotrzeć do krańców świata? C. Freinet
News  Te słowa napisane przez wybitnego pedagoga, doskonale wpisują się w formę przekazu wiedzy naszym uczniom poprzez współpracę z różnymi organizacjami i podmiotami, która jest jednym z zadań realizowanych zgodnie z koncepcją pracy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance. Nasza wędrówka sięgnęła aż na kontynent azjatycki, do Chin. W tym roku szkolnym już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Instytutu Konfucjusza Centrum Współpracy Polska – Chiny Politechniki Opolskiej, który zajmuje się promocją chińskiej (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-13

ŚWIĘTO FLAGI NARODOWEJ

Dnia 02.05.2013r dzieci i młodzież ZSP w Moszczance brały udział w Wojewódzkim Święcie Flagi Narodowej. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w kościele, podczas której uczniowie prezentowali nowy sztandar szkoły.
News Następnie delegacja szkolna wraz z panią dyrektor Marzeną Kędrą złożyła wieniec pod pomnikiem 1000 – lecia Państwa Polskiego. Na terenie boiska sportowego, po części oficjalnej, dzieci naszej placówki przedstawiły program artystyczny w formie spektaklu patriotycznego. Nauczyciele prezentowali mieszkańcom wsi oraz gościom, publikacje książkowe dotyczące twórczości dzieci i działalności placówki. Nauczycielki również przeprowadziły konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem: „Teraz Polska”.                                     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-02

Uroczysta ceremonia przekazania sztandaru Publicznej Szkole Podstawowej im. Haliny Semenowicz w Moszczance

Od wielu miesięcy na tę właśnie chwilę czekaliśmy z niecierpliwością, angażując się w różne działania, które mogłyby uświetnić ten kwietniowy dzień. Przygotowaliśmy:
News   Publikację -  „Skrawek nieba”, w której umieszczone zostały prace literackie i plastyczne dzieci, całość uzupełniły zdjęcia z życia szkoły. SKRAWEK NIEBA   2 numery gazetki szkolnej „Swobodne Motyle”. Uczniowie koła polonistycznego napisali wywiad z Haliną Semenowicz. Na zajęciach komputerowych powstał komiks o życiu i twórczości naszej Patronki. http://www.toondoo.com//ViewBook.toon?bookid=448504 Debatę – Dlaczego należy pomagać dzieciom chorym i niepełnosprawnym? (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-05-01

Marzec w naszej szkole przebiegał pod hasłem ,, Optymistyczna wiara w życie??

Marzec kojarzy się wszystkim z wiosną, słońcem, ciepłem? Niestety pogoda marcowa nie oczarowała nas zwiastunami wiosny, nie szafowała energią słoneczną. Czyżby w marcu spisały się tylko bociany, które w Moszczance zawitały pierwszego dnia wiosny? Okazuje się, że nie tylko? Uczniowie z klas I - VI, realizując marcowe zadania związane z optymizmem, w pełni zrekompensowali w szkole deficyt prawdziwej wiosny.
News Najmłodsi realizowali zadanie: Optymizm2, czyli potęgowanie optymizmu na lekcjach matematyki. Moc pozytywnej energii brała się z oryginalnych, twórczych  poleceń  do zadań matematycznych, typu: „zmierz długość małego palca i stopy swojego kolegi; zrób 10 przysiadów,6 pajacyków i 4 pompki. Zapisz działanie.” Na tej matmie było kreatywnie!               Drugoklasiści stworzyli ze swoich prac galerię prac artystycznych pt. „ Potęgę optymizmu”                 Trzecioklasiści (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-04-03

LUTY W NASZEJ SZKOLE PRZEBIEGAŁ POD HASŁEM ? KAŻDA JEDNOSTKA PRAGNIE SUKCESU. NIEPOWODZENIE JEST HAMULCEM, NISZCZYCIELEM ZAPAŁU I WERWY?.

Każdy z nas pragnie, aby jego wysiłki i starania były zauważone i docenione przez innych. Czasami wystarczy zwykły uśmiech, pochwała, czy aprobata drugiej osoby abyśmy czuli, że dokonaliśmy czegoś wyjątkowego.
News Świadomość, że możemy osiągnąć sukces, bardzo szeroko rozumiany, jest czynnikiem motywującym do wytężonej pracy nad sobą. Punktem wyjścia do realizacji tej niezmiennej prawdy C. Freineta stało się hasło: JEŚLI CHCESZ ODNIEŚĆ SUKCES, NAJPIERW MUSISZ POZNAĆ SAMEGO SIEBIE! Na początku nasze działania skoncentrowaliśmy na przybliżeniu uczniom dwóch pojęć: - Inteligencja wieloraka - Różne style uczenia się Uczniowie na godzinach wychowawczych zapoznali się z teorią inteligencji wielorakiej H. Gardnera. Ten wielki amerykański psycholog (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-03-05

Styczeń w naszej szkole przebiegał pod hasłem ?Koniec ze scholastyką

Freinet opierając się na naturalistycznej metodzie dążył do tego, aby dziecko swoją wiedzę zdobywało w sposób naturalny, poprzez doświadczanie, eksperymentowanie, przeżywanie, odkrywanie i tworzenie.
News Obserwując uczniów, swoje doświadczenia i  spostrzeżenia z pracy z dziećmi zawarł je w  „Niezmiennych prawdach pedagogicznych”. Ważny aspekt odchodzenia od sztywnych scholastycznych zasad panujących w szkole umieścił  w dziesiątej prawdzie pedagogicznej: „Koniec ze scholastyką”. Chcąc sprawdzić czy nasza szkoła jest szkołą tradycyjną, czy nauczyciele pracują nowoczesnymi metodami nauczania, przeprowadziłyśmy mały eksperyment. W jego ramach każdy nauczyciel przeprowadził lekcję, która się rozpoczynała od słów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2013-02-16

Grudzień w naszej szkole przebiegał pod hasłem: ?Dziecko ma taką samą naturę jak człowiek dorosły?.

Celestyn Freinet wskazywał na to, iż dziecko jest podobne do drzewa, które nie zakończyło jeszcze swego wzrostu, lecz odżywia się, rośnie i broni dokładnie tak samo jak dorosłe drzewo.
News Dziecko przyjmuje pokarm…                                                                                                                                                                                          Dziecko (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-27

Młodzi studenci z Moszczanki

Choć nasi uczniowie: Paulina Adamska, Kamil Gibek z klasy V oraz Rafał Kowalski i Paweł Kossowski ? Skop z klasy VI mają dopiero 10-11 lat, są tak samo żądni wiedzy, jak ich starsi koledzy.
News  Już po raz kolejny biorą udział w projekcie Dziecięca Politechnika Opolska. To cykl wykładów dla najmłodszych prowadzonych przez wykładowców z Politechniki Opolskiej. Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Trybindze w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. Grupa młodych żaków, która rozpoczęła naukę na DPO liczy 200 dzieci w wieku 9-12 lat. Na przygotowanych 200 miejsc było zdecydowanie więcej chętnych, wszystko za sprawą przystępności wykładów i możliwości zadawania pytań przez dzieci (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-15

?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?

Listopad w naszej szkole przebiegał pod hasłem ?Janusz Korczak ? patron dziecięcych marzeń?. Cała społeczność szkolna zapoznała się z twórczością i działalnością pedagogiczną tego wielkiego przyjaciela dzieci.
News Na początku miesiąca wszystkie klasy obejrzały adaptację  najsłynniejszej bajki napisanej przez Janusza Korczaka „Król Maciuś I". To pozwoliło dzieciom na zrealizowanie ich twórczości  plastycznej. Klasa I w sposób bardzo dojrzały i interesujący  opowiedziała swoim koleżankom i kolegom jakie mają prawa, a dowiedzieli się tego poznając postać Janusza Korczaka i jego działalność na rzecz ochrony i praw dzieci.     Wszyscy obecni na uroczystości byli oczarowani sposobem interpretacji  działalności (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-12-10

Czy znasz Celestyna Freine?

W miesiącu październiku dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytacie - Czy znasz Celestyna Freineta?
News Dzieci z klas I – III pisały swobodne teksty, za pomocą rysunku przedstawiały techniki C. Freineta, którymi lubią pracować. Każda z klas ułożyła piosenkę o wielkim pedagogu.                 Dzieci starsze szukały materiałów i informacji o życiu Freineta. Powstała ciekawa wystawa przygotowana przez klasę IV i V poświęcona biografii a w szczególności jego działalności pedagogicznej. Agnieszka i Sebastian z klasy VI przygotowali prezentację również o (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-11-06

Magazyn on - line

Zapraszamy do obejrzenia naszego Magazynu

Nasz Magazyn on - line

Online Magazine

 

Polish Online Magazine


Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-07-03

REALIZACJA PLANU PRACY W CZERWCU POD HASŁEM: ? CZAR ŚWIĘTOJAŃSKIEJ NOCY ? SOBÓTKA W MOSZCZANCE?

Czerwiec upłynął na przygotowaniach do wyczekiwanej przez wszystkich sobótki w Moszczance. Już z początkiem miesiąca uczniowie wspólnie z nauczycielami przenieśli się w świat baśni, opowiadań oraz legend ludowych, żeby w pełni przeżyć czar świętojańskiej nocy. Przygoda przeplatała się z nauką o tradycji oraz obrzędach i zwyczajach ludowych, jak również z zabawą przy muzyce folkowej. Natomiast poprzez ekspresję plastyczną dzieci mogły wyrazić swoje emocje oraz nastrój związany z tematem.
Kolejnym etapem było pisanie wspólnej „Sobótkowej Opowieści”. Zadaniem każdej z klas było stworzenie dalszego jej fragmentu. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością  i stworzyli ciekawy tekst, z którego zostało nagrane słuchowisko, przedstawione wszystkim podczas nocy świętojańskiej.   Sobótka w Moszczance stała się dobrą okazją do integracji dzieci, nauczycieli oraz zaproszonych rodziców. Wszystkim udzielił się nastrój świętojańskiej nocy. Kółko teatralne zachwyciło zgromadzonych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-07-01

Realizacja planu pracy w maju pod hasłem ? MOJA RODZINA ? NAJWAŻNIEJSZE OSOBY W MOIM ŻYCIU?

Maj to piękny słoneczny miesiąc. Tym bardziej szczególny, że poświęcony został rodzinie. W tym miesiącu mamy obchodzą swoje święto, dlatego uczniowie przez cały miesiąc mieli możliwość wykazać się uzdolnieniami plastycznymi, muzycznymi oraz literackimi.
News          Uczniowie przez cały miesiąc przygotowywali się do tego, aby umilić mamom uroczyste spotkania w klasach. Odbyły się występy artystyczne, wspólne tworzenie opowiadań. Najstarsza klasa przygotowała prezentację multimedialną swoich osiągnięć literackich.                       Na lekcjach muzyki każda klasa tworzyła własną piosenkę dla mam, Wspólnie z nauczycielem pracowali nad tekstem i melodią. W wyniku (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-06-03

Realizacja planu pracy w kwietniu pod hasłem ? Zdrowie i uroda?

Miesiąc kwiecień poświęcony został propagowaniu zasad zdrowego stylu życia, zwracaniu większej uwagi na swój wygląd i uprawianiu sportu. Rozwój elektroniki sprawił, że dzieci zamiast spędzać czas na świeżym powietrzu, ograniczają swoją aktywność do siedzenia przed ekranem telewizora lub monitora
News Człowiek potrzebuje do życia energii, którą czerpie ze spożywanego pokarmu  a  systematyczne ćwiczenia korzystnie wpływają na jego prawidłowy rozwój.  Aby przybliżyć dzieciom  tematy  dotyczące higieny osobistej i  pielęgnacji jamy ustnej  przeprowadzone zostały pogadanki  z pielęgniarką pracującą w naszej szkole.   O zasadach prawidłowego żywienia dzieci z klas I – III, dowiedziały się na lekcji wykonując  piramidy zdrowia określające dzienne zapotrzebowanie człowieka na pokarm. Uczniowie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-27

?Patriotyzm ? uczyć, czy praktykować ??

Ostatnie dni kwietnia w naszej szkole upłynęły na radosnych przygotowaniach do uroczystych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w naszej szkole.
News                      Do tego święta uczniowie przygotowywali się na różne sposoby i w kilku etapach. W ramach zajęć humanistycznych układali pytania sondażowe, które później kierowali do napotkanych mieszkańców Moszczanki. Na pytania: „ W jaki sposób przygotowuje się pan/pani do Święta Flagi Narodowej?” , „W jaki sposób uczestniczy pan/pani w uroczystościach obchodów Święta Flagi?”, „Czy flaga narodowa (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-05-02

CHINY W MOSZCZANCE

Przygotowanie ludzi do twórczej aktywności to główne zadanie współczesnej szkoły i systemu edukacji.
News              Dzieci chętnie podejmują nowe wyzwania, dlatego dnia 3 stycznia 2012r. delegacja uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance wzięła udział w wykładzie pt.: „Symbolika liczb, imion i znaków chińskich” zorganizowanym przez Instytut Konfucjusza Politechniki Opolskiej, Centrum Współpracy Polska – Chiny. Zaciekawieni kulturą i obyczajami tego kraju zaprosiliśmy przedstawicieli uczelni do naszej szkoły. W dniu 17 kwietnia 2012r (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-04-24

Realizacja planu pracy w marcu - ,,Maraton twórczej ekspresji''

Marzec 2012r. w naszej szkole był wyjątkowy!
News I nic dziwnego, bowiem na ten wiosenny czas przypadł ,,Maraton twórczej ekspresji''. Wyczuwało się nadchodzącą wiosnę oraz nadal świeżą myśl Celestyna  Freineta, często przytaczaną przez samą Halinę Semenowicz w jej dziełach, a  dotyczącą twórczej ekspresji dziecka: ,,Ekspresja we wszystkich postaciach twórczości dziecka, stosowana nie od święta lub tylko w wyznaczonym przez plan lekcyjny czasie jest – zdaniem Freineta – najlepszym środkiem nawiązania kontaktu i współpracy z uczniem, jest motorem wyzwalającym (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-04-01

Dzień Odkrywania Talentów ? 21 marca 2012r.

W związku z tym, że nasza szkoła nosi miano Szkoły Odkrywców Talentów dzień 21 marca 2012 r, obchodzony jako I Dzień Wiosny ogłosiliśmy Dniem Odkrywania Talentów.
News Każdy uczeń miał możliwość prezentacji lub odkrycia własnych uzdolnień w ramach jednej z czterech działalności edukacyjnych: naukowej, sportowej, artystycznej i społecznej. W ramach rozwijania uzdolnień uczniów w sferze naukowej nasi uczniowie brali udział w warsztatach przyrodniczych, prowadzonych przez p. Elżbietę Bury. Uczniowie, bawiąc się w przyrodników poszukiwali pierwszych zwiastunów wiosny w plenerze, używając do tego lornetek i lupy. Przez ciekawe doświadczenia mogli spostrzec jak przyroda budzi się do życia ze snu zimowego. Na warsztatach (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-03-26

Realizacja planu pracy w miesiącu lutym- zadania ?Szkolny Pitagoras nad Złotym Potokiem?

W trakcie całego roku szkolnego dbamy o rozwój naszych uczniów i dostosowujemy wymagania do indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Miesiąc luty poświęcony został pogłębianiu uzdolnień matematycznych wśród uczniów, poszerzaniu ich zainteresowania tym przedmiotem oraz wzbudzeniu motywacji do poznawania tajników ?królowej nauk?.
News Każda klasa miała przydzielone zadanie do wykonania. Dzięki wzajemnej współpracy między uczniami klasa I wykonała klasowy dywan liczb, który będzie im teraz służył do rozwiązywania zadań tekstowych i ułatwi skomplikowane dotąd obliczenia. Jak trudno jest dziecku zapamiętać że dodawanie jest przemienne, że świat liczb jest ogromny, mogli się o tym przekonać uczniowie klasy II, gdy budowali własne piramidy liczb. Teraz mogą dostrzec, jak wiele działań można wykonać ograniczając się tylko do zbioru liczb naturalnych. Plakaty, na których przedstawili (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-03-11

Realizacja planu pracy w miesiącu styczniu - zadania profilaktycznego ?Białe szaleństwo?.

Styczeń, to miesiąc na który czekają nasi uczniowie. Kojarzy się on z ?białym szaleństwem?.
News    Tegoroczna aura, brak śniegu, uniemożliwiły nauczycielkom zajęć ruchowych przeprowadzenie gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz kulig, który cieszy się największą popularnością. Nadchodzące ferie zimowe były okazją dla naszych uczniów na „białe szaleństwo” na stokach górskich, tym bardziej, że rodziny naszych dzieci zamieszkują tereny u  podnóża Gór Opawskich. Aby uświadomić dzieciom jakie niebezpieczeństwa czyhają na stokach górskich, nauczyciele wychowania fizycznego zaprosili do szkoły ochotnika (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-02-06

Realizacja planu pracy w grudniu ?Tajemnice Bożego Narodzenia?

?Tajemnice Bożego Narodzenia?
News W miesiącu grudniu zostały zrealizowane następujące zadania: •    Strojenie choinki na korytarzu górnym                        /klasy I, II, III/         •    Strojenie choinki na korytarzu dolnym                        /przedszkole, świetlica/ •    Strojenie górnego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-01-08

Realizacja planu pracy w listopadzie ?Troska o życie i zdrowie zwierząt domowych?

Uczniowie naszej szkoły to dzieci mieszkające głównie na terenie wsi Moszczanka i Pokrzywna.
News  W każdym gospodarstwie domowym wśród ludzi żyją zwierzęta. Są to najczęściej psy i koty, ale wiele dzieci opiekuje się również chomikami, świnkami morskimi, szynszylami, królikami miniaturkami, żółwiami i papużkami. W szkole mamy uczniów, których pasją są nawet zwierzęta egzotyczne. Dzieci kochają zwierzęta i  chcą być dla nich dobrymi opiekunami, ale częste są jednak przypadki niewłaściwego traktowania naszych czworonogów. Wynikać to może z niewiedzy, niefrasobliwości, czasem nawet  z okrutnej bezmyślności (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2012-01-03

Realizacja planu pracy w październiku ?Prezydencja Polski w Unii Europejskiej?

Od 1 lipca Polska rozpoczęła prezydencję w UE. Wielka polityka tylko czy w takiej małej miejscowości jak Moszczanka wszyscy zdają sobie sprawę jakie to wielkie wyróżnienie.
News Od 1 lipca Polska rozpoczęła prezydencję w UE. Wielka polityka tylko czy w takiej małej miejscowości jak Moszczanka wszyscy zdają sobie sprawę jakie to wielkie wyróżnienie. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły nie mogli obok tego przejść obojętnie, dlatego postanowiono, że październik będzie poświęcony kształtowaniu postaw patriotycznych i popularyzacji wśród uczniów i ich rodziców wiedzy na temat prezydencji w Unii. Opracowaliśmy pakiet zadań do zrealizowania przez każdą klasę pod kierunkiem wychowawców.   Pierwszym (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-12-01

Realizacja planu pracy we wrześniu Leśne Wrota Wiedzy

Rok 2011 został ogłoszony prze Unię Europejską Międzynarodowym Rokiem Lasu, dlatego wrzesień w moszczanieckiej szkole przebiegał pod hasłem realizacji projektu napisanego przez przedstawicieli Rady Rodziców pod czujnym okiem pedagoga szkolnego pani Grażyny Wawrzyniak, noszącego tytuł Leśne Wrota Wiedzy.
News  Partnerem tego projektu jest Nadleśnictwo w Prudniku, które wspiera uczniów, rodziców i nauczycieli  zarówno pod względem merytorycznym jak i finansowym.  Założeniem projektu było zdobycie dodatkowej wiedzy na temat znaczenia lasu w życiu człowieka przez uczniów poprzez realizację określonych zadań. Realizacja projektu pozwoliła na poznanie roli lasu oraz gatunków roślin i zwierząt żyjących w okolicznych lasach, szczególnie tych chronionych. Projekt jest o tyle niezwykły, że biorą w nim udział nie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-10-30

Sprawozdanie z realizacji Kampanii ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?

Dnia 7 października 2011r. w godzinach 11:30 - 13:00 w ramach Kampanii ?Zachowaj Trzeźwy Umysł? odbył się marszobieg z pokonywaniem toru przeszkód: ?Szlakiem Złotego Potoku?.
            Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance. Kampania zakładała promocję zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie zagrożeniom, rozwijanie zainteresowań sportem i zachęcanie do aktywnego wypoczynku.              Wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach z uczniami pogadanki na temat uzależnień i zdrowego stylu życia. Następnie  uczniowie klas starszych rozpoczęli marszobieg po Moszczance (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-10-30

Twórczość w Moszczance rozkwita!

Twórczość w Moszczance rozkwita! Na przełomie roku 2010/2011 dzieci ze szkoły w Moszczance brały udział w zorganizowanych przez nauczycieli warsztatach, w których uczestniczyły zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Każdy nauczyciel jak zawsze z pasją, oferował mnóstwo ciekawych zajęć i aktywności, nie tylko dotyczących swojego przedmiotu. Każdy uczeń mógł wybrać taką formę warsztatu, która mu odpowiadała, w której czuł się dobrze i pewnie. A chętnych nie brakowało!
News "Karuzela kreatywności”, zajęcia przygotowane przez nauczycielki języka polskiego i muzyki, zachęcały do udziału w warsztatach muzycznych i polonistycznych, na których dzieci mogły uczyć się teorii i praktyki baletu oraz flamenco, tworzyły hymn Comeniusa, oraz przygotowywały przedstawianie teatralne, które mieliśmy szansę zobaczyć w trakcie watry szkolnej na terenie Moszczanki. Jak tworzyć origami bez sklejania, budowle z klocków trójkątnych lub wygrać w pokera kartami matematycznymi? Na te pytania bez problemu odpowiedzą uczniowie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-20

Rok odkrywania talentów

W ramach realizacji projektu ?Rok Odkrywania Talentów? zostały zorganizowane w szkole i poza nią spotkania z ciekawymi ludźmi dla młodych pasjonatów. Celem tych spotkań było utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że ich pasja jest wartością, czymś co je wyróżnia, nadaje sens ich życiu.
News Podpisanie Porozumienia Prudnik-Nadwórna Dnia 13.12.2010r. odbyło się spotkanie z młodymi muzykami naszej szkoły: Martą Jędrzejczyk i Wiktorią Golc- Mączką oraz nauczycielem muzyki- Panią Alicją Niedbalską. Celem zajęć było podzielenie się pasją gry na instrumencie, przekazanie wiedzy związanej z budową instrumentów i zaprezentowanie gry na skrzypcach, flecie bocznym, gitarze i flażolecie. Spotkanie wzbogaciły rozmowy z artystami i zagadki dotyczące instrumentów. Dnia 20.12.2010r. zaproszona do szkoły została Pani Anna Górską- (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-06-02

Watra Szkolna Przez Moszczankę

W piątkowy wieczór przez Moszczankę przeszła gromada wesołych rozśpiewanych kolędników. Byli nimi uczniowie, nauczyciele i rodzice z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Moszczance.
News Watra to słowo pochodzenia włoskiego, oznaczające "ognisko". Moszczaniecka watra rozpoczęła się przed budynkiem szkoły, tym samym witając i zachęcając do wspólnej kolędy mieszkańców oraz przybyłych gości. Nie obyło się bez scen kolędniczych, które dzieci, nauczyciele i goście (w tym pani poseł Janina Okrągły) z pieczołowitą starannością odgrywali przy każdym rozpalonym ognisku. Cała drużyna kolędników przy akompaniamencie gitary śpiewała kolędy, życzyła i winszowała mieszkańcom: „ Na zdrowie, na szczęście, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2011-01-05

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4190321