Co nowego
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

WARSZTATY WIELKANOCNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ramach współpracy międzypokoleniowej gościliśmy dziś w świetlicy szkolnej przedstawicieli Klubu „Senior+” z Prudnika.
News      Dzieci z pomocą Pań wykonały przepiękne króliczki i kurki wielkanocne, aby przygotować świetlicę na nadchodzące święta Wielkanocne. W tak świątecznej i rodzinnej atmosferze dwugodzinne robienie dekoracji szybko upłynęło.     Bardzo dziękujemy za przybycie do naszej szkoły, poświęcony czas  i zaangażowanie w przeprowadzenie inspirujących robótek ręcznych. Anna Król, Marta Borko – Ciesielska, Małgorzata Tuz, Elżbieta Bury, Anna Włodarczyk ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka (...)
Data: 2019-04-03

Warsztaty teatralne w ramach projektu ,,Przyłapani na … teatralnym uczynku”

W piątek, 29.03.2019r., dwa dni po obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru, odwiedził grupę Actus (po raz drugi w marcu!) zaprzyjaźniony z nią już na dobre - prawdziwy artysta - Piotr Charczuk – aktor, pisarz, a również … menager - dyrektor GOK w Lubrzy.
News Tym razem Piotr Charczuk, na sms-ową prośbę Actusa, poprowadził z jej członkami  arcyciekawe zajęcia aktorskie, które miały na celu pokazać, ile można zrobić na scenie  rzeczy fascynujących, mając do dyspozycji… jedno tylko  krzesło! Wykonując proste zadania, polegające na nadaniu nowego znaczenia jednemu zwykłemu przedmiotowi, członkowie grupy Actus zdobyli wiedzę, jak bujną wyobraźnią dysponują!  Niecodzienny gość w czasie warsztatów ujawnił, jak dużo się dzieje za kulisami prawdziwego teatru i zdradził parę sztuczek, (...)
Data: 2019-04-02

Gminny Konkurs BRD

Dzisiaj w Prudniku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze.
News      W turnieju wzięło udział 6 szkół z gminy Prudnik. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy jednokrotnego wyboru oraz praktyczną umiejętnością jazdy na rowerze, pokonując przygotowany tor przeszkód, Turniej przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych do lat 12 naszą szkołę reprezentowali: Angelika Bolibrzuch, Amelia Zdanowicz, Michał Marut, Bartosz Salawa. Uczniowie drużynowo zajęli III miejsce.     Kategorię  drugą (...)
Data: 2019-04-02

KREATYWNI NA 101

Nasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjnej KREATYWNI NA 101.
News

Od 25 do 29 marca na zajęciach świetlicowych, nasi uczniowie wykonali makietę domu przy ulicy Dalmatyńczyków 101 oraz figurki piesków. Nasza praca zostanie zgłoszona do konkursu.

Wychowawcy świetlicy
Data: 2019-03-31

BIBLIOTEKARZ – CIEKAWY ZAWÓD?!

W ubiegły wtorek klasę IV odwiedziła Pani Joanna Rosińska, pracownik Biblioteki Publicznej w Prudniku.
News     Pani Asia zaprezentowała zawód bibliotekarza, który musi charakteryzować się przede wszystkim systematycznością, wszechstronną wiedzą, a także biegłością w posługiwaniu się zarówno tradycyjnymi, jak i nowoczesnymi narzędziami informacyjnymi. W ostatnim czasie przydatne w pracy bibliotekarza są zdolności animatora kultury i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, dzięki czemu łatwiejsze jest propagowanie czytelnictwa.     Wykorzystując teatrzyk kamishibai, Pani Asia przeczytała bajki „Rzepka” oraz „Jaś (...)
Data: 2019-03-31
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB